• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Magányos tölgy

shade3

Tapasztalt kertész
Első gyakorló akváriumnak szántam így sem a méret, sem a technika nem lett túlméretezve,
egy 30literes akváriumban low tech körülmények között lett kialakítva.
A kép olyan 2 hónappal ezelőtti állapotot mutat,
azóta belekerült még néhány növény, erről kép nemsokára.

Akvárium: Aquael Shrimp Set 30 (30*30*35)

Szűrő: AquaEl PAT Mini

Világítás: Compact Fluorescent Lamp 11W (fényvisszaveréssel kb 0,5W/l)

Co2: nincs

Tápozás: nincs

Táptalaj: JBL Aquabasis plus

Talaj: Ada Amazonia

Dekoráció: Szőlőgyökér

Növényzet:
- Fissidens Fontanus
- Elatine Hydropiper

Élőlények:
- Danio margaritatus
- Neocaridina Heteropoda var Yellow Fire


55697549.jpg
 
Tapasztalatból mondom, hogy a Fissidens nagyon be fog árnyékolni és nem nagyon fognak alatta fejlődni a növények. Hacsak nem világítod meg szögből is az akváriumot.
 
Tapasztalatból mondom, hogy a Fissidens nagyon be fog árnyékolni és nem nagyon fognak alatta fejlődni a növények. Hacsak nem világítod meg szögből is az akváriumot.
Igen oldalról is világítom, most hogy kicsit több lett a Fissidens, meg mert úszó növényeket is tettem még bele részint a garnélák miatt, részint az algásodást elkerülendő.
 
Miután az Elatine begyökeresedett raktam bele Oto-kat rendfentartási munkára.
Ha korábban kerültek volna bele kitúrják a lelkes kajakeresésükkel.
Illetve belekerült még néhány növény, hogy ne legyen olyan magányos az a tölgy.
Gondolkodtam még vmi élénkebb színűn is, pl Alternanthera reinincki 'Mini'-n is,
de valószínűleg nagyon elütött volna a jelenlegi kialakítástól.

Új élőlény:
- Otocinclus affinis (mariae)

Új növény:
- Blyxa japonica
- Ranunculus inundatus
- Eleocharis parvula

fa6007_zps4f3024dd.jpg
 
Lehet, hogy át kellene neveznem a topicot "Tölgy a nádas és a petrezselyemágyás között"-re :)
 
Szép lesz tetszik!(y) Az aljzatba kellett volna egy kis domborzat adott volna még egy kis pluszt.
 
Szép lesz tetszik!(y) Az aljzatba kellett volna egy kis domborzat adott volna még egy kis pluszt.
Igazad van, azt hittem ilyen kis helyen nem nagyon lehet kialakítani, de így utólag nekem is eszembe jutott, hogy belefért volna.
A következőnél majd kísérletezek vele, ezt már nem nagyon akarom megbolygatni.
 
Egész elégedett vagyok :)
De nem tudom meddig tudom fenntartani.
Apropó, másnak is jelentkezik gyökéren ecsetalga?
Sehol máshol, csak ott. Pedig masszív, nem korhadó.
 
A fa nagyon szép!Az elatine mező nem különben,sajnos eléggé parkolópályán van mostanában ez a növényke,pedig gyönyörű gyepet lehet növeszteni belőle.A háttéren gondolkodnék még egy kicsit.Egy tölgy és egy blyxa bokor valahogy üti egymást:)persze ez abszolút szubjektív benyomás:)
 
Back
Oldal tetejére