• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Májusi

Azért kérdeztem, mert a napló elején azt írtad, hogy csak micro / excel párost kap ez és az uszonyos akváriumod is. Na és persze azért mert túl szépek a növényeid, kellett a titkod. Köszönöm! Tápbogyót én is dugaszoltam, az rendben van.
 
Azért kérdeztem, mert a napló elején azt írtad, hogy csak micro / excel párost kap ez és az uszonyos akváriumod is. Na és persze azért mert túl szépek a növényeid, kellett a titkod. Köszönöm! Tápbogyót én is dugaszoltam, az rendben van.
Huh, már nem is tudom mióta adok macrot is. Itt is és az Uszonyosba is. Szerintem valami hiány volt a növényeknél, mégpedig olyan ami a macro tápokban van, azért kezdtem újra adagolni. A Macroban van Nitrát, Foszfát és Kálium
 
Huh, már nem is tudom mióta adok macrot is. Itt is és az Uszonyosba is. Szerintem valami hiány volt a növényeknél, mégpedig olyan ami a macro tápokban van, azért kezdtem újra adagolni. A Macroban van Nitrát, Foszfát és Kálium
Látod? Egy fontos infó kimaradt a naplódból, ezidáig. :) Igen azzal már tisztában vagyok, hogy mit tartalmaz a macro. Azt nem értettem csak, ha nálam a tünetekből ítélve macro hiány van, akkor nálad macro nélkül miért pompázik minden. A kulcs tehát mindenképp a macro, ennyi.
 
Látod? Egy fontos infó kimaradt a naplódból, ezidáig. :) Igen azzal már tisztában vagyok, hogy mit tartalmaz a macro. Azt nem értettem csak, ha nálam a tünetekből ítélve macro hiány van, akkor nálad macro nélkül miért pompázik minden. A kulcs tehát mindenképp a macro, ennyi.
Meg hát arany keze van, szeretettel csinálja amit csinál. Felér egy makróval sokszor.
 
Szia Szella!

Nagyon szépek az akváriumaid, a fotók a kis élőlényekről meg egyenesen fantasztikusak!
Olvastam, hogy manaball aljzatot használsz. Az interneten rákeresve, gyakorlatilag csak a naplóidat
adja ki a google. Ez milyen aljzat? Hol lehet róla információt találni, esetleg beszerezni?
 
Itt is megvolt a vízcsere, szűrőcső takarítás és a garnélavédelem is megoldva. Pár tő Pogostemon Helferit ide is elültettem.
Kiszedtem a belső szűrőt, ami a levegőztetés miatt volt bent, mivel vettem egy Leecom Au-313 levegőpumpát és egy fa porlasztót tettem be helyette. A pumpa szinte hangtalan,a kiáramló légbuborékoknak nagyobb a hangja.
DSC_3553_355.JPG

DSC_3556_358.JPG DSC_3561_363.JPG DSC_3563_365.JPG
DSC_3460_275.JPG
DSC_3454_269.JPG
 
Itt a hátsó növényeket nyestem meg egy kicsit,a felszínig felnőtt növényeket vágtam vissza. A Lobéliát kicsit ritkítottam és előre ültettem. Ide is került a Helferiből. Füvet nyírtam,az algás részeket távolítottam el.
DSC_3601_398.JPG DSC_3623_419.JPG DSC_3626_422.JPG DSC_3627_423.JPG DSC_3630_425.JPG
 
Utoljára módosított:
Nagyon klassz fotók, az utolsó az best! Nem jössz át hozzám is fotózni?
Azért neked is többféle csiguszod van, ahogy látom :)
 
Azok Hólyagcsigák. Viszont van benne egy db csigaevő csiga+az Anubiason láttam a petéit, sőt már kicsi Helena csigát is észrevettem.
Most, hogy tüzetesebben átolvastam a csiguszok lapokat is, már érdemben is hozzátudok szólni a csiga témához. Ha van kis Helenád, akkor korábban nem csak egy volt az akváriumban, ugyanis a kicsi csigához kell egy anyuka és egy apuka is + a meghitt együttlét. Ellentétben más csigákkal, ők nem hermafroditák. Hólyagcsigáim nekem is vannak, de ezt úgyis tudod :)
 
Sajnos az ágakon a Fissi továbbra is algásodott, így leszedtem. Továbbá kezdett a csigapopuláció olyan szintet elérni, amit már nem hagyhattam, ezért 10 db Helena csigát tettem ebbe az akváriumba. Rögtön rávetették magukat a csigákra.
Indításkor az volt a terv, hogy a Borarasokból lesz egy nagyobb csapat, de már annyiszor néztem a kínálatot a boltokban, nem igazán voltam megelégedve velük. Végül Amanda lazacokat hoztam 15 db-ot. Úgy vettem észre a Bettának nem igazán tettszett a nyüzsgés, a békesség megőrzése érdekében a Garnéla világban kapott helyet, ott nyugi van.
Még soha nem voltak olyan halaim, amik így együtt úsznak, és non-stop nyüzsögnek. Nagyon tettszenek.
 
Back
Oldal tetejére