• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Majd kitaláljuk

Szuper lesz ez Viktor, kicsit még a részleteken lehet majd csiszolni, de ez menet közben úgyis kialakul. Jó volt viszontlátni a köveimet a hardscape-s képeken :)
 
Szerintem a Független Államok Közösége, a FÁK színezik. :)
(De az is lehet, hogy a Tuberculatumok, vagy a Sakurák oldódnak bele a vízbe :ROFLMAO:)
Ha ebből a háromból kell választani, akkor a sakurák, mert nekem is pirosodott a leszívócsövem és a másik kettővel nem érintkezhetett.
 
Az előzőben voltak fák, tuberculatum, de nem voltak sakurák (sokáig), tehát télleg csak az lehet. Pont olyan piros, mint az akril difi cserép része.
 
Nálam az induló/fiatal akváriumokban rózsaszín lett a tapadókorong, és a CO2 cső (többször is), mikrobiológus kollégával Pseudomanas aeruginosa telepek bőséges jelenlétét feltételeztük. A vízcseréhez használt csövem, ami gyakorlatilag folyton nedves/vizes környezetben van (a hordóban csücsül feltekerve) rózsaszín, sárga és szürke foltos, feltehetően különböző baktériumok okozta elszíneződés. Talán Nálad is ez van, kétlem, hogy kémiai eredetű lenne.
 
Örömmel jelenthetem, hogy a szűrők a helyükre kerültek, csövek, ki és befolyók tiszták.
Az Amano garnéla és Oto sereg szép munkát végzett péntek estétől kezdve, szépen lezabálták a jelen lévő alga nagy részét. Vízcserék két naponta zajlanak, tápozás Green Aqua Micro és Macro 10-10 nyomás, Seachem Flourish Excel 7,5 ml naponta. CO2 is megy madélután óta, remélem a palack kihúzza jövő hét közepéig.

Néhány kép:

IMG_0504.jpg IMG_0506.jpg IMG_0507.jpg IMG_0510.jpg IMG_0512.jpg
 
Nálunk a 20kg os palack cserélik 12ért, 10kg-os törpét 6ért. Házhoz szállítva, számlásan. (Vác)

Ne legyen off, nagyon szép az alvárium, csak az én szememnek még kell bele egy kis zöld.
 
Látom az Amanok már a dekorhomok elkerítését is tesztelték. :)
Vízcsere utáni kép, vagy megnyírtál? A Myrio Matogro már most szép bokros, de a rokon Tuberculatumra rá kellene pirítani, (az Atival) hogy szedje össze magát. ;)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Dunakeszin. Sztem az neked nincs kozel.
Odáig biztosan nem cipelem a palackokat :)
Ne legyen off, nagyon szép az alvárium, csak az én szememnek még kell bele egy kis zöld.
Köszönöm! Majd megnő a zöldség és akkor több lesz :) Vannak még tervek, de nem szerenék egy dzsungelt, mint az előzőben.
Látom az Amanok már a dekorhomok elkerítését is tesztelték. :)
Vízcsere utáni kép, vagy megnyírtál? A Myrio Matogro már most szép bokros, de a rokon Tuberculatumra rá kellene pirítani, (az Atival) hogy szedje össze magát. ;)
Csak részben az ő művük, a másik rész az én hanyagságom. Következő vízcserénél majd kiszedegetem az oda nem illő szemcséket aztán tesztelhetik a kerítést ahogy bírják. Vízcsere ma lesz, nyírás nem volt, de ahogy elnézlek téged nem is nagyon tudnálak megnyírni :p A két bokros növény nem feltétlenül marad túl hosszú ideig, nem érzem teljesen odaillőnek őket. A Tuberculatum meg egy hisztis növény, legjobb lenne a tyúkokkal feletetni, ne is kisérletezzek vele többet. :) Jobban pirítani csak akkor tudok, ha kiveszem a növényt vagy vízbe nyomom a lámpát, de eddigi ismereteim alapján egyik sem eredményez tartós sikert.

Egy Cory és két Oto elpusztult, a többiek (egyelőre) élnek, mint hal a vízben.
 
Back
Oldal tetejére