• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech szárnypróbálgatás

A nanoban közben előkerült háromból kettő amano. Gondolom a harmadik is elbújt valahol.

Mivel egyéb elfoglaltságom lesz a közeljövőben ezért a két akváriumnak még legalább egy évet ki kell húznia átépítés nélkül. Addig gyűjtögetek, tervezgetek.

A következő építésnél már szeretnék valami scape félességgel is próbálkozni.
Addig maximum még pár növényt kipróbálok mit bírnak ki nálam.
 
Ezektől a szép kék virágoktól csak ámulok. Ugyesen összehoztad a növényzetet mind az akván belül mind azon kívül is ;) Annak a Hydro Tripartita bozontnak rendesen súlya lehet már :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Köszönöm a dícséretet. Sok koncepció ugyan nincs benne, de első próbálkozásként elégedett vagyok vele.

Bacopa engem is meglepett, nem gondoltam volna hogy ilyen szép virágai vannak. A hydro olyan mint a gyom, hetente megduplázza magát. Már csak a pinnatfidia-t kéne valahogy emers létre bírnom de eddig nem nagyon akar kint megmaradni.
 
Kis helyzet jelentés:

A nagy elsején volt kilenc hónapos. Minden él és virul, egyedül a pinnatfidia hisztizik. Kap pár táprudat aztán meglátjuk mit mutat.
Alga zéró. Minimális pont az anubiason de az se zavaró és tűnik el.


A kicsiben is megy minden a maga útján,
egyedül a minimális fonal/cérna algától nem tudok szabadulni. Keresnem kell hogy megtaláljam de idegesít hogy mindig sikerrel is járok.
Az mc-ből elkopott de a mohákat nagyon szereti és most a stemeken is megjelent.
Kb. 2000 lumennel világítom a 40 litert. Visszavettem 6 órára a világítást de nem segített. Most a tápot veszem vissza. Ezentúl két naponta megy az 1-1nyomás mic-mac. Carbo marad naponta.
Két vagy három molli simán megoldaná szerintem a dolgot de a betta sajnos nem tűri meg őket.
 
Már régebben szerettem volna írni, hogy mennyire tetszik az akváriumod!
Nagyon jól néz ki az emers rész is. Gratula!(y)
Látom befigyel nálad is már az üvegszkimmer.
Mik a tapasztalatok az eszközzel?
 
Már régebben szerettem volna írni, hogy mennyire tetszik az akváriumod!
Nagyon jól néz ki az emers rész is. Gratula!(y)
Látom befigyel nálad is már az üvegszkimmer.
Mik a tapasztalatok az eszközzel?
Köszönöm a dícséretet, különösen az egyik kedvenc akváriumom alkotójától esik jól.
( várjuk a képeket a happyről)

Skimmeről: szebb mint egy belső az biztos. Játszodtam vele egy ideig mire alul beállítottam a megfelelő fojtást. Teljesen elforgattam az üveget és egy szivacs darab pluszban megoldotta a dolgot. Nagyszerűen működött míg el nem törött, azóta szívás a beállítása. Most a garnélavédő hálót se tudom fönt belerakni mert így lefojtja fennt a szívóerőt. Háló nélkül meg tele a szűrőm rc-vel. Most jött meg az új, hétvégén rakom be.
 
Megtörtént az utolsó nagy karbantartás. Pár héten belül érkezik a második trónörökös. Utána örülök ha vizet lesz időm cserélni.

Metszettem. Kitakarítottam az egyik szűrőt, csövezést, üvegeket. Lecseréltem a törött üveg skimmert és kicseréltem a fénycsöveket is. Már elmúltak egy évesek.


Pár kép magamnak hogy milyen volt, mivel valószínűleg el fog teljesen vadulni. Holnapra ugyan ez a program a picivel.

IMG_20170813_195825.jpg

IMG_20170813_195848.jpg

IMG_20170813_195859.jpg

IMG_20170813_195943.jpg

IMG_20170813_200000.jpg

IMG_20170813_200022.jpg
 
Megtörtént a másik szűrő karbantartása is. Kapott új szűrő anyagot is a takarítás mellett. Most már a 2071 és a 2075 is full biológiai töltettel megy. Mind kettő substrat pro, matrix, bio rio hármassal van telerakva 100 ml purigennel karöltve. Probálok egy kis mozgásteret nyerni ha esetleg nem lesz időm az aksira.
 
Imádom az efféle sűrű dzsungeleket, nagyon szép munka! :) Középen az emers rész különösen nagy kedvencem! Nem volt időm végigolvasni a naplót de az ugye hydrocotyle tripartia??
Még egyszer grat az akihoz!
 
Imádom az efféle sűrű dzsungeleket, nagyon szép munka! :) Középen az emers rész különösen nagy kedvencem! Nem volt időm végigolvasni a naplót de az ugye hydrocotyle tripartia??
Még egyszer grat az akihoz!
Köszi. Nem mindig ekkora a dzsungel csak most nincs rá időm. Igen középen és jobbra hydro, balra pedig bacopa van kinövesztve.
 
Back
Oldal tetejére