• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech szárnypróbálgatás

Szépen terjed a tenellus, le a kalappal. Már szinte összefüggő gyepet alkot. Foszfátra valóban érdemes lenne rámérni, mert a minap én is mértem és szinte nulla volt. Mivel nálam a por alapú foszfát megy ezért kicsit nehézkesebb belőni a kívánt mennyiséget(oldatot kellene csinálnom csak lusta vagyok :( ), de azért próbálkozom. Ha netán kellene valamennyi az alábbi foszfát porból, akkor jelezz és viszek. Ha már egyszer vasiak vagyunk... :)
http://www.greenaqua.hu/hu/kalium-foszfat-kh2po4-200g.html
 
Szépen terjed a tenellus, le a kalappal. Már szinte összefüggő gyepet alkot. Foszfátra valóban érdemes lenne rámérni, mert a minap én is mértem és szinte nulla volt. Mivel nálam a por alapú foszfát megy ezért kicsit nehézkesebb belőni a kívánt mennyiséget(oldatot kellene csinálnom csak lusta vagyok :( ), de azért próbálkozom. Ha netán kellene valamennyi az alábbi foszfát porból, akkor jelezz és viszek. Ha már egyszer vasiak vagyunk... :)
http://www.greenaqua.hu/hu/kalium-foszfat-kh2po4-200g.html
Köszi a felajánlást. Előbb tesztet kell szereznem. Gondolom a szombathelyi kereskedések esélytelenek.:( Amúgy mivel járnék jobban fosfo vagy por?
 
Köszi a felajánlást. Előbb tesztet kell szereznem. Gondolom a szombathelyi kereskedések esélytelenek.:( Amúgy mivel járnék jobban fosfo vagy por?
Valóban először mindenképp valami mérő cucc kell, hogy tudd mennyit kell adagolni. Nálam azért esett a választás a por mellett, mert ár/érték arányban sokkal tovább elég. Ahogy @Evereka is említette célszerű kikeverni több adagnyit a porból, ezáltal az oldat töménysége mindig egyforma lesz. Így egyszerűbb utánamenni a kívánt értéknek.
A teszter tekintetében annyit tudok mondani, hogy több boltot is végigjártam Szombathelyen, de csak egyben volt SERA-s teszt. Azóta próbáltam a JBL termékét is, nah az nekem sokkal jobban bejött. Viszont a legutóbbi GA-s rendelésnél elfelejtettem ezt is a listára rakni, így kifogytam belőle, úgyhogy a korábbi SERA maradványait használom.
 
Valóban először mindenképp valami mérő cucc kell, hogy tudd mennyit kell adagolni. Nálam azért esett a választás a por mellett, mert ár/érték arányban sokkal tovább elég. Ahogy @Evereka is említette célszerű kikeverni több adagnyit a porból, ezáltal az oldat töménysége mindig egyforma lesz. Így egyszerűbb utánamenni a kívánt értéknek.
A teszter tekintetében annyit tudok mondani, hogy több boltot is végigjártam Szombathelyen, de csak egyben volt SERA-s teszt. Azóta próbáltam a JBL termékét is, nah az nekem sokkal jobban bejött. Viszont a legutóbbi GA-s rendelésnél elfelejtettem ezt is a listára rakni, így kifogytam belőle, úgyhogy a korábbi SERA maradványait használom.
Köszi. Akkor azt hiszem marad a rendelés.
 
Heti körkép.

Bekerült 20 amanda és jött még 3 oto is. Nagyon jópofa halak. Végre van élet az akváriumban, beússzák az egészet. Színük még nem az igazi de kezd alakulni az is.

Eddig nem igazán értettem ezt a nano hal mániát de tény hogy sokkal jobb az akvárium összhatása ha csak őket nézem.

Növények terén minden rendben. A stauból a kopasz szárakat visszavágtam de mellette már jönnek az új hajtások a talajból. Foszfátot majd csak januárban tudok venni. Pistiát megint megritkitottam és az átokhínár is vissza lett vágva. A tenellus szinte minden felé terjeszkedik és a blyxa is nagyot nőtt.
A @Gáncs Péter től kapott növénymasszában volt marsilea is ha jól azonosítottam be. Pár szálat beraktam indításkor hátha lesz belőle valami. Mára megtízszerezte magát.
IMG_20161212_172329.jpg

Még a fára tervezek mini anubiasokat, microkat és a bucékat is ki akar próbálni.

Algafronton minimális ecset az anubiason de kezelem, a zöld pont eltűnt az üvegről, már az is csak pár régi anubias levélen van.

Nagyon elégedett vagyok az akival, gyakorlatilag a heti vízcserén és a napi tápozáson kívül nincs vele dolgom. Így is lett tervezve, a gyerek és a meló mellett ssjnos nem is lenne.

Egyedül ami zavar a kétmillió apró csiga. Nem tudom mivel jöttek. Bár csak reggel látom őket remélem a helenák megoldják a dolgot.

És akkor a szokásos képek.
IMG_20161212_172320.jpg IMG_20161212_172219.jpg

Fotózáshoz majd valami hátteret szerzek hozzá plusz kipucolom a telefon lencsevédőjét mert tiszta por.

Észrevételeket, tanácsokat továbbra is szívesen fogadok.
 
Utoljára módosított:
Heti körkép.
A @Gáncs Péter től kapott növénymasszában volt marsilea is ha jól azonosítottam be. Pár szálat beraktam indításkor hátha lesz belőle valami. Mára megtízszerezte magát.
Az azonotsítás tökéletes, annak is ha jól emlékszem a Crenata verziója. Megeshet, hogy bekúszott arra már a növény a tenellus közé is amikor bontottam az akvát, utólagosan is elnézést. Ezért egy kicsit haragudtam is rá anno, mert az MC gyeppel ezt csinálta és ott azért látványosabb volt a felbukkanása.

A növények valóban szépen fejlődnek, örülünk hogy gond nélkül halad az akvárium. Csak így tovább (y)
Tenellus oda teszi majd magát mindenhova. A nano halakat én is szeretem, mivel olyan hatást keltenek a tereptárgyak, növények mellett mintha azok jóval nagyobbak lennének mint a valóságban.

Heti körkép.

Egyedül ami zavar a kétmillió apró csiga. Nem tudom mivel jöttek. Bár csak reggel látom őket remélem a helenák megoldják a dolgot.
Nálam a helenák abszolúte visszaszorították őket. Jópár darab kell belőlük aztán szépen elfogynak. Most hogy elpusztult két helenám, nálam is felbukkantak újra ezek a kis szemetek...
Ha jól látom a fa töve alatti részen crypto félék vannak. Viszont körülöttük illetve az ákvárium üvegéig a talajt befedném valamivel, hogy ne látszódjon ki a feketeség. A tenellus oda kicsit magas lenne mert takarná lehet a cryptokat, ezért max valami apróbbra gondolok. Akár a marsilea is jó lehet vagy valami hasonlóan alacsonyabb vízszintesen terjeszkedő növényke.
 
Az azonotsítás tökéletes, annak is ha jól emlékszem a Crenata verziója. Megeshet, hogy bekúszott arra már a növény a tenellus közé is amikor bontottam az akvát, utólagosan is elnézést. Ezért egy kicsit haragudtam is rá anno, mert az MC gyeppel ezt csinálta és ott azért látványosabb volt a felbukkanása.

A növények valóban szépen fejlődnek, örülünk hogy gond nélkül halad az akvárium. Csak így tovább (y)
Tenellus oda teszi majd magát mindenhova. A nano halakat én is szeretem, mivel olyan hatást keltenek a tereptárgyak, növények mellett mintha azok jóval nagyobbak lennének mint a valóságban.


Nálam a helenák abszolúte visszaszorították őket. Jópár darab kell belőlük aztán szépen elfogynak. Most hogy elpusztult két helenám, nálam is felbukkantak újra ezek a kis szemetek...
Ha jól látom a fa töve alatti részen crypto félék vannak. Viszont körülöttük illetve az ákvárium üvegéig a talajt befedném valamivel, hogy ne látszódjon ki a feketeség. A tenellus oda kicsit magas lenne mert takarná lehet a cryptokat, ezért max valami apróbbra gondolok. Akár a marsilea is jó lehet vagy valami hasonlóan alacsonyabb vízszintesen terjeszkedő növényke.
Köszi a tanácsokat. A marsileat ne sajnáld, inkább én köszönöm. Nagyon tetszik.

Igen az egyik oldalon crypto parvak és williislik vannak, a másikon valamelyik nagyobb, talán wendtii de ezt nem tudom biztosra. A nagyobb alá-mellé már kúszik a tenellus, az szerintem oda jó lesz. A kicsikhez a marsilea jó ötlet, a tenellusban úgyis elveszik. Jövő heti karbantartásnál át is ültetem.

Helenám volt vagy 20 darab de elajándékoztam őket, csak 4-et hagytam. Bár ilyen bőség mellett hamar visszahízik az állomány.

Még egyszer köszi az észrevéteket. Ha bármi további meglátásod van vagy lesz ne tartsd magadban.;)(y)
 
Szerintem teljesen jó úton haladsz ;) Ha a tenellust nem akarod kiszedni a talajból és van türelmed, akkor a terjeszkedő indáira figyelj. Ezeket terjedése közben akadályozd meg hogy mélyen le tudjon gyökerezni. A gyökereket igy is hozza majd szépen. Majd ha szükség lesz ra, könnyebben ki tudod venni és a talajt sem kell bolygatnod. Ha hozott már egy-két csomópontot akkor le is választható a főágról és mehet az új helyre. Ez csak egy gyors ötlet volt :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Újabb hét, újabb karbantartás. Vízcsere és stem visszavágás mellett letakarítottam a vízkövet is.

@Gáncs Péter tanácsára kiszedtem a masileat a tenellus közül, szétszedtem tövekre és beültettem a kicsi cryptok közé, hogy befedje az aljzatot.

Növény és állatfronton minden rendben. Alga a döglödő ecseten kívül nincs, de nagyját már ennek is eltüntették az amanók.

A héten még valamikor rászánom magam és kitakarítom a szűrőcsöveket is.

A hidro. japan kezd kikandikálni a vízből a fáról. Az lenne a kérdésem hogy ezeket a részeket le kell-e permetezni vízzel időközönként vagy nincs velük dolgom?

HAC-on azért nem égetem vele magam de nekem tetszik. Egészséges, fejlödő növények és állatok több nem is kell most.

És akkor pár szokásos béna kép:
received_1210479775707199.jpeg
received_1210479759040534.jpeg
received_1210479739040536.jpeg
received_1210479715707205.jpeg

Észrevételeket tanácsokat továbbra is szívesen fogadok.
 
Közel két hónapos az akvárium. Elégedett vagyok a fejlődéssel. Alga mostanra semmi, növények szépen fejlődnek. Stau is befejezte a hisztit, alul és felül is szép hajtásokat hoz.

Két akkor és most kép:

IMG_20161103_182529.jpg received_1210479759040534.jpeg
IMG_20161103_182609.jpg received_1210479739040536.jpeg

Élővilággal is minden rendben. Az amandák annyira bejöttek hogyha az asszony is belemegy akkor csak ők és az algázók maradnak ebben, a többiek kapnak egy külön akváriumot.

Még mindig kérdezném hogy a hidro. japan által hozott emmers levélzettel van-e valami külön teendő vagy nem kell vele semmi egyebet törődni? Spriccelni vagy valami? @viktorlantos esetleg?

Tanácsokat, észrevételeket továbbra is várom és köszönöm.
 
Heti karbantartás megvolt. Fél liternyi növényt szedtem ki. Újrakötöztem a mohákat az alsó ágakon.

Lakók, növények meg vannak mind. Az Rc-k hamarosan elengedik a kicsiket, kíváncsi vagyok mennyi marad meg belőlük. Alga nincs. Illetve minimál zöld pont, de az nem zavar.

Sikerült vennem még egy duplacsapot, a héten itt is van. Ha beszerelem rászánom magam a cső és üveg pucolásra is.

Szokásos ultra gagyi képek:
IMG_20161227_192631.jpg IMG_20161227_192606.jpg

Észrevételeket, tanácsokat továbbra is köszönöm.
 
Ismét túl vagyok egy heti karbantartáson.
Szokásos állapotok, nyugalom és békesség, megy minden a maga utján.

A szűrőcső takarításra ma sem tudtam rávenni magam. Egyelőre csak esztétikai probléma, az áramláson nem vehető észre semmi. Így is folytva van a szűrő. A teknősnek épített akváriumot nem igazán használja ki a tulaj, úgyhogy azon gondolkodom , hogy a 2071-eset is bekötöm ez alá. A breki inkább a fürdőszobában telel.

Növények rendben. Valami növény kellene még amit rá bírok venni az emmers létre. A hidro. japan nem igazán terjeszkedik kifelé, pedig több faágra is raktam ami kinyúlik a vízszint fölé.
Ebben várnám a tanácsotokat.

Állatvilág is rendben. Halacskáim jól viselkedtek, az elmúlt napokban felfedeztem több különböző generációjú rc-t, tehát nem lett belőlük vacsora. Ez egy kicsit megnehezíti a takarítást mivel a gyep tele van mini garnikkal.

A Tf tápjaim hamarosan elfogynak. Gondolkodom, hogy kipróbálom a a Ga-sat. Szerintetek low techben is működhet? Hetente csak 25%-ot cserélek.

És a végére pár szokásos gagyi kép:
received_1243274515761058.jpeg received_1243274485761061.jpeg

Észrevételeket, tanácsokat továbbra is várom és köszönöm.
 
Ismét túl vagyok egy heti karbantartáson.
Szokásos állapotok, nyugalom és békesség, megy minden a maga utján.

A szűrőcső takarításra ma sem tudtam rávenni magam. Egyelőre csak esztétikai probléma, az áramláson nem vehető észre semmi. Így is folytva van a szűrő. A teknősnek épített akváriumot nem igazán használja ki a tulaj, úgyhogy azon gondolkodom , hogy a 2071-eset is bekötöm ez alá. A breki inkább a fürdőszobában telel.

Növények rendben. Valami növény kellene még amit rá bírok venni az emmers létre. A hidro. japan nem igazán terjeszkedik kifelé, pedig több faágra is raktam ami kinyúlik a vízszint fölé.
Ebben várnám a tanácsotokat.

Állatvilág is rendben. Halacskáim jól viselkedtek, az elmúlt napokban felfedeztem több különböző generációjú rc-t, tehát nem lett belőlük vacsora. Ez egy kicsit megnehezíti a takarítást mivel a gyep tele van mini garnikkal.

A Tf tápjaim hamarosan elfogynak. Gondolkodom, hogy kipróbálom a a Ga-sat. Szerintetek low techben is működhet? Hetente csak 25%-ot cserélek.

És a végére pár szokásos gagyi kép:
View attachment 23527 View attachment 23528

Észrevételeket, tanácsokat továbbra is várom és köszönöm.
Teljesen jól alakul ez a teknő, le a kalappal ;) A tenellus gyep kifejezetten tetszik ;) Emmersben sajnos nem tudok ötletet adni, mivel ilyen téren még nem próbálkoztam. Viszont a GA tápok szerintem simán mennek low techben is ;) Az alább linkelt legelső növényesemben is azt használtam: https://akvakertesz.hu/threads/selva-lluviosa.5471/ Ez persze nem azt jelenti, hogy válts csupán azt, hogy szerintem ez is egy lehetőség.
 
Teljesen jól alakul ez a teknő, le a kalappal ;) A tenellus gyep kifejezetten tetszik ;) Emmersben sajnos nem tudok ötletet adni, mivel ilyen téren még nem próbálkoztam. Viszont a GA tápok szerintem simán mennek low techben is ;) Az alább linkelt legelső növényesemben is azt használtam: https://akvakertesz.hu/threads/selva-lluviosa.5471/ Ez persze nem azt jelenti, hogy válts csupán azt, hogy szerintem ez is egy lehetőség.
Köszönöm. Tőled azért még elég messze vagyok.

Teljesen elégedett vagyok a Tf tápokkal is, csak kíváncsi vagyok mit tud a Ga-s. Csak azon gondolkodom megbolygassam-e a beállt rendszert.

Ha jól láttam tartasz Hm-et is. Ha jobb idő lesz és lesz belőle felesleged akkor arra vevő lennék. Lecserélném rá az átokhínárt. Amúgy gyönyörű az új akváriumod.
 
Ha bevált a Tf táp, én nem piszkálnám feleslegesen, a növényeknek is stresszt jelent a tápváltás.
Illetve ha ragaszkodsz a 25%-os vízcseréhez, és mégis GA tápra váltasz, akkor az előírtnál kevesebb tápot kell majd adnod, hisz EI alapján 50% vízcserét ír elő.
Én mindkettőt próbáltam, és mindkettő szuperül működik!(y) Ez alapján azt mondanám, hogy ha az egyik bevált, akkor csupán kíváncsiságból nem cserélném.
 
Ha bevált a Tf táp, én nem piszkálnám feleslegesen, a növényeknek is stresszt jelent a tápváltás.
Illetve ha ragaszkodsz a 25%-os vízcseréhez, és mégis GA tápra váltasz, akkor az előírtnál kevesebb tápot kell majd adnod, hisz EI alapján 50% vízcserét ír elő.
Én mindkettőt próbáltam, és mindkettő szuperül működik!(y) Ez alapján azt mondanám, hogy ha az egyik bevált, akkor csupán kíváncsiságból nem cserélném.
Köszi az észrevételt. A csökkentett adagolással számoltam. Van is egy táblázat valahol ha jól emlékszem. Még megálmodom mi legyen.
 
Köszi az észrevételt. A csökkentett adagolással számoltam. Van is egy táblázat valahol ha jól emlékszem. Még megálmodom mi legyen.
Támogatom én is @Greg Filth észrevételét. Ha jelenleg nem látsz táphiány okozta tünetet akkor ne válts. Használd azt ami van és majd ha kifogysz belőle elkezdhetsz ismét agyalni a váltáson:) Figyelembe véve akár az ár/érték arányokat is.
A GA táphoz valóban nagy segítség a táblázat. Mind a Micro mind a Macro táp honlapján megtalálod. Ugy már könnyedén kikalkulálható, hogy heti 25%os cserénél mennyi tápra van szükséged.
Mindenesetre nagyon jó úton vagy ;) HM téren simán tudok segíteni. Sajnos nem nő egy ütemben mindenhol, igy igaz folyamatosan de csak kisebb adagok vannak. Ettől függetlenül szívesen odaadom ha aktuális lesz ;)
 
Back
Oldal tetejére