• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Makro táp házilag

Sziasztok!

Valahol már szóba került alábbi probléma, de hirtelen nem találom...

Szóval a házilag bekevert makro tápom úgy néz ki penészedik.. Pontosabban penésznek tűnő foltok jelentek meg a flakonon :(

Sima kólás flakon csapvízzel átmosva, ioncserélt víz, zárt szekrényben tárolás.

Mit rontottam el?

(Gondolom ez a keverés mehet a kukába.?)
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni saját tapoldatom elkészítésében ( 54 liter high tech növényes 48 W világítás 50% vízcsere). A kalkulátorral számolt adatok alapján a következő mennyiségeket kellene bekevernem( MIX IT-be ezeket írtam, így jott ki hogy a vízcsere előtti 2 napon zöld az érték egyébként meg fekete):
  • KNO3 34g
  • KH2PO4 3g
  • K2SO4 19g
Ezek az értékek megfelelőek lennének?
A mikro tápanyagokat hogy tudom kikeverni?
Trace Elements Mix (HEDDTA) lenne az erre vonatkozó érték amit a TPN+ ból keverek?
Érdemes egyáltalán?
A segítő válaszokat előre is köszönöm!
Üdv Alex
 
Sziasztok!

Valahol már szóba került alábbi probléma, de hirtelen nem találom...

Szóval a házilag bekevert makro tápom úgy néz ki penészedik.. Pontosabban penésznek tűnő foltok jelentek meg a flakonon :(

Sima kólás flakon csapvízzel átmosva, ioncserélt víz, zárt szekrényben tárolás.

Mit rontottam el?

(Gondolom ez a keverés mehet a kukába.?)

Szia

Ezek szerint jó a keveréked és valami baci/gomba már is nekilátott :)
Vagy csinálsz újat vagy megpróbálod sterilezni esetleg forralással, de így veszthetsz tápanyagokat vagy kerítesz egy hőálló zárható üveget belerakod az oldatot azt bele egy nagy fazékba (kukta a legjobb ha esetleg van) öntesz bele vizet kb az üveg fele alá, felforralod fedő alatt és 25-30 percig gőzölögteted. Ez kinyírja a kis potyázókat :)
 
Az csak akkor érdekes,ha tömény nyomelem tápot használsz,aminek
tudod az összetételét és utána még higítod.
Általában GA mikrot,vagy valami kész mikro tápot használsz,akkor annak van gyári adagolása.
 
Még egy gyors kérdés :)
Hol tudok jó minőségű vegyszereket beszerezni? Mert ahonnan akartam nem jön össze :(
 
Még egy gyors kérdés :)
Hol tudok jó minőségű vegyszereket beszerezni? Mert ahonnan akartam nem jön össze :(
Találsz boltot Debrecenben is ahol kapsz vegyszereket.
Megspórolod a postaköltséget .
Igaz Tibicuk ?:)
Nézz be a hol vásároljunk topicba pld.
 
Sziasztok' szeretnék porokból tápot kikeverni!Esetleg valaki rátudna nézni a táblázatomra, hogy jól töltöttem e ki? Ro vizet keverek csapvízzel, 140-es TDS-t célzok meg minden vízcserénél.Ezért levettem a Ca és Mg oszlopot a Tap waternél 0ra. Egyedül a csapvízünk nitrátját találtam meg. Előre is köszi!
Makro_tap.xls (80 KB) letöltése
 
Esetleg valaki rátudna nézni a táblázatomra, hogy jól töltöttem e ki?

Nem tudunk pár paramétert.Világítás mennyisége,Co2 lesz-e ,avagy sem.
A jelenlegi mennyiségek egy Low Tech akvához elegendőek.
Jó lenne tudni,hogy mennyi a víz Mg tartalma.Szerintem ha vízműtől kérsz egy vízparaméter táblázatot,
a célt is megnevezed,lehet küldenek egyet.
 
Back
Oldal tetejére