• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech szárnypróbálgatás

Lakók rendben átköltöztek és orbitális zabálásba kezdtek. Az algázók rávetették magukat a takonyra és a barna algára. Az egyik súlyozó követ két amano 20 perc alatt teljesen lepucolta. Imádom a kis zabagépeket.:)
Gondoltam letakarom szúnyoghálóval az első pár napra nehogy szökjenek de úgy láttam a kajalás jobban foglalkoztatja őket mint a kiugrálás. Nálam mondjuk még egy sem váltott szárazföldi üzemmódba pedig már két és fél éve megvannak.

Szűrő tuningra már nem volt időm, az megmarad holnapra a régi akvárium szérszedése mellé.

Képet is majd akkor lövök.

Az rc-ket egyelőre nem bántják a lazacok sőt már vannak petések is.
 
Az algázók egy nap alatt a takony 60 százalékát és a barna algát szinte teljesen eltakarították. Fat oto is a happy oto.;) Majdnem kidurranak akkora hasuk van. Az amanok egy része már le is vedlett. Ami meglepett hogy a foltos páncélosharcsák is tömték a fáról a trutyit.

Nagyjából be is lakták az új helyüket már csak a rózsalazacok töketlenkednek. Még ki szeretném egészíteni a csapatot valamilyen fajjal ami a felsőbb vízrétegben mozog. Erről szívesen várom az ötleteket.

Szűrőbe végül is 2 liter bio rio került be plusz a regenerált Seachem Purigen. Így most van benn fél liter siporax, 2 liter bio rio, 1 liter substrat pro, 1 liter matrix és 100 ml Seachem Purigen.

Felkerült az üveg lily is, most már tényleg csak egy üveg beszívó kell.

És akkor két kép. Szokásos gagyi telefonos plusz kicsit zavaros a megbolygatott szűrő miatt.
IMG_20161118_162040.jpg
IMG_20161118_162017.jpg
 
Megvolt a heti vízcsere. Alga egy pici zöldpont az üvegen de könnyen lejön, plusz egy kis ecset az egyik anubiason. Lejjebb vettem az áramlást és kapja a pofájába az excelt úgyhogy kopik szépen. Takony a fáról teljesen eltűnt.
A blyxa meglepően szép egészséges. Nem hittem volna hogy csapvízben, low-ban ilyen jól bírja. Ennyit számítana az amazonia?
A fissi nem kapaszkodott meg a fán mire a mohakötöző szétmálott ezért kiprobáltam a ragasztást. Szeretett amanóim másnapra a harmadát legyomlálták.
Élővilág rendben, mindenki jön-megy kivéve a lazacokat. Azok még mindig egy sarokban kuksolnak egész nap kivéve kajálásnál.

És akkor pár szokásos gagyi telefonos kép.

IMG_20161128_130907.jpg IMG_20161127_194345.jpg

Tanácsokat, észrevételeket szívesen fogadok.
 
Megvolt a heti vízcsere. Alga egy pici zöldpont az üvegen de könnyen lejön, plusz egy kis ecset az egyik anubiason. Lejjebb vettem az áramlást és kapja a pofájába az excelt úgyhogy kopik szépen. Takony a fáról teljesen eltűnt.
A blyxa meglepően szép egészséges. Nem hittem volna hogy csapvízben, low-ban ilyen jól bírja. Ennyit számítana az amazonia?
A fissi nem kapaszkodott meg a fán mire a mohakötöző szétmálott ezért kiprobáltam a ragasztást. Szeretett amanóim másnapra a harmadát legyomlálták.
Élővilág rendben, mindenki jön-megy kivéve a lazacokat. Azok még mindig egy sarokban kuksolnak egész nap kivéve kajálásnál.

És akkor pár szokásos gagyi telefonos kép.

View attachment 21550 View attachment 21551

Tanácsokat, észrevételeket szívesen fogadok.
Jó látni hogy ilyen szépen sűrűsödnek a növények ;) A fissihez tudnék max hozzászólni. Én damillal kötöztem őket kövekre. Persze az elején még látszódott a kötözés nyoma, de hamar benőtte az egészet és utána már tuti volt. Kötözésnél azért óvatosan kell eljárni, nehogy elvágja a damil a növényt. De eddig nagyon tartósnak bizonyult.
 
Jó látni hogy ilyen szépen sűrűsödnek a növények ;) A fissihez tudnék max hozzászólni. Én damillal kötöztem őket kövekre. Persze az elején még látszódott a kötözés nyoma, de hamar benőtte az egészet és utána már tuti volt. Kötözésnél azért óvatosan kell eljárni, nehogy elvágja a damil a növényt. De eddig nagyon tartósnak bizonyult.
Köszi. Ha ragasztó nem válik be akkor jöhet a damil. Egyelőre abbahagyták a gyomlst a dögök.
 
A kis akváriumban viszont nem tudom mi van a garnikkal. Rc-ket tartok sima csapvízben. Állandóan petések, látom is a kicsiket de felnőni nem igazán akarnak. Régen volt velük hal meg helenák, rájuk gyanakodtam de régóta nincs már semmi velük. Hoztam pár hónapja 10 egyedet vérfrissítésként de semmi változás. Powerhead és szivacs a szűrés. Az áramlás nagy az tény. Valakinek ötlet mi lehet a baj?
 
A kis akváriumban viszont nem tudom mi van a garnikkal. Rc-ket tartok sima csapvízben. Állandóan petések, látom is a kicsiket de felnőni nem igazán akarnak. Régen volt velük hal meg helenák, rájuk gyanakodtam de régóta nincs már semmi velük. Hoztam pár hónapja 10 egyedet vérfrissítésként de semmi változás. Powerhead és szivacs a szűrés. Az áramlás nagy az tény. Valakinek ötlet mi lehet a baj?

Ha nagyon nagy az áramlás lehet valahova elkeverednek a kicsik bár a szivacson elvileg nem tudnának átjutni. Ha túl sok felnőtt egyed van elképzelhető hogy nem jutnak elég kajához a kicsik. De csak tipp... Előfordulhat olyan is hogy ásványi anyag hiány mint nem tudnak rendesen vedleni, és abba halnak bele.
 
Ha nagyon nagy az áramlás lehet valahova elkeverednek a kicsik bár a szivacson elvileg nem tudnának átjutni. Ha túl sok felnőtt egyed van elképzelhető hogy nem jutnak elég kajához a kicsik. De csak tipp... Előfordulhat olyan is hogy ásványi anyag hiány mint nem tudnak rendesen vedleni, és abba halnak bele.
Nincs sok felnőtt. Vedlést látok mindig és van bennt nekik shirakura mineral stone is.
 
Ilyet hogy víz csere nem is kérdezek mert gondolom ezzel nincs probléma. :)

Akkor én a helyedben megpróbálkoznék valahogy egy alacsonyabb áramlással, hátha. Nálam pl a nagy áramlásnál eldobálták a petéket. Persze ez egyéni vélemény. :)
 
Ilyet hogy víz csere nem is kérdezek mert gondolom ezzel nincs probléma. :)

Akkor én a helyedben megpróbálkoznék valahogy egy alacsonyabb áramlással, hátha. Nálam pl a nagy áramlásnál eldobálták a petéket. Persze ez egyéni vélemény. :)
Vízcsere természeten hetente 30% pihentetett csapvízzel és egy kis bacikultúrával megtámogatva. Nézegettem már egy ideje dennerle scapers flow-t jó áron. Csak asszony januárig letiltott az akvarisztikai cuccok vásárlásáról:whistle: Jön a karácsony. Lehet a 800 literes powerhead erős lett. Megtömtem a szívó kosarát is szivaccsal de még így is tolja a 35 litert nagyon. Bár amikor már megvolt ez a szűrő volt hogy kb 60-70 garnéla volt.
 
Megvolt a heti vízcsere. Pistiát megritkitottam, a tenellust is kellene már de nem volt szívem, nagyon szép lett a blyxaval együtt. Kiporszívóztam a gyepet és a mohákat is. Hát volt bennt cucc rendesen.
@Szabó Henrik javaslatára neki álltam napi 2ml vasat is adagolni mivel a stau eldobálta a leveleit. Ezzel lapcsolatban lenne is kérdésem. Vágjam le tőből és majd kihajt vagy várjam meg míg a tetején új hajtásokat hoz és azokat toppoljam?
Fauna rendben de van egy rakat mini csigám. Remélem a helenák lerendezik őket. Még jó hogy párat meghagytam, a többi el lett ajándékozva. Mint kiderült a plasztik kártya nem csak pontalga de csiga ellen is hatásos:devil:
Úgy döntöttem beszerzek 25 amandát. Van is az egyik kereskedésben de elég gyenge színűek. A tulaj szerint két hét cyclops etetés és bevörösödnek. Szerintetek? Kereskedőkben nem bízunk 100 %-ban.
A végére a szokásos jó minőségű képek. Az üvegeket, csöveket és vízkövet már nem volt kedvem pucolni.
IMG_20161205_174544.jpg IMG_20161205_174442.jpg
 
neki álltam napi 2ml vasat is adagolni mivel a stau eldobálta a leveleit.
Érdemes lenne a foszfátra rámérni, mert a tapasztalatom azt mutatja, hogy nagyon szereti. Láttam korábban zöld pont lépett fel nálad, az pedig egyértelmű foszfát hiány, legalábbis az én tapasztalatom szerint. Aztán persze lehet vannak még kombinációk, hogy mikor jön elő.
 
Érdemes lenne a foszfátra rámérni, mert a tapasztalatom azt mutatja, hogy nagyon szereti. Láttam korábban zöld pont lépett fel nálad, az pedig egyértelmű foszfát hiány, legalábbis az én tapasztalatom szerint. Aztán persze lehet vannak még kombinációk, hogy mikor jön elő.
Foszfát tesztem sajnos nincs itthon. Próbálok beszerezni. Tőből levágjam őket vagy várjak velük?
 
Ami elkezdett foszladozni már nem éled fel. Én várnék vele had hajtson ki újra ha jók lesznek a körülmények. Nem lesz szép, de legalább gyorsabban megindul.
 
Igaza van @outside_agency -nek.
Adagolj foszfátot pluszban az akváriumba.A stau ebből a szempontból kényes.Nálam is elkezdte eldobálni az alsó leveleit.Majd a némi zöld pontalga miatt elkezdtem a 200 literre 5 ml foszfátot adagolni minden vízcserekor.Eltűnt a pontalga és a stau is meghálálta ,mert újból szép egészgéges leveleket hoz ,és szép sűrű lett.
Köszi akkor szerzek be mindenképpen.
 
Back
Oldal tetejére