• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech szárnypróbálgatás

Kicsit elbizonytalanítsalak, nem gondolkoztál Tetra EX 1200 plusz-ban? Használtam ilyen szűrőt. Nem rossz és "olcsóbb" is.
de néztem azt is de az eheim jobban meggyőzött. Mindenképp ez lesz max egy hónappal később. Összespórolom a pénzt egy újra. Addig elketyeg majd a cf 1000-el is talán
 
Másfél év után ideje leporolni a naplót. Közbejött a fiam születése, aki már lassan 1 éves, egy ház eladás-vásárlás-felújítás, így sok időm nem volt az akvarisztikára.
Ahogy jelenleg állok:
-80x40x45 144 literes akvárium
A 100x40x40 es a pincében várja míg jövő év elején meg tudom csináltatni a szekrényt
- 2075 1 liter siporax, 1 liter matrix, 2 liter substrat pro, 100ml Seachem Purigen
- mando aljzat
- fauna: 7 amano, 4 cory, 2 sziámi
Szeptember elején érkezik 6-6 rózsa illetve cirom lazac
- flóra: 3 25 cm anubias barteri, 1 tő echinodorus urug., 10-15 szál átokhínár, crypto parva 10 tő, pár tő crypto wendti

És ami a kérdésem lenne. Eddig 2x 18 watt t8 ment nyolc órában. Ma beizitottam 2x39 wattos odysseat 18 cm magasról. Táp eddig nem ment a gyenge világítás miatt algásodást okozott. Most rendeltem tf micro macrot. A világítást napi 4 óráról indítom heti fél óra növeléssel.
Heti 40 liter vízcsere pihentetett csapvízzel.
A tápot is fokozatoan növeljem vagy az mehet nagyobb mennyiségben?
 
Szia!
Örülök, hogy visszatértél a "kertészekhez".
Szerintem mehet a táp nyugodtan. Indításnál egyből max világítással, tápozással kezdtem. Igaz GA tápokkal.
Szűrésed is rendben lesz.:) Jó "anyagokkal" pakoltad tele a kosarakat.
Hajrá algamentes akváriumot kívánok!
Ja és várjuk a képeket!(y)
 
szia!
Eddig is voltam de csak olvastam.
Nem merek egyszerre dupla fényerőt rászabadítani az aksira, főleg hogy elég lassú növényeim vannak.
Legalábbis egyelőre.
Alga csak egy kis zöld pont meg egy kis ecset az anubiasokon de a sziámik pusztítják rendesen.
 
Jelenleg így néz ki. Koncepciót ne keressetek benne még. Egyelőre próbálom kitapasztalni az új világításomat és a holnap megérkező tápokat. Minnél több növényt szeretnék kipróbálni , hogy melyikek bírják ezeket a feltételeket, aztán majd ha jövő év elején be tudom rendezni a 160-ast abban már valami hardscapet is ki tudjak próbálni.
A vízkőért bocsánat, következő vízcserénél letakarítom. Eddig a tető miatt nem zavart.


IMG_20160818_190131.jpg
 
Utoljára módosított:
üdv.
Ma megérkeztek a tápok is. Tf planter+macro+carbo. Bruttó 144 liter , 2x39 watt, napi 7 órában a terv. A planterből világos hogy napi 2 nyomásra jön ki az adag de macroból nem sok kicsit a napi 7?
Többi adat plusz kép feljebb olvasható.
 
IMG_20160824_134652.jpg

Heti karbantartás és vízkő eltávolítás után.
2x39 watt napi 7 óra, 2-2 nyomás tf planter és macro naponta. Meglátjuk hogy válik be.
 

Attachments

  • IMG_20160818_173653.jpg
    IMG_20160818_173653.jpg
    76.3 KB · Megtekintések: 20
Utoljára módosított:
Azt jól gondolom hogy a pumpás adagolóval 1 nyomás kb 1 ml?
Szia! Csak egy ötlet: én pl. kicsi mérőpoharat használnék. Ami van egy Carbo kupakján, vagy vízelőkészítőé mondjuk.
Elmosnám, eltörölném és belenyomnék 5-10 pumpálást a tápból. Egyből vissza tudod számolni, hogy egy pumpa kb. mennyit adagol. A táp meg mehet vissza az eredeti dobozába a mérés után.:)
 
Szia! Csak egy ötlet: én pl. kicsi mérőpoharat használnék. Ami van egy Carbo kupakján, vagy vízelőkészítőé mondjuk.
Elmosnám, eltörölném és belenyomnék 5-10 pumpálást a tápból. Egyből vissza tudod számolni, hogy egy pumpa kb. mennyit adagol. A táp meg mehet vissza az eredeti dobozába a mérés után.:)
Köszi.
Gondoltam én is rá már. Holnap le is mérem biztos ami biztos alapon.
 
Heti karbantartás megvolt. Növényeken egyelőre sok változás nincs, bár egyik se egy sprinter. Kivéve az átokhínárt. Algafronton: ecset szinte teljesen eltűnt, pontalga az anubiasokon még van, plusz most egy kis barna alga betámadta az üveget de plasztik kártyával könnyen lejön. Lehet ráférne a szűrőre egy takarítás mert fél éve nem nyúltam hozzá.:oops:
 
View attachment 16247

Heti karbantartás és vízkő eltávolítás után.
2x39 watt napi 7 óra, 2-2 nyomás tf planter és macro naponta. Meglátjuk hogy válik be.

Hát nem tudom. JBL Manado talajjal nincs tapasztalatom, de ha ez egy old skool-kavics ágyas akvárium lenne, akkor nem csodálkoznék, ha algásodna. Anubias és crpyt is relative lassú növésű és ez az algának kedvezhet.

Ha jön az alga, esetleg próbálj pár vizfelszínen úszó növényt rátenni. Nem muszáj békalencsét, vannak nagyobb méretűek amitől később könyebb megszabadulni, ha már nem tetszik.

Sajnos a kemény víznél a vízkő folyamatos esztétikai probléma lesz... Mivel gondolom nem akarsz RO-val vacakolni (nem csodálom), egy akváriumfedél lehet, hogy praktikusabb lenne.

Ez legalább takar és kevésbé is párolog a víz.

Tudom már késő, de low techben a földes akik elég jól működnek, viszonylag stabilan.

Nézz erre rá:

https://akvakertesz.hu/threads/mennyit-bir-ki-a-kertben-dirted-tank-teszt.6394/

Minden nagyobb bűvészkedés és technika nélkül elmegy. Neten rengeteg infó van ezekről.

Látom, van egy fűtésed is. Én a lakásban levő akinál nem használok fűtést, télen 20 C fokos a lakás, nyáron átlag 24 a víz. A fent említett halaid / növényeid elvileg tökéletesen elvannak ezeken hőmérsékleteken.
 
Hát nem tudom. JBL Manado talajjal nincs tapasztalatom, de ha ez egy old skool-kavics ágyas akvárium lenne, akkor nem csodálkoznék, ha algásodna. Anubias és crpyt is relative lassú növésű és ez az algának kedvezhet.

Ha jön az alga, esetleg próbálj pár vizfelszínen úszó növényt rátenni. Nem muszáj békalencsét, vannak nagyobb méretűek amitől később könyebb megszabadulni, ha már nem tetszik.

Sajnos a kemény víznél a vízkő folyamatos esztétikai probléma lesz... Mivel gondolom nem akarsz RO-val vacakolni (nem csodálom), egy akváriumfedél lehet, hogy praktikusabb lenne.

Ez legalább takar és kevésbé is párolog a víz.

Tudom már késő, de low techben a földes akik elég jól működnek, viszonylag stabilan.

Nézz erre rá:

https://akvakertesz.hu/threads/mennyit-bir-ki-a-kertben-dirted-tank-teszt.6394/

Minden nagyobb bűvészkedés és technika nélkül elmegy. Neten rengeteg infó van ezekről.

Látom, van egy fűtésed is. Én a lakásban levő akinál nem használok fűtést, télen 20 C fokos a lakás, nyáron átlag 24 a víz. A fent említett halaid / növényeid elvileg tökéletesen elvannak ezeken hőmérsékleteken.
Alga van de abszolút kezelhető. Vann benn riccia és jávai is csak meg van éppen ritkítva. Ro tervben de a citromsav jól működik vízkőoldásra addig. Jobban tetszik a nyitott aki. Fűtő csak bennt van de nem megy. Ez csak átmeneti állapot. Minnél több növényt ki akarok próbálni hm, stau, lotus, tenellus, stb low tech. Megnézem ezzel a táp fény kombóval mi hogy működik.
 
Sziasztok.

Na akkor bővült a fauna. Ma érkezett 6-6 rózsa és citrom lazac, 2 cory, 1 betta, 5 oto és 3 sisak csiga a meglévő 4 cory 2 sziámi és a 7 amano mellé. Érdemes még macrot adagolni ennyi hal mellé?
Estére a riccia és az anubias nem látványos de határozott bubieregetésbe kezdett aminek nagyon örülök. Alga egy kis barna az üvegen és zöld pont az anubiason, de a csigák talán rámennek.
 
Javuló képet mutatnak a növények. Szépen jönnek a friss levelek.
Sajnos az előtéren a nagy levelek alatt max a fejlámpás növények maradnak meg ebben a sötétben :)
Köszi. Igen tudom hogy nagyok. Le is lesznek majd cserélve de egyelőre élvezem a látványt.
Jut eszembe ha valakinek nem sokára nagy,főleg halas akiba kell növény az anubiasokat majd szívesen odaadom. Sajnálnám kidobni őket.
 
Utoljára módosított:
IMG_20160914_175548.jpg
@Luigi13 -éknak köszönhetően az akvárium most növénytárolóként üzemel. Gyönyörű, egészséges növényeket küldtek. Ezúton is köszönet érte. Érkezett stau, micro narrow, fissi, jávai, anubias petit és crypto willisi. Remélem bírni fogják nálam.
Az új üveg feltöltve, jövő hónapban pedig érkezik a bútor is.
 
Back
Oldal tetejére