• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

Kb. 10 cm magasból 0.5cm vastag bazalt aljzatra ejtettem egy kb. szilva nagyságú követ. 8-as üveg az alsó, vízzel már tele volt a medence.
Félretoltam a talajt, de nem látok repedést. Aggódjak,vagy ennyitől nem lehet baj?
 
Kb. 10 cm magasból 0.5cm vastag bazalt aljzatra ejtettem egy kb. szilva nagyságú követ. 8-as üveg az alsó, vízzel már tele volt a medence.
Félretoltam a talajt, de nem látok repedést. Aggódjak,vagy ennyitől nem lehet baj?

Na ebből aztán nem lehet gond.
 
A régóta vágyott greenworks u-alakú co2 csatlakozóm sikeresen eltörtem. Tegnap hozta a futár, ma reggel lenulláztam miközben húztam rá a csövet.
És még a kezem is szétvágtam vele.
Legközelebb nagy tételben rendelek! :)
 
Többek közt rendeltem egy GA nano diffuzort. Raktam össze a technikát és a székről véletlenül levertem, vagy 50 darabra tört.
Kb 4 órát bírt, azt is a táskámban ;)
 
Korábban sokszor olvastam, hogy törnek a diffuzorok, tisztításkor stb.
El nem tudtam képzelni hogyan :LOL:
Köszi, gumipadlóm van még a bármixer korszakomból, legközelebb bevetem (y)
 
Én a difiről nagy gonddal leszedtem a csövet, semmi gond nem volt. Erre amikor a tapadókorongot szedtem le, akkor letörtem vele az üveg bütyköt, amin volt...szerencsére csak a bütyök tört és nem lett éles a difin, így most csőre húzható tapadókoronggal van fent....:D
 
Megtöröm a csendet ,én is elvéreztem ,most először a pályafutásom alatt.A hátteret tartó üveg lecsúszott,rá a szűrőcsőre(üveg egyben maradt;)),ami bemozgott ,ezáltal a kis 13-as lily koppant az akvárium oldalán.3 részre törött:(.Eléggé módosult a flow ,mitnemondjak:LOL:
 
Nah gondoltam nyitok egy ilyen topikot is ;) ha más nem hangos bosszankodásra meg arra, hogy elmondjuk valakinek jó lesz :lol:

Hónap elején már egy CAL dual drop checker-em eltört. Ma pedig mikor jelentős átalakításokat eszközöltem a szűrő csövezésén amikor le akartam húzni a szűrő adapterről a csövet a 13-as csőben benne maradt a műanyag.
Egyszerűen a csap amire rá kell húzni a csövet elfáradt vagy nem tudom, de csonkból letört. Persze ahogy kell előtte már 3db 17-est gond nélkül cseréltem. Ez a 13-as cső lett volna az utolsó. Így viszont kivégeztem a kis szűrőmet....

Most adapter rendelés stb.... :twisted:
Addig meg 1 szűrővel megyek tovább.

Te mit törtél el a hónapban? ;)
Sziasztok.
Én egy 1000 éves belső pici szűrőt ejtettem el. Természetesen a sarkára esve akkor még fontosnak látszó darab szép ívben repült külön a többi résztől. Pár gondolat a fejemet pár mondat a számat hagyta el majd kis fejtörés után át értékeltem a dolgot.Vajon Mit csináljak vele ha hiányzik az alja kreatív gondolkodás kezdődött.:D Eredmény.. Az eddig álló belső szűrőt fejre fordítva picit fűrészelve fúrva faragva átalakítottam és lett egy szuper felszín tisztítóm :D
 
Eltörtem a wave lámpám fénycsövét. Nem is akárhogy. Aki ismeri ezt az armatúrát az tudja, hogy kissé nyeklik, nyaklik. Elforgattam és felemeltem, mert szedtem ki belőle növényeket. Pakolászok, elfordultam és csatt... A fénycső fele a vízben. Szerencsére nem halálozott el az állatállomány meg én sem. Legalább ki tudom próbálni a sokat dicsért Philips tornado-t. Bár nem most akartam cserélni... :rolleyes::whistle:
 
Eltörtem a wave lámpám fénycsövét. Nem is akárhogy. Aki ismeri ezt az armatúrát az tudja, hogy kissé nyeklik, nyaklik. Elforgattam és felemeltem, mert szedtem ki belőle növényeket. Pakolászok, elfordultam és csatt... A fénycső fele a vízben. Szerencsére nem halálozott el az állatállomány meg én sem. Legalább ki tudom próbálni a sokat dicsért Philips tornado-t. Bár nem most akartam cserélni... :rolleyes::whistle:
Mintha magamat látnám 1 éve. :D
 
Megtöröm a csendet ,én is elvéreztem ,most először a pályafutásom alatt.A hátteret tartó üveg lecsúszott,rá a szűrőcsőre(üveg egyben maradt;)),ami bemozgott ,ezáltal a kis 13-as lily koppant az akvárium oldalán.3 részre törött:(.Eléggé módosult a flow ,mitnemondjak:LOL:
A tőled származó üveg befolyó eddig bírta. :( Levágtam róla a csövet, majd véletlen a késsel lekoccoltam. :LOL:
 
Én a difiről nagy gonddal leszedtem a csövet, semmi gond nem volt. Erre amikor a tapadókorongot szedtem le, akkor letörtem vele az üveg bütyköt, amin volt...szerencsére csak a bütyök tört és nem lett éles a difin, így most csőre húzható tapadókoronggal van fent....:D
NA...tegnap beraktam ezt a difit a frissen indított (szombat) akváriumba...rakom össze a dolgokat, és kb nyak magasságból ejtettem le...meg se kottyant neki, semmi repedés, belefújtam, szokásos semmi....olyan lehet, hogy a kerámia repedt meg? Mert akkora bubikat ereget, mint egy nyalóka, és kb 4-5 helyen. Pedig frissen tisztított difi.
Az már csak bónusz, hogy drága feleségem erre azt mondta (már az is nagy szó, hogy feltűnt neki), hogy vegyek újat, mert ugye ez már alapból tört volt, és akkor már vegyek a kisebbe is egy üveget, mert ott az a ronda műanyag van. :cool::D Úgy, hogy talán ez kárpótol, hogy kicsit később kapja meg a co2-t az akvárium. :D
 
Tegnap gondoltam letörlöm az akváriumok oldalát ott is, ahol összeérnek. Óvatosan elkezdem a 30 literest arrébb húzni, és amikor még csak kb. fél centinél tartok egyszer csak csattan valami.
Naná hogy a két akváriumra akasztott "U" CO2 cső robbant darabokra. Mindjárt eszembe is jutott, hogy oda volt akasztva... :)

Tapatalk-kal küldve...
 
Back
Oldal tetejére