• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Manten Iwagumi project

A hétvégén bontásra került az akvárium,így elkezdőthet végre ez a project ;)

A lakók idéglenesen az RO víz tárolómba ( 30 l ) kaptak helyet !

20160605_211715.jpg

A végleges elrendezés ez lett,de lehet holnap ültetés előtt még variálok egy kicsit,de ez mosg egész tetszik !
A nagy kőnél a darabok illeszkedésének takarásához majd riccardiat rakok.
Aljzatra .... na ezt még megálmodom.
Vagy Hc -parvula, vagy Mc -parvula,vagy valami és parvula,de azt még képlékeny.
Ezen kívűl nem nagyon van tervbe más növény,max valami hosszabb fűféle a sziklák mögé...

20160605_214529.jpg
 
A hétvégén bontásra került az akvárium,így elkezdőthet végre ez a project ;)

A lakók idéglenesen az RO víz tárolómba ( 30 l ) kaptak helyet !
A két szélső kő miatt nekem elég szimmetrikusnak hat, ha azt ki küszöbölnéd, szerintem adná a scape! :)

View attachment 12410

A végleges elrendezés ez lett,de lehet holnap ültetés előtt még variálok egy kicsit,de ez mosg egész tetszik !
A nagy kőnél a darabok illeszkedésének takarásához majd riccardiat rakok.
Aljzatra .... na ezt még megálmodom.
Vagy Hc -parvula, vagy Mc -parvula,vagy valami és parvula,de azt még képlékeny.
Ezen kívűl nem nagyon van tervbe más növény,max valami hosszabb fűféle a sziklák mögé...

View attachment 12411
Nekem a két szélső kő miatt elég szimmetrikusnak hat, ezen kellene változtatni, esetleg ha nem lennének hasonló magasságban, az is javítana a helyzeten. Ha ezt sikerül megoldani, akkor adja a scape! :)
 
Nekem a két szélső kő miatt elég szimmetrikusnak hat, ezen kellene változtatni, esetleg ha nem lennének hasonló magasságban, az is javítana a helyzeten. Ha ezt sikerül megoldani, akkor adja a scape! :)
A baloldalit gondoltam,hogy fektetve rakom be,holnap megnézem miben változtat,most ,hogy mondtad,tényleg pont egymagas a két szélső :D
 
Na megtettem amit megkövetelt a haza :D
Ma megvolt az ültetés,visszament kb 30 liter alváriumvíz,amivel a szűrő ment idáig ill. a többi az full Ro. Bàr az előző akvárium vize kb 250 -tds kemênységű volt,így most egy egész jó 150-160 körül lett ;)
Ami a növényeket illeti,végül parvula -hc lett a gyep,vegyesen ültetve,bekerűlt még pár tő Eleocharis acicularis a kövek mögé, és némi Ranunculus inundatus az előtérbe a kövek tövébe :)
A sziklákra pedig riccardia került .
Mivel,hogy hasznàlt vizet,bejáratott szűrőt és 70%-ban használt talajt raktam vissza,így 1-2 napin belül bepróbálok 1-2 otot meg amanot viszarakni :)
Eddig sosem volt gond mikor ugyan igy épitettem újra az akvát.
 
Utoljára módosított:
A következő nagy kérdés,hogy milyen halak kerüljenek be ? :)
Nekem szimpatikusak a rózsa lazacok,de lehet hogy nem illene ide ,neon,boraras brigi kizárva,őket most passzoltam el :)
Párom minél színesebbet szeretne :D
 
Na jó 1-2 telefonos kép,bár még nem tisztult le és a ro vizem is kevés lett,de majd holbap rátöltök még,úgyis rendbe kell rakni a crs akváriumot,onnsn tépkedtem egy " kis " riccardiàt :)

View attachment 12524
View attachment 12525
View attachment 12526

Húúúú!:eek: Már nagyon vártam az ültetést. A hardscape egyszerű, sok hasonló akva van, de valamiért mégis nagyon megfogott. Ebből látszik, hogy lehet egyfajta kő, hasonló elrendezés, de mind más! Kíváncsian vártam mi lesz belőle, és nem csalódtam, nekem nagyon tetszik az összkép (mindenféle elfogultság nélkül:whistle::))!(y)(y)(y)
 
Nagy váltás lenne a brigik után :LOL:

Én is ezen gondolkodom épp, hasonló elvárásokkal:rolleyes::), csak 30 literbe...
Dario dario?
valamilyen törpeszájú hal?
Haraldschultz pontylazaca - ez még a mérete alapján is jó lehet, ha az arányokat is nézed, és csapathal kell
Zöld törperazbóra?
Endler guppi?
 
Back
Oldal tetejére