• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Malawi tó és a csillagok tava - videó

Nigro

Alapító
Admin
Itt az akvakertészen sokkal ritkábban beszélünk az afrikai sügérekről, pedig gyönyörűek és viszonylag könnyen tarthatók. A nagy baj velük, hogy szeretik a növényeket... megenni...
Íme egy csodálatos (50 perces) magyar nyelvű videó róluk. Karácsonykor megér egy nyugodt órát ;)

 
Nem feltétlen :D Persze a nagyok igen de az én csigasügijeim éldegélnek szépen a 40lityósba mondjuk ők csak 4 centisek :D
 
A csigasügérek pofásak, ha egyszer homokot fogok használni dekornak biztos beszerzek egy párat.
Jó volt a film, meglestem ;)
 
A sügérezés(afrikai) és a növényezés olyan messze van egymástól, mint Makó jeruzsálemtől.
Egyik gond, hogy megeszik a növényeket, másik az, hogy teljesen más vizet igényelnek, ők inkább keményvizesek, a növények meg ugye jobban csípik a lágyat.
Ja és igen, szeretik maguknak berendezni az akváriumot :D

Persze szépek és érdekesek.
 
KÖszi ezt a fantasztikus kis videót.Nagyon tanulságos volt ,főleg mert mostanában tervezek egy malawi tavi sügéres akvárium elkészítését.Megvan hozzá a 300l-es akvárium meg a külső szűrő ,fűtő a bútort sajátkezüleg rakom majd össze hozzá.
 
Átfutottam a filmet és 34:42-nél, 36:20-nál látni azért növényeket. Azt viszont nem értem, hogy a 47:00-47:12 közötti rész miért van benne. Az haplochromis ha jól nézem és Viktória tó. Zöld azért ott is van.
Pendulum: sok igazság van az írásodban, de azért el tudnék képzelni jópár halat, bár az igaz, hogy a növényeknek bírniuk kell a magas oldott ásványi só tartalmat.
 
Utoljára módosított:
Nem akarok butaságot írni, de egy keveréknek tűnik: leginkább valamilyen labidochromis és elongatus keverékének.
Leginkább yellow és mpangha, de a színek alapján más is lehet benne. Az, hogy a mbunák közül keveredett ki az tuti.
 
  • Like
Reactions: fkf
Nem akarok butaságot írni, de egy keveréknek tűnik: leginkább valamilyen labidochromis és elongatus keverékének.
Leginkább yellow és mpangha, de a színek alapján más is lehet benne. Az, hogy a mbunák közül keveredett ki az tuti.


Köszi!Van még egy másik fajta is,nézd már meg légyszives azt is .Rögtön felrakom a képeket.
 
Nekem ugyanannak tűnik. Legalábbis ugyanabból a nászból való jó eséllyel.
Az ikrafolt (ami sok esetben segít megkülönböztetni a fiút) az első kettőn nem ilyen határozott, viszont 3-3 db-ot látok mindkét korábbi képen az anális uszonyon, ennél csak egyet, de ez hangsúlyosabb, a szája is markánsabbnak tűnik.
Nehéz látatlanban, de ezt hamarabb mondanám fiúnak, az elmosódott ikrafoltosak pedig vagy fiatalabb, esetleg elnyomott fiúk, vagy lányok. Ez az ivari nyílás vizsgálatával állapítható meg ha már ivarérettség közelében járnak.
A két kis nyílás közül a hátsó az ivari, a fej felőli a végbél nyílás. Ha a kettő egyforma, akkor fiú, ha a hátsó nagyobb, akkor lány hal van a kezedben.
Fiatal halaknál nagy a bizonytalanság, ezért mondtam, hogy ivarérettséghez közeli ( kb 8-9 hónapos) korban már látszani szokott.
 
  • Like
Reactions: fkf
Nekem ugyanannak tűnik. Legalábbis ugyanabból a nászból való jó eséllyel.
Az ikrafolt (ami sok esetben segít megkülönböztetni a fiút) az első kettőn nem ilyen határozott, viszont 3-3 db-ot látok mindkét korábbi képen az anális uszonyon, ennél csak egyet, de ez hangsúlyosabb, a szája is markánsabbnak tűnik.
Nehéz látatlanban, de ezt hamarabb mondanám fiúnak, az elmosódott ikrafoltosak pedig vagy fiatalabb, esetleg elnyomott fiúk, vagy lányok. Ez az ivari nyílás vizsgálatával állapítható meg ha már ivarérettség közelében járnak.
A két kis nyílás közül a hátsó az ivari, a fej felőli a végbél nyílás. Ha a kettő egyforma, akkor fiú, ha a hátsó nagyobb, akkor lány hal van a kezedben.
Fiatal halaknál nagy a bizonytalanság, ezért mondtam, hogy ivarérettséghez közeli ( kb 8-9 hónapos) korban már látszani szokott.
Köszi a választ.
Az első két képen látható hal ,kb 10 cm,és ő az agresszív a kettő közül. A másik kb 7-8cm.Egész nap bujkál a másik elöl.Ez a két hal van csak az akváriumba.A nagyobbik a saját tükörképének is rendszeresen nekimegy.Amit a végén írtál,megpróbálom megfejteni.Mégegyszer köszi!:)
 
Ha malawi halakkal kacérkodsz, akkor annyit javasolok, hogy 300+ -os akváriumban kezdj el gondolkodni, ezt jó alaposan be kell kövezni, mehet bele némi anubias, fodros levelű vízikalász, kicsi halakat (4-6 cm) vegyél tenyésztőtől, 300 literbe 2-3 faj, fajonként 6-8 egyed.
Melléjük mehet pár anci és ennyi. Ha felnőnek, akkor a 300 liter 20-22 halnak néha még kevés is.
Az alapterület itt is fontosabb, mint a magasság.
Ha jól válogatod össze, akkor a színkavalkád és a mozgalmasság, a különleges szaporodási mód (szájköltők) rengeteg örömet fog okozni.
 
  • Like
Reactions: fkf
Ha már ráleltem erre a bejegyzésre is... Megmutatom nektek az Afrikai Mbuna sügéres akváriumomat is :) (1000 Literes)
1kép 2kép 3kép 4kép 5kép 6kép 7kép 8kép 9kép
A képek között a szakavatott szemek biztos észreveszik kik a kakukktojások :) :D De hozzátenném már több mint 2 éve boldogan ott élnek :) Teljesen más világ a Sügér tartása, ellenben az aktakertészettel, de nem nagyon tudnék különbséget tenni, mert mindegyikben megvan a maga szépség és öröm! Régi álmom volt egy min 1000 literes sügéres akvárium! Most hogy beleszagoltam (elég mélyen az akvakertészetbe is) Remélem egyszer sikerül megvalósítanom egy másik 1000 L növényest is :) Csak ehhez egy fél raklap pénz kell... :)
 
Back
Oldal tetejére