• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Májusi

A szűrő csöveket a másik oldalra tettem át, hátha jobb lesz az áramlás. Az algákat carbozom minden nap és a világítási időtartamot 1órával csökkentettem, a tápozásra pedig odafigyelek(napi). Ma mind a 3 szűrő csöveit és a rotorházat is kitakarítottam.
 
Ma megvolt a víz csere egy kis növény metszéssel egybekötve. A Penthorum Sedoides-t és a Palustrist, valamint a Proserpinaca Palustris-t vágtam és ültettem vissza.
Az ecsetes parvulát carbozom, szépen vörösödik tőle, az Oto-k és a garnélák eszegetik.
 
Ma megvolt a víz csere egy kis növény metszéssel egybekötve. A Penthorum Sedoides-t és a Palustrist, valamint a Proserpinaca Palustris-t vágtam és ültettem vissza.
Az ecsetes parvulát carbozom, szépen vörösödik tőle, az Oto-k és a garnélák eszegetik.
Ezek szerint Neked is így helyes a hét, hét napja. Hétfő, kedd, szerda, csütörtök, péntek, szombat, vízcsere ;)
A L.Palustrist csak fogom és elvágom ahol tetszik majd ültetés? Nekem kb. 10 centinként léggyökerek nőttek a hosszabb szárakon, érdemesebb ott vágnom?
 
Szépen sűrűsödik a parvula gyeped!(y) Viszont a Ranunculusnak mintha lógnának a levelei... Meglocsoltad rendesen? :D
 
Az ágakon a Fissidensben elég sok alga volt, ezért lenyírtam. A legegyszerűbbnek azt találtam, hogy kiszedtem a fát és egy 20 literes műanyag ládában nyírtam meg. A nyesedék kap egy kis mini Blackout-ot egy tejfölös pohárban, majd hálós technikával kövekre kötözve mindegyik akváriumban kipróbálom mire jut. Itt ebben, változtattam pár dolgon, ha továbbra is algásodni fog, az ágak növényesítésére mást kell kitalálnom.
Ilyen lett ni:
DSC_3230_008.JPG
Másképp lett visszarakva a fa, de így jobb, mert nem takar semmit középen. A többi helyről tünedezik elfele, a garnélák és Otok segítenek ebben.
 
Mai vízcsere után mértem víz értékeket cseppteszttel
Ph 5,5
Gh 2
Kh 0.
Visszasózás és 4 liter kezelt csapvíz után
Ph 7
Gh 6
Kh 0.

Az Amanok "kergették" egymást. A Pygmeusok többnyire hátul a susnyásban tartózkodnak. Az Otokból már csak 5 db maradt. Az egyiknek már csak a csontvázát találtam meg. Mióta ilyen dögmeleg van, mindkét akváriumban egész nap megy a levegőztető.
 
Én totál azt hittem, hogy az Hygrophilla D. Azaz a vízi petrezselyem. Felírom a nevét a növényes listámba.
Azért szeretem mert szép szeldelt levelei vannak, viszont alacsony marad. Indákkal terjeszkedik.

Vízi petrezselyem van a másikba, gyors növekedésű, nagyra megnő. Szintén kedvenc. Egyszer teljesen kiszedtem, mázli hogy adtam belőle a kolléganőmnek így vissza tudtam telepíteni.
 
Vízi petrezselyem van a másikba, gyors növekedésű, nagyra megnő. Szintén kedvenc.
Ez már nekem is kedvenc, de az enyém nem akar nőni, sőt.. Te adagolsz macrot a növényeknek, hogy ilyen szépek nálad?
 
Back
Oldal tetejére