• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ludwigia repens / 'Rubin'

Valoszinu ez a jarhato ut, csak nekem nem nagyon van tobb tonek helyem, ha megindul az otthagyott to is. Nagy lesz a zsufi. Vagy az nem indulhat meg?
Akkor lemetszed, s a nyesedéket kidobod vagy felkínálod valakinek.
Metszés után a maradék szépen bokrosodik.
 
Valoszinu ez a jarhato ut, csak nekem nem nagyon van tobb tonek helyem, ha megindul az otthagyott to is. Nagy lesz a zsufi. Vagy az nem indulhat meg?
Kb az a megoldás ha nem tudod a régit kihúzni hogy tőbe levágod. Mondhatni kezelhetetlen, nő mint a ludvigia.
Nagy odafigyelést igényel, képes kifutni a vízből és aztán terelgetheted a végletekéig míg be nem növi az egész szobát.
8239.jpg
8250k.jpg
 
Nekem nem nő víz fölé, ráhajlik a felszínre és ennyi.
Van ennek valami trükkje, hogy miként bírod rá az emers létre?
 
sok sok fény :)

Áhh, akkor nem is próbálkozom ilyesmivel egyelőre. :)

Más téma: nem igazán tudom rábírni a bokrosodásra. Míg a hygrophilám már a teljes jobb oldalt behálózta, a ludwigia stagnál, néhány szál szépen felnő a felszínig és ennyi. A metszett tövek nem 2, hanem csak 1 új oldalhajtást hoznak. Kopaszodnak is folyamatosan.

Ez is a fény miatt lehet?
 
Nekem nem nő víz fölé, ráhajlik a felszínre és ennyi.
Van ennek valami trükkje, hogy miként bírod rá az emers létre?
Kiraktam az üvegre a felnőt részt. a lényeg hogy közel legyen a vízhez így kap elég párát és nem szárad el. ha közel van a lámpa akkor képes megégetni. nekem a peremen körbefutotta az akváriumot 100*40 es éleket.
 
Áhh, akkor nem is próbálkozom ilyesmivel egyelőre. :)

Más téma: nem igazán tudom rábírni a bokrosodásra. Míg a hygrophilám már a teljes jobb oldalt behálózta, a ludwigia stagnál, néhány szál szépen felnő a felszínig és ennyi. A metszett tövek nem 2, hanem csak 1 új oldalhajtást hoznak. Kopaszodnak is folyamatosan.

Ez is a fény miatt lehet?
Nálam is hasonlóképpen viselkedett, én is a fényre gyanakodtam...
 
...Míg a hygrophilám már a teljes jobb oldalt behálózta, a ludwigia stagnál, néhány szál szépen felnő a felszínig és ennyi. A metszett tövek nem 2, hanem csak 1 új oldalhajtást hoznak. Kopaszodnak is folyamatosan.

Ez is a fény miatt lehet?

Rózsi olyan mint a gyom, nő mint a fene, nálam már-már kontrollálhatatlan lett. :(
Amikor nekem jóval kevesebb fényem volt, akkor ugyanazt produkálta a ludwigia mint nálad, szóval én is fényhiányra tippelnék.
 
Rózsi olyan mint a gyom, nő mint a fene, nálam már-már kontrollálhatatlan lett. :(
Amikor nekem jóval kevesebb fényem volt, akkor ugyanazt produkálta a ludwigia mint nálad, szóval én is fényhiányra tippelnék.

Köszi mindenkinek a válaszokat, akkor kb. ennyit is várok el tőle ezentúl. :) Azt reméltem 96W elég lesz neki. Bár azt hozzátenném, hogy a csövek lassan csereérettek lesznek.

A hygro baromi gyorsan megindul nyírás után, kb 2 hetente kell metszeni, hogy ne kanászodjon el. Ettől még nekem az egyik kedvencem. :)
 
Áhh, akkor nem is próbálkozom ilyesmivel egyelőre. :)

Más téma: nem igazán tudom rábírni a bokrosodásra. Míg a hygrophilám már a teljes jobb oldalt behálózta, a ludwigia stagnál, néhány szál szépen felnő a felszínig és ennyi. A metszett tövek nem 2, hanem csak 1 új oldalhajtást hoznak. Kopaszodnak is folyamatosan.

Ez is a fény miatt lehet?

Szaki kolléga! Szerintem tényleg kevés a fényünk ennek a növénynek a normális tartásához... :(
Nálam cirka 120 watt van 200 literre, de még ez is kevéske...:(
Matyi kollégánál kicsivel több volt ugyan ennyire, vissza keresgéltem.
 
Szaki kolléga! Szerintem tényleg kevés a fényünk ennek a növénynek a normális tartásához... :(
Nálam cirka 120 watt van 200 literre, de még ez is kevéske...:(
Matyi kollégánál kicsivel több volt ugyan ennyire, vissza keresgéltem.

Most váltottam tápot, még próbálkozom vele, aztán meglátom. Igyekszem kicsit gyakrabban nyírni, hátha úgy jobban érzi majd magát.
De valószínű a kevés fény fog győzni. :(
 
Most váltottam tápot, még próbálkozom vele, aztán meglátom. Igyekszem kicsit gyakrabban nyírni, hátha úgy jobban érzi majd magát.
De valószínű a kevés fény fog győzni. :(

Igen tudom hogy tápot váltottál, már említetted a naplódban.
Én ezt az utat ár végigjártam... Mind hiába...
Kevés a fény.
 
Back
Oldal tetejére