• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech szárnypróbálgatás

Az is ugyanúgy aktív talaj és ezért kell a napi víz csere az első héten.
Értem és köszönöm a választ. Úgy működőképes lehet a dolog, hogy az új aljzattal indított akiba a régiből áttöltött vízzel és szűrővel költözzenek a halak is napi vízcsere mellett vagy túl veszélyes?
 
Csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy soha többet nem szeretnék manadot használni. Csak síkban lehet teríteni, mert nem áll meg sehogy. Egy kis lejtőből is síkság lesz rövidesen. Ültetni bele egy rémálom. Nem kedvelem túlzottan. Indulásnak, tapasztalat szerzésnek jó, hogy legyen viszonyítási alapja az embernek.
 
Szia!
Most néztem meg a jegyzeteimet. Vízcsere 50%-os volt 4 naponta 3 hétig. Igaz nálam 80l előző akváriumból kivett vízzel kezdtem az új akvárium beüzemelését. A szűröm is bejáratott szűrőanyagokkal indult. Halak, garnélák így már egy hét után lubickoltak a "helyükön".:)
 
Hát igen én is cserélném a manadot csak két akváriumot nem tudok majd egyszerre üzemeltetni mivel a mostani szekrényére jön majd az új. Vizet mindenképpen a régiből teszek át egy részét és a szűrőcsere is lehet csak indítás utánra marad.
 
Csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy soha többet nem szeretnék manadot használni. Csak síkban lehet teríteni, mert nem áll meg sehogy. Egy kis lejtőből is síkság lesz rövidesen. Ültetni bele egy rémálom. Nem kedvelem túlzottan. Indulásnak, tapasztalat szerzésnek jó, hogy legyen viszonyítási alapja az embernek.
Én se. A moszatmárnám egy farkcsapásával árkokat ás. Az ültetésről ne is beszéljünk.
 
A Tropica is tápos talaj. Ezért mindenképp ajánlott a gyakori vízcsere az első hetekben.
a gyakori vízcsere nem gond csak az a kérdés, hogy régi vízzel és szűrővel mehetnek-e bele a halak mivel nem tudom őket máshol tárolni. Szetetnék másik talajt de a halaimat se akarom veszélyeztetni.
 
Csak azért kérdezem mert 2075-öt még nem találtam eladót, két 2073as viszont van. Nem tudom érdemes-e várni a "nagy Ő"-re;)
 
Azért gondold át! Van hely két szűrőt üzemeltetni? Ki és beömlőket el tudod helyezni (4db) szépen? Ha minden adott akkor hajrá!(y)
 
Azért gondold át! Van hely két szűrőt üzemeltetni? Ki és beömlőket el tudod helyezni (4db) szépen? Ha minden adott akkor hajrá!(y)
Hát igen ez sem egy utolsó szempont. Plusz ugye ott van még a fogyasztás is. Nem mindegy, hogy 1 vagy két szűrő pöfékel 0-24-ben. Ha valaki tud eladó 2075-öt szűrőanyag nélkül ne tartsa magában;):)
 
80-as akihoz szerintem még felesleges két szűrővel forgatni a vizet. Nem lenne jó ha ütközne valahol vagy valahogy a két flow. Ebből akár több problémád is adódhat a későbbiekben. Szerintem...
 
Nekem is 2075 dolgozik az aksim alatt és nagyon szeretem. Szépen végzi a dolgát. Az aljzat nekem is tropica a táptalaj szintén. Beállt szűrővel indítottam 8 napja és ma kénytelen voltam a régi akiból megtartott halakat és garnikat visszarakni. Remélem nem lesz bajuk, de délután óta felélénkültek. A vízcseréket minden 3. nap csinálom 50%-al. Többek között ezért választottam a tropicát. Bocsi hogy bele vau-vau. Ez a saját tapasztalatom.;)
 
80-as akihoz szerintem még felesleges két szűrővel forgatni a vizet. Nem lenne jó ha ütközne valahol vagy valahogy a két flow. Ebből akár több problémád is adódhat a későbbiekben. Szerintem...
100-ra lesz cserélve de igazad lehet, nem igazán szeretnék ecset inváziót.
 
Back
Oldal tetejére