• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mangrove fa az akiban

kope

Új regisztrált
Re: Szőlőtőke az akváriumban

Ha sós vízben kifőzöd a mangrove gyökeret és a vasfát, akkor is hónapokig szinezi a vizet?
 
Hello!
Remélem nem baj, hogy új témát nyitottam..
Szóval az lenne a kérdésem, hogy nektek mi a véleményetek a Mangrove fáról, akváriumba mennyire érdemes (vagy nem érdemes) tartani.
Egy akvarista boltban nagyon ellenezték, szerintük az évek alatt felszívott sós, mocsaras vizet több főzés, vízben áztatás után is ereszteni fogja magából.
Ellenben hallottam már olyat is, hogy annyira nem veszélyes akiban tartani ezt a fát.
Szóval mennyire lenne fontos ezt lecserélnem más fára (úgy tudom valamiféle sivatagi fát ajánlottak)
 
Nem hinném, hogy veszélyesebb lenne az évek alatt sós mocsárvízzel telített mangrove, mint a hazai permetezett szőlőtőke. Mindkettőt alapos főzés, sikálás, áztatás után rengetegen használják. Gond nélkül.
Amit a boltban ajánlottak, az talán a szavannafa. Ezekkel csak annyi a probléma, hogy akár évekig is erősen színezik a vizet. Ha nem tetszik a kávébarna akvárium víz, akkor használhatsz kevésbé színező fákat is. ;)
 
kösz a válaszod! igazából nem is a barnulással van a baj, csak parázok, hogy olyan anyagot bocsájt ki amik a növényeknek nem jó és lehet, hogy emiatt fognak tönkremenni a növényeim. de akkor azt mondod, hogy nyugodtan benne hagyhatom nem fontos kicserélni. :D
 
maximas said:
kösz a válaszod! igazából nem is a barnulással van a baj, csak parázok, hogy olyan anyagot bocsájt ki amik a növényeknek nem jó és lehet, hogy emiatt fognak tönkremenni a növényeim. de akkor azt mondod, hogy nyugodtan benne hagyhatom nem fontos kicserélni. :D

A növényeid nem a fa dekortól mennek tönkre, hanem a nem megfelelő talajtól, tápozástól, co2 és fény hiánytól vagy az extrém hőmérséklettől. ;)
Használtam én is, a színezésen kívűl nincs gond vele. Növényesbe ritkán mutatnak jól mert bumszli vastag darabok, de mindenből láttunk már jót. Szóval nem lehetetlen.
 
Én azért nem ajánlom ezt a fát, mert bár rendkívül szép a textúrája (imádom), mégis, valóban rendkívül színezi az akvárium vizét, és a fiatal vértesharcsák is darabokra szaggatják. Ez azt jelenti, hogy annyira rákapnak a rágcsálására kisebb darabokat szakítva le róla, hogy meglepően erősen elszemeteli az akváriumot. Nálam függetlenül attól, hogy az előírás szerint és kiegyensúlyozottan etettem őket, mégis egész nap a fát szopogatták. Szerintem még az alga is jobban szereti egyébként, mint más fákat.
 
Tegnap láttam az obiban (lassacskán már gyakrabban járok oda, mint a DM-be :lolno: ) a növényes résznél mangrove élő fácskákat/ botokat virágcserépben (kb 10cm-esek voltak) :shock:

A párom már majdnem rádumált, javítsatok ki ha tévedek, de a mangrovenak nem sós terület kell? Édesvízi akváriumba, meg hogy lehetne ennyire sós környezetet biztosítani? Gondolom csak a többi növények rovására... Mi a véleményetek erről?

Szerintetek, az akváriumba ilyen picin is be lehet tenni őket, úgy hogy túléljék és még növekedjenek (félig vízben, félig kint a vízből)? Vagy még ilyen méretben is eléggé befestenék a vizet? Esetleg valaki próbálkozott már ilyennel? Vagy olvastatok hasonló kísérletről? :lolno:
 
Élő mangrove-t maximum brakkvíziben tudnék elképzelni.
Tavalyelőtt fotóztam az Exotica-n egy pár mangrovepalántát, de ezek tengeri élőkövek mellé voltak berakva.

161.jpg
 
Juj, köszi, köszi Nigro!
Pont ugyanígy néztek ki azok is, csak "homok szerű" valamiben voltak :D (nem vagyok egy nagy botanikus)
Tudtam, hogy már láttam valahol, de nem sikerült másodszorra is megtalálnom... :oops:

Az az igazság, hogy olyan sok újdonságot hoztok ki a honlapjaitokon és -szerencsére - olyan sok új hozzászólás érkezik ide a fórumra is, hogy csak ide-oda tudom kapkodni a fejem :crazy: és nem győzőm bepótolni a lemaradásaimat, baccus... :D
De csak így tovább! :thumbup:

Még egyszer köcke ;)
 
Az egyik budapesti akvarisztikai boltban láttam élőt (ott van már régóta), az ennél nagyobb volt, és szerintem teljesen hagyományos akváriumi vízben van. Ezt abból sejtem, hogy az egyik olyan medencében lóg félig ki a vízből, amely ugyanarra a központi szűrőrendszerre van rácsatlakoztatva.. Épnek és egészségesnek tűnt. Ha nyitott lenne az akim és pár száz literrel nagyobb, akkor akár el is ültetném.. :D
 
Én vettem az említett boltban vörös mangrove nevezetű növényt, de itt van 3 hónapja és nem történik vele semmi. Boltban rákérdeztem mi lehet a gond, nem mondtak rá semmi használható infót. :(
 
Labirintkopoltyus said:
Itt van nálam 3hónapja és nem fejlődött semmit. A boltban azt is mondták hogy náluk is 3év alatt elpusztult...

lehet csak a varázsigét nem mondtátok még...... "Mangrové... MUKODJ!" :lol:
 
  • Like
Reactions: dag
Bmw318d said:
Üdv!

Valaki tudja,hogy hol lehet kapni Manzanitát?

Sajnos csak amerikából tudsz hozatni. Ott ez őshonos fa léteznek cégek akik akvarisztiki céllal árulják őket. Szóval nem össze vissza kivágják ;)
A baj az hogy onnan idek ell utaztatni és minél nagyobb az akid annál nagyobb térfogattal jön. Úgy meg már nagyon drága lesz.

UI: Futok egy kört hátha a kapcsolatokat megmozgatva sikerül hozatni.
 
Új terveim vannak az akival, volt egy mutatós, kisebb fajta mangrove gyökerem, de eddig nem használtam mert vastag volt.

Nagyon okosan kitaláltam, hogy vágom hosszában ketté, hogy jó legyen.
Végül is ketté vágtam.
Vasfűrésszel.
2 óra alatt.
:crazy:

Az eredmény:
 
Sziasztok!

Olvastam, hogy valaki látott élő Mangrove csemetéket.
Nekem pont erre lenne szükségem vagy csíraképes magra valamilyen Mangrove fajból.

Ha tudtok segíteni írjátok meg légyszi hol lehet beszerezni valamelyiket.

Előre is köszönöm!
mail: kiss.adamt-kukac-citromail.hu
 
Szevasztok!

A napokban nem tudtam ellenállni vásároltam 3db manngrove dekort, szép darabok összesen kb 15kg. Mangrovét még eddig nem használtam érdekelne,hogy milyen tapasztalataitok vannak vele. Milyen előkészítést igényel, meddig kell áztatni, hogy lent maradjon, meddig színez, befolyásolja e a ph-t, stb. :?: :?: Előre is kösz a válaszokat!

üdv: l
 
Back
Oldal tetejére