1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Low-tech Low-tech szárnypróbálgatás

Kategória: 'Naplók', témanyitó: killer, téma nyitása: Máj 19, 2015.

1. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    356
    Hely:
    Körmend
    Lakók rendben átköltöztek és orbitális zabálásba kezdtek. Az algázók rávetették magukat a takonyra és a barna algára. Az egyik súlyozó követ két amano 20 perc alatt teljesen lepucolta. Imádom a kis zabagépeket.:)
    Gondoltam letakarom szúnyoghálóval az első pár napra nehogy szökjenek de úgy láttam a kajalás jobban foglalkoztatja őket mint a kiugrálás. Nálam mondjuk még egy sem váltott szárazföldi üzemmódba pedig már két és fél éve megvannak.

Szűrő tuningra már nem volt időm, az megmarad holnapra a régi akvárium szérszedése mellé.

Képet is majd akkor lövök.

Az rc-ket egyelőre nem bántják a lazacok sőt már vannak petések is.

Gáncs Péter, Szella, csolrob és 2 mások kedvelik ezt.
  2. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    356
    Hely:
    Körmend
    Az algázók egy nap alatt a takony 60 százalékát és a barna algát szinte teljesen eltakarították. Fat oto is a happy oto.;) Majdnem kidurranak akkora hasuk van. Az amanok egy része már le is vedlett. Ami meglepett hogy a foltos páncélosharcsák is tömték a fáról a trutyit.

Nagyjából be is lakták az új helyüket már csak a rózsalazacok töketlenkednek. Még ki szeretném egészíteni a csapatot valamilyen fajjal ami a felsőbb vízrétegben mozog. Erről szívesen várom az ötleteket.

Szűrőbe végül is 2 liter bio rio került be plusz a regenerált purigen. Így most van benn fél liter siporax, 2 liter bio rio, 1 liter substrat pro, 1 liter matrix és 100 ml purigen.

Felkerült az üveg lily is, most már tényleg csak egy üveg beszívó kell.

És akkor két kép. Szokásos gagyi telefonos plusz kicsit zavaros a megbolygatott szűrő miatt.
    IMG_20161118_162040.
    IMG_20161118_162017.

3. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    356
    Hely:
    Körmend
    Meg volt az utolsó feles vízcsere. Jövő héttel megy a heti 25%. Takony szinte teljesen eltűnt, alga nincs, lakók épségben átvészelték a betelepítést.
    Növények szépen nőnek.

IMG_20161120_163329.

Cyberkid kedveli.
  4. Cyberkid
    Épp nem fórumozik ...

Cyberkid Főkertész

Tag:
    Aug 12, 2016
    Kedvelik:
    357
    Hely:
    Budapest
    Jó hírek, csak így tovább! :)

killer kedveli.
  5. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    356
    Hely:
    Körmend
    Megvolt a heti vízcsere. Alga egy pici zöldpont az üvegen de könnyen lejön, plusz egy kis ecset az egyik anubiason. Lejjebb vettem az áramlást és kapja a pofájába az excelt úgyhogy kopik szépen. Takony a fáról teljesen eltűnt.
    A blyxa meglepően szép egészséges. Nem hittem volna hogy csapvízben, low-ban ilyen jól bírja. Ennyit számítana az amazonia?
    A fissi nem kapaszkodott meg a fán mire a mohakötöző szétmálott ezért kiprobáltam a ragasztást. Szeretett amanóim másnapra a harmadát legyomlálták.
    Élővilág rendben, mindenki jön-megy kivéve a lazacokat. Azok még mindig egy sarokban kuksolnak egész nap kivéve kajálásnál.

És akkor pár szokásos gagyi telefonos kép.

IMG_20161128_130907. IMG_20161127_194345.

Tanácsokat, észrevételeket szívesen fogadok.

6. Gáncs Péter
    Épp nem fórumozik ...

Gáncs Péter Főkertész

Tag:
    Máj 12, 2015
    Kedvelik:
    641
    Hely:
    Szombathely
    Jó látni hogy ilyen szépen sűrűsödnek a növények ;) A fissihez tudnék max hozzászólni. Én damillal kötöztem őket kövekre. Persze az elején még látszódott a kötözés nyoma, de hamar benőtte az egészet és utána már tuti volt. Kötözésnél azért óvatosan kell eljárni, nehogy elvágja a damil a növényt. De eddig nagyon tartósnak bizonyult.

7. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    356
    Hely:
    Körmend
    Köszi. Ha ragasztó nem válik be akkor jöhet a damil. Egyelőre abbahagyták a gyomlst a dögök.

Gáncs Péter kedveli.
  8. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    356
    Hely:
    Körmend
    A kis akváriumban viszont nem tudom mi van a garnikkal. Rc-ket tartok sima csapvízben. Állandóan petések, látom is a kicsiket de felnőni nem igazán akarnak. Régen volt velük hal meg helenák, rájuk gyanakodtam de régóta nincs már semmi velük. Hoztam pár hónapja 10 egyedet vérfrissítésként de semmi változás. Powerhead és szivacs a szűrés. Az áramlás nagy az tény. Valakinek ötlet mi lehet a baj?

9. BoMa

BoMa Kertész szaki

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    204
    Hely:
    Veszprém
    Ha nagyon nagy az áramlás lehet valahova elkeverednek a kicsik bár a szivacson elvileg nem tudnának átjutni. Ha túl sok felnőtt egyed van elképzelhető hogy nem jutnak elég kajához a kicsik. De csak tipp... Előfordulhat olyan is hogy ásványi anyag hiány mint nem tudnak rendesen vedleni, és abba halnak bele.

10. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    356
    Hely:
    Körmend
    Nincs sok felnőtt. Vedlést látok mindig és van bennt nekik shirakura mineral stone is.

11. BoMa

BoMa Kertész szaki

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    204
    Hely:
    Veszprém
    Ilyet hogy víz csere nem is kérdezek mert gondolom ezzel nincs probléma. :)

Akkor én a helyedben megpróbálkoznék valahogy egy alacsonyabb áramlással, hátha. Nálam pl a nagy áramlásnál eldobálták a petéket. Persze ez egyéni vélemény. :)

12. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    356
    Hely:
    Körmend
    Vízcsere természeten hetente 30% pihentetett csapvízzel és egy kis bacikultúrával megtámogatva. Nézegettem már egy ideje dennerle scapers flow-t jó áron. Csak asszony januárig letiltott az akvarisztikai cuccok vásárlásáról:whistle: Jön a karácsony. Lehet a 800 literes powerhead erős lett. Megtömtem a szívó kosarát is szivaccsal de még így is tolja a 35 litert nagyon. Bár amikor már megvolt ez a szűrő volt hogy kb 60-70 garnéla volt.

13. BoMa

BoMa Kertész szaki

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    204
    Hely:
    Veszprém
    Hát akkor azt hiszem nem tudok jobbat mondani. :/ Kíváncsi leszek hogy mi oldja meg a dolgot.

14. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    356
    Hely:
    Körmend
    Megvolt a heti vízcsere. Pistiát megritkitottam, a tenellust is kellene már de nem volt szívem, nagyon szép lett a blyxaval együtt. Kiporszívóztam a gyepet és a mohákat is. Hát volt bennt cucc rendesen.
    @Szabó Henrik javaslatára neki álltam napi 2ml vasat is adagolni mivel a stau eldobálta a leveleit. Ezzel lapcsolatban lenne is kérdésem. Vágjam le tőből és majd kihajt vagy várjam meg míg a tetején új hajtásokat hoz és azokat toppoljam?
    Fauna rendben de van egy rakat mini csigám. Remélem a helenák lerendezik őket. Még jó hogy párat meghagytam, a többi el lett ajándékozva. Mint kiderült a plasztik kártya nem csak pontalga de csiga ellen is hatásos:devil:
    Úgy döntöttem beszerzek 25 amandát. Van is az egyik kereskedésben de elég gyenge színűek. A tulaj szerint két hét cyclops etetés és bevörösödnek. Szerintetek? Kereskedőkben nem bízunk 100 %-ban.
    A végére a szokásos jó minőségű képek. Az üvegeket, csöveket és vízkövet már nem volt kedvem pucolni.
    IMG_20161205_174544. IMG_20161205_174442.

15. outside_agency
    Épp nem fórumozik ...

outside_agency Főkertész

Tag:
    Jan 5, 2015
    Kedvelik:
    1,015
    Hely:
    Budapest, IX. kerület Haller utca
    Érdemes lenne a foszfátra rámérni, mert a tapasztalatom azt mutatja, hogy nagyon szereti. Láttam korábban zöld pont lépett fel nálad, az pedig egyértelmű foszfát hiány, legalábbis az én tapasztalatom szerint. Aztán persze lehet vannak még kombinációk, hogy mikor jön elő.

16. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    356
    Hely:
    Körmend
    Foszfát tesztem sajnos nincs itthon. Próbálok beszerezni. Tőből levágjam őket vagy várjak velük?

17. outside_agency
    Épp nem fórumozik ...

outside_agency Főkertész

Tag:
    Jan 5, 2015
    Kedvelik:
    1,015
    Hely:
    Budapest, IX. kerület Haller utca
    Ami elkezdett foszladozni már nem éled fel. Én várnék vele had hajtson ki újra ha jók lesznek a körülmények. Nem lesz szép, de legalább gyorsabban megindul.

18. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    356
    Hely:
    Körmend
    Oké köszi. Amandákkal esetleg tapasztalat?

19. Evereka
    Épp nem fórumozik ...

Evereka Legenda

Tag:
    Jan 24, 2013
    Kedvelik:
    10,401
    Hely:
    Bátaszék
    Igaza van @outside_agency -nek.
    Adagolj foszfátot pluszban az akváriumba.A stau ebből a szempontból kényes.Nálam is elkezdte eldobálni az alsó leveleit.Majd a némi zöld pontalga miatt elkezdtem a 200 literre 5 ml foszfátot adagolni minden vízcserekor.Eltűnt a pontalga és a stau is meghálálta ,mert újból szép egészgéges leveleket hoz ,és szép sűrű lett.

Gáncs Péter kedveli.
  20. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    356
    Hely:
    Körmend
    Köszi akkor szerzek be mindenképpen.

Evereka kedveli.

Aktuális oldal megosztása