• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Májusi

A múlt heti nagy akvárium átrendezése miatt itt kimaradt a vízcsere, csak kb. 10 l vizet töltöttem az akváriumba.
Most hétvégén megcsináltam a vízcserét és a csövek takarítását.
A Lobáliát nem kellett volna piszkálnom, sajnos tönkrement, mázli, hogy az Emersz kertben viszont szépen növöget. A helyére HM-et ültettem, volt egy 4l-es befőttesüvegnyi.
A Ranunculus szépen fut az előtérben, de hova siet...o_O
DSC_4154_852.jpg DSC_4113_830.JPG DSC_4159_856.JPG
 
Utoljára módosított:
Itt kiszedtem a Bacopát balról, a helyére h.tripartia került. A Bacopán alul alig volt levél, lehet,hogy ez az oka a felszíni hártyának, majd kiderül. A Törpeharcsák megvannak, alig látom őket, a hátsó üvegnél a növények között bandáznak. A Helenák hamar lerendezték a Hólyagcsigákat, régóta nem láttam eggyet sem. Az fa közötti Microsorumot át kellett helyeznem, algásodtak a levelek végei, biztos telibe kapta az áramlást.
Most valahogy nem akartak az állatok modellt állni, egy normális képet nem tudtam csinálni róluk.

DSC_4194.jpg DSC_4183_876.JPG DSC_4196_888.JPG DSC_4199_891.JPG DSC_4203_895.JPG DSC_4207_899.JPG DSC_4216_908.JPG
 
Nem akar elmúlni a felszíni hártya és a Parvula is ecsetalgás. Ezért ma kissé átvariáltam a növényeket. Nem jöttem rá mi az oka, már változtattam a világítás idején, tápot váltottam, de nem történt változás. Van egy kis fonal alga is, de nem zavaró mennyiségben. És csak azért, hogy jól érezzem magam, itt is láttam Planáriát. Az ellenszer majd jövő hétvégén jön meg.

Kiszedtem a Parvulát a Marsiela Hirsutával eggyütt. A Marsiela szépen elszaporodott, az indáit 2-3-4 leveles darabokra vágtam és azzal ültettem be az előteret.
A HM-et lenyírtam, már szépen megnőtt, az akvárium bal elején alacsonyan akarom tartani, a jobb oldalán bokrot akarok belőle csinálni.
Az Alternanthera reineckii-re ránőttek a közeli növények, kiszabadítottam és kicsit előrébb ültettem. Proserpinaca palustris-t a Reineckii hűlt helyére tettem át.
A Ranunculust, ami elől szépen átment futó növénybe, szintén kiszedtem. Ez a növény a leveleinél ereszt gyökereket, ezért jó pár darabra szét tudtam vagdosni és több helyre elültetni.
Felkerült egy fekete háttér is.
Holnap vízcsere, akkor majd a fa ágaira akarok HC-t ragasztani, így közelebb lesz a fényhez, kíváncsi leszek mire megy.
 
Utoljára módosított:
Az a műszer ott elől egy Odyssea Clean 100. 450l/h skimmer, óriási előnye, hogy átlátszó, így látom ha belekerül valamelyik élőlény. Szedtem már ki belőle halat is és garnélát is. Most 2 féle perlonvatta szerű anyag van benne, ezzel adták. Nincs időzítőre kapcsolva, ha hazaérek bekapcsolom, ha szükséges átrakom a nagyobb akváriumba. Teszi a dolgát, nagy segítség.
 
Utoljára módosított:
Szia!
Nekem a gyengém lett a fekete háttér, amióta felkerült.
Szerintem jól tetted, hogy feltetted. :)
Szépen kiemel odabent mindent.
 
Eléggé algásodik az akvárium, a lámpára gyanakszom, főleg a kék ledekre, amiket nem lehet lekapcsolni. Most hétvégén ki kellett szednem egy csomó növényt, mert foszladoztak. Sok más mellett akár a lámpa miatt is lehetett.
Ne maa

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére