• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Májusi

A leírás alapján 2-3 mm szemcsenagyságú. A Manado pl. 1-3 mm, szélesebb frakciójú. Amazoniáról nem találtam most így hirtelen. Te mit használsz? Bocs az OFF-ért Szella!
Szerk.: Az Amazonia is 1-3mm elvileg. Kevésbé ismert talajoknál találtam 2-6mm-eset is, az már elég durva. Az is igaz, hogy az én szemem a 0,7-1,2mm kvarchomokhoz és Manadohoz van szokva.:oops:
Colombo 5-7 mm. Szalad benne a gyoker.
 
Amazóniába tudtam parvulát ültetni,nem volt gond. Manadóba ültettem de a harcsák betakarták.
Nem tudom mi mást ültethetnék.
Jah, nem. Ültesd a parvulát! Ha a garnélák is úgy akarják, biztos bent marad. Kicsit mélyebbre nyomod. Esetleg az elején párat vissza kell majd ültetni, de hát annyi baj legyen. Én egyébként a kvarchomokba próbáltam a parvulát. Ültetni lehetett, de nem nagyon akar terjeszkedni. Lassacskán fogy. Szerintem ez a kvarchomok miatt van. A Lilaeopsis brasiliensis életképesebb, legalábbis nálam.

Colombo 5-7 mm. Szalad benne a gyoker.
Uhh, az valóban nagy, ehhez képest a manaball tényleg apró. Ebbe előtéri növényt tudtál ültetni?
 
10x jobb, gyorsabb mint az aprobb szemu. A tesztjeim eredmenye: egy doboz ga glosso. Akvariumonkent 2 szal ketleveles ugymond palanta. Ido 14 nap. 1-es akva manado amazonia keverek, 4-5 tore dusult. Taptalaj nincs.
2-es akva manaball taptalaj nincs 10-12 tore dusult.
3-as akva ada colorado sand valami kvarc homok taptalaj nincs, egy to maradt meg el, de semmit sem hajtott.
4-es akva colombo talaj a hozza valo taptalajjal( taptalajnak nincs jelentosege mert 5 centi talaj van rajta) ket tenyernyi glosso hajtott kb 2 ga-s doboznyit.
 
WP_20170504_20_45_37_Rich.jpg

Holnapi program:
Fa kiszedése,a három db összeállítása,mohakötözés.
3 tálka Parvula elültetése.
5 kisebb dragon követ fogok még a jobb oldalra tenni.
A most középen lévő fa is a bal oldalra kerül együtt a többivel.

A fák menetrend szerint elkezdtek penészedni, le lesznek takarítva.
Microt, macrot és excelt adagolok. A növények mind saját termés, semmi probléma velük. Két szál úszott fel csak.
 
Köszönet @Szabó Henrik -nek a Fissidens moháért és a Hydrocotyle verticillata-ért.
A mohákat úgy kötöztem,ahogy a topicjába ajánlották,damilt használtam.
A Parvula ültetéssel nem volt gond, csupán az előkészítésével, 3 kicsi dobozt ültettem be. Nem úszott sok fel.
Végül nem raktam bele plusz köveket, furán nézett ki, inkább hagytam.
Az Anubiasok csak be vannak szorítva a gyökerekhez, nincsenek rögzítve,a Microsorumot ragasztottam.
Tápozás továbbra is micro,macro,excel.
Persze az ültetéshez,kötözéshez,ragasztáshoz le kellett engednem a vizet, plusz kiszedtem az összes növényt,a szűrőt pedig járattam egy Ikeás dobozban. El voltam vele délután.
 
Ezek szerint jól telt a délután. Nem semmi mennyiségű kötözés, szép teljesítmény (y) Kíváncsi leszek , hogy haladsz.
 
Kíváncsi vagyok, hogy alakul az e. parvula ;) Nem a "legatombiztosabb" low tech növény, az biztos....
Ha nem válik be akkor helyette Echinodorus tenellus lesz. Ez a fajta Parvula 2-3cm magasra nő meg,nem nagyon kell nyírni. A Garnéla világban is ez volt. A Tenellus viszont 5-10cm magasra nő meg,azt biztos nyírni kellene.
 
Ha nem válik be akkor helyette Echinodorus tenellus lesz. Ez a fajta Parvula 2-3cm magasra nő meg,nem nagyon kell nyírni. A Garnéla világban is ez volt. A Tenellus viszont 5-10cm magasra nő meg,azt biztos nyírni kellene.
A Parvula nálam nem remekel (igaz, kvarchomokban van), viszont az Echinodorus tenellus biztos nyerő, én Amega-ék jóvoltából hozzájutottam egy adag Helanthium tenellum-hoz, ami lényegében Echinodorus tenellus 'green', és szépen hozza a formát.
 
Back
Oldal tetejére