• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mangrove fa az akiban

Szia Lagen!

Előkészítésében nincs különbség más fákhoz képest (áztatás, sikálás).
Rendszerint hamar víz alatt marad (van hogy rögtön), ugyan úgy lepedékesedhet mint más dekor fák.
A vizet intenzíven hónapokig színezi, de valamennyire később is mert minimális szinten azért koptatják az élőlények folyamatosan és az anyag csak a rendszerben marad (csökkentve a vízcserék, szűrő takarítás alkalmával).
De erre van megfelelő kémiai megkötő anyag (remélem tudod mire gondoltam (ha mégse: a Purigenre)).

A Ph szintet nem tudom hogyan befolyásolja, sosem vizsgáltam (elvileg a fának savasítania kellene, de hát mégis tengerközeli környezetben élnek ami inkább lugos, de lehet hogy itt is úgy van mint a halaknál, hogy a tengeri hal húsa sem sósabb).

Tartósságáról annyit, hogy van több mint tíz éves darabom, és többnyire mindíg volt Anci is az akváriumban, még sem kopott még el.

Egy képet mutathatnál róluk (ha nem titokban akarod velük berendezni a medencét)!

A.ttila
 
Köszi Atti!

Akkor semmi extra . . . nem kell sós vízben főzni, ráolvasni stb. :) Természetesen nem titkos a projekt, ez még mindig az Amazonasi aki ,ami még mindig nem készült el.

Itt egy fotó:
15128827_786fa421a1ff770266ba46aeb0b04682_m.jpg

üdv: l
 
Én anno, amikor használtam mangrove-ot erősen színezte a vizemet, még jóval az első behelyezés után is. Erre készülj fel! Bár a dél-amerikai (amazonas) vizek inkább sárgás-barnás színűek ezért ez pozitív hatással van a vízkémiára, de a nézelődőknek nem mindig tetszik (rajtad kívül. :D) Kellemes tanninokat bocsátanak ki, az algázók meg előszeretettel zabálják a fát, nálam legalábbis ez volt :D
 
Nálam az ecset is imádta :D
Gyönyörű telepeket hozott létre rajta, igaz akkoriban nagyon low tech tematikában utaztam, semmi tápozás meg CO2, belső szűrés és ilyesmi.
Halas aki volt a javában.
 
stevo said:
Én anno, amikor használtam mangrove-ot erősen színezte a vizemet, még jóval az első behelyezés után is. Erre készülj fel! Bár a dél-amerikai (amazonas) vizek inkább sárgás-barnás színűek ezért ez pozitív hatással van a vízkémiára, de a nézelődőknek nem mindig tetszik (rajtad kívül. :D) Kellemes tanninokat bocsátanak ki, az algázók meg előszeretettel zabálják a fát, nálam legalábbis ez volt :D
Köszi! Ha kicsit barnás lesz tőle a víz az még elmegy, remélem azért annyira nem lesz durva mit a vasfáimnál az előző akimban. Majd jól kiáztatom őket többszöri vízcserével. Algázót csak Otocinclus affinis-t szeretnék, majd kiderül ők mennyire kajálják. Mondjuk szép darab fák, úgyhogy nyalogathatják. :) Kicsit off , megjött az Akadamám köszi a linket.
Maci said:
Nálam az ecset is imádta :D
Gyönyörű telepeket hozott létre rajta, igaz akkoriban nagyon low tech tematikában utaztam, semmi tápozás meg CO2, belső szűrés és ilyesmi.
Halas aki volt a javában.
Köszi neked is. Én is low tech akit akarok összerakni, igaz növényeset és kicsit komolyabbat (tápozás, külső szűrő+szűrőaki, 0,5 W/l világítás stb). Remélem az ecset engem elkerül. :)
üdv: l
 
Back
Oldal tetejére