• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Magnézium pótlása

Mardifunk

VIP kertész
Sziasztok!

Hogyan lehet a magnéziumot megfelelően bejuttatni egy lágyvizes akváriumba? A sötét levél erezet + világos levélszövetek az anubiasokon hiányra utalnak.
 
Sziasztok!

Hogyan lehet a magnéziumot megfelelően bejuttatni egy lágyvizes akváriumba? A sötét levél erezet + világos levélszövetek az anubiasokon hiányra utalnak.

Érdemes lehet egy reálisabb KH/GH fenntartása. 100% RO-t használsz?

Ha Mg hiányzik, akkor valószínűleg Ca-is, ezek tipikusan együtt mennek. Vannak kivételek.

Ca/Mg adagolása növelni fogja a keménységet, definició szerint.

Érdemes megnézni a vízmű honlapján a keménységet. Ezt gyakran CaO mg/l egyenértéken adják meg. Ez tartalmazza a Mg koncentrációt is.

Például nálunk a vízmű szerint a víz CaO 247 mg/l. Ugyanez analitikai laborban megmérve:

upload_2016-9-22_7-21-51.png

4.12 mmol CO2/liter az 181 mg/liter-nek felel meg.

Szóval szerintem a következő lehetőségeid vannak:

- RO víz keverése csapvízzel
- Talajba Ca/Mg juttatása, pl mészkő (dolimitos) darabkák
- Akváriumboltban kapható, és nem túl olcsó vízkeménység növelő (pl Seachem Equilibibrium)

Én megnézném a vízmű oldalán a csapvíz összetételét, és ha nincs benne semmi olyan, ami problémát okozhatna (nehézfémek, ammónium stb), akkor ezt használnám.

Anubias kemény vízben is kiválóan elvan.
 
Utoljára módosított:
Pontosítok: ez az akvárium csapvizes volt eddig, tehát még az átállítás előtt jelentkeztek a hiánytünetek. A vízművek honlapján közölt adat szerint az összes keménység: 140 mg/l CaO

Viszont most kiiktatom a csapvizet a képletből, ezért a kérdés, hogyan tovább. A visszasózás még nem indult el, mert csak kis lépésekben haladok. Majd valamelyik booster port fogom használni, de nem akarom a kalciumot túltolni, ezért szeretném külön adagolni ezt az elemet (Ha egyáltalán így lehetséges.)
 
Utoljára módosított:
Pontosítok: ez az akvárium csapvizes volt eddig, tehát még az átállítás előtt jelentkeztek a hiánytünetek. A vízművek honlapján közölt adat szerint az összes keménység: 140 mg/l CaO

Hello,

Biztos, hogy Mg hiány okozza a problémát? Szerintem budapesti 140 CaO mg/l víznek jónak kellene lennie és ez nem is különösen kemény (vízkő lerakódás nem annyira zavaró?). Növényeknek kevesebb Mg kell mint Ca.

Más ötleted nincs, mi okozhatja a gondot?
 
Nem vagyok biztos benne, még nyomozok. Ebben az esetben közepes fénymennyiséghez igazított GA tápozást használok (60l / 1-1ml / nap) , CO2 beoldás nélkül. A tünetek kinézete magnéziumhiányt sugall. Esetleg a kicsit hasonló tünetű vashiány is lehetne, viszont az meg van a Microban. Talán emelni kellene, de ennél többet már picit túlzásnak érzek.
 
Back
Oldal tetejére