• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

Ha egyből át tudom rakni új akváriumba akkor is kell szárítanom? Még ha ma akár fel is tudom tölteni vízzel?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről
 
Ha egyből át tudom rakni új akváriumba akkor is kell szárítanom? Még ha ma akár fel is tudom tölteni vízzel?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről
Akkor nem kell :)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Sziasztok!

S.O.S segítségre lenne szükségem. Múlt héten szerdán indítottam újra az akváriumom, legtöbbnyire az "algabumm" miatt. Rendeltem is amazonia agua soil light aljzatot és hozzá tropica táptalajt. Ma délután viszont elrepedt az akváriumom ( lehet a tisztításnál sérült meg). Szereztem új üveget. A kérdésem az lenne, hogy a táptalaj még menthető vagy újat kell rendelnem? Ha menthető miképpen tudnám kiszedni, hogy ne keveredjen össze az amazoniaval?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről
Az általános aljzat (agyagos) eltávolítása táptalajjal való keveredés nélkül legegyszerűbben: vízzel együtt leszívod egy nem túl vastag csővel, a vizet időnként utánatöltve.
A táptalaj általában tömörebb, nehezebb nedvesen mint az agyagos szemcsék és így kevésbé is törik mint ha valamilyen eszközzel próbálnád leszedni róla.
Arra azért készülj, hogy ködös lesz a víz az újrarendezésnél (a kiszárítás valószínű ezt jelentősen csökkenti).

AmegA
 
Sziasztok!


Az általános aljzat (agyagos) eltávolítása táptalajjal való keveredés nélkül legegyszerűbben: vízzel együtt leszívod egy nem túl vastag csővel, a vizet időnként utánatöltve.
A táptalaj általában tömörebb, nehezebb nedvesen mint az agyagos szemcsék és így kevésbé is törik mint ha valamilyen eszközzel próbálnád leszedni róla.
Arra azért készülj, hogy ködös lesz a víz az újrarendezésnél (a kiszárítás valószínű ezt jelentősen csökkenti).

AmegA
[emoji50] Nekem ahogy egy pillanatra kilátszik a táptalaj, egyből oldódik a vízbe, ez nem valami jó ötlet.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Nekem ahogy egy pillanatra kilátszik a táptalaj, egyből oldódik a vízbe, ez nem valami jó ötlet.
Lehet, de az miért baj? A víz úgyse lesz újra felhasználva (legalábbis amit a végén szívsz le, az biztosan nem). A táptalajból meg elveszítesz pár százalékot, de hát ez ezzel jár..
 
Lehet, de az miért baj? A víz úgyse lesz újra felhasználva (legalábbis amit a végén szívsz le, az biztosan nem). A táptalajból meg elveszítesz pár százalékot, de hát ez ezzel jár..
Mivel az amazoniával együtt van szívva, így keveredik, utána meg lehet órákig mosogatni az amazóniát.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Ha új bent a talaj akkor menthető. Leszívod a vizet és egy lapát vagy valami segítségével leszedet a fedő réteget, majd a táptalajt, így nem fog összekeveredni. Utána olyan helyere tedd ahol meg tud száradni(a fedő talajt is) pl ujságpapíron szétterítve a napra, mert külömben bepenészesednek.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
... vagy ha ügyes, akkor a le is tudja szívni a felső réteget. Persze akkor nem egyből a lefolyóba kell engedni a vizet, hanem egy hordóba, kádba, vagy akármibe. Én 2 db 30 literes kádat szoktam használni, ha "talajt porszívózok".
 
-1 ADA hőmérő. Vizcsere végén láttam hogy elfelejtettem letisztitani (kicsit algás volt), lepucoltam, és összefogtam még pár dolgot, amikről leráztam a vizet. A hőmérőről el is felejtkeztem hogy a kezembe van, úgy repült a kádba mintha kapura dobtam volna.
 
Én is csatlakoztam a klubhoz, beszakadt a csőtisztító, majd nyilván próbálgatás közben elpattant az üveg :whistle::whistle:
IMG_6159.JPG
 
Szintén belépek a klubba: üveg befolyó, 16/22-es cső leszedésekor rosszul fogtam rá és az U-hajlatnál miszklikbe tört... :(

Ti hogyan szeditek le csőtisztításkor a csövet az üvegekről? Mert nálam az a módszer vált be eddig, hogy erősen megfogva az üveget picit összetolom és közben csavarom a csövet, eddig mindig meglazult szépen. A melegítős trükk nem jött be sosem (Tetra cső).
 
Back
Oldal tetejére