• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Low-tech japó stílusban

Benéztem a kedvenc shopomba és azt látom újra van 1200 tetra, kicsit morfondíroztam, majd gyors dobtam egy emailt és módosítottam a rendelést (köszi Atti a rugalmasságot) tehát nem 700 hanem a majd kétszer akkora tesója lesz az új szűrő.
 
Tomi said:
Benéztem a kedvenc shopomba és azt látom újra van 1200 tetra, kicsit morfondíroztam, majd gyors dobtam egy emailt és módosítottam a rendelést (köszi Atti a rugalmasságot) tehát nem 700 hanem a majd kétszer akkora tesója lesz az új szűrő.

Tegnap nézegettem és ledöbbentem hogy milyen jó árakon vannak a tetra szűrők ;)
A szűrőanyagok maradtak az elképzeléseid szerint?
 
Tomi said:
Benéztem a kedvenc shopomba és azt látom újra van 1200 tetra, kicsit morfondíroztam, majd gyors dobtam egy emailt és módosítottam a rendelést (köszi Atti a rugalmasságot) tehát nem 700 hanem a majd kétszer akkora tesója lesz az új szűrő.
Szia Tomi.
Bár tudom sok lehet az a plusz 15K de nem lett volna jobb egy Eheim 2073?
Ha maradsz a Teránál abba mindenképp tennék legalább 2 liter Siporaxot.
Az sem egy vagyon ma már...
;)
 
SlyChocolate said:
Tomi said:
Benéztem a kedvenc shopomba és azt látom újra van 1200 tetra, kicsit morfondíroztam, majd gyors dobtam egy emailt és módosítottam a rendelést (köszi Atti a rugalmasságot) tehát nem 700 hanem a majd kétszer akkora tesója lesz az új szűrő.
Szia Tomi.
Bár tudom sok lehet az a plusz 15K de nem lett volna jobb egy Eheim 2073?
Ha maradsz a Teránál abba mindenképp tennék legalább 2 liter Siporaxot.
Az sem egy vagyon ma már...
;)

Szia!

Nagyon jól döntöttél szerintem :thumbup: Amúgy gratulálok az akidhoz(én még nem tettem meg)Példaképként lebeg a szemem előtt!!!!A koléga jól mondja 2l siporax!Én 1l aktivszénnel is kiegészíteném!Az én tapasztalatom szerint a szivacsok se érnek sokat a gyári cuccai között......
 
inadsz said:
Tegnap nézegettem és ledöbbentem hogy milyen jó árakon vannak a tetra szűrők ;)
A szűrőanyagok maradtak az elképzeléseid szerint?
Egyenlőre marad csak a szűrő lesz nagyobb.

SlyChocolate said:
Szia Tomi.
Bár tudom sok lehet az a plusz 15K de nem lett volna jobb egy Eheim 2073?
Ha maradsz a Teránál abba mindenképp tennék legalább 2 liter Siporaxot.
Az sem egy vagyon ma már...
;)
Nem rosszabb szerintem a tetra gyengébb szűrőanyag, de kétszer akkora vödör a 15kból meg nagyon jól lehet tuningolni.
Van itthon talonban még ez+az régről ;)
 
gézsé said:
Szia!

Nagyon jól döntöttél szerintem :thumbup: Amúgy gratulálok az akidhoz(én még nem tettem meg)Példaképként lebeg a szemem előtt!!!!A koléga jól mondja 2l siporax!Én 1l aktivszénnel is kiegészíteném!Az én tapasztalatom szerint a szivacsok se érnek sokat a gyári cuccai között......

Köszi!
Remélem is, hogy nem nyúltam mellé.
 
Tomi said:
SlyChocolate said:
Szia Tomi.
Bár tudom sok lehet az a plusz 15K de nem lett volna jobb egy Eheim 2073?
Ha maradsz a Teránál abba mindenképp tennék legalább 2 liter Siporaxot.
Az sem egy vagyon ma már...
;)
Nem rosszabb szerintem a tetra gyengébb szűrőanyag, de kétszer akkora vödör a 15kból meg nagyon jól lehet tuningolni.
Van itthon talonban még ez+az régről ;)
Én egy szóval sem mondtam, hogy a tetra rossz szűrőket gyártana.
Gondolom Te sem 1-2 évre veszel szűrőt.
Viszont a 3+2 év garancia illetve a teljeskörü alkatrész ellátás sem elhanyagolható tény az Eheim részéről.
Persze ebből a lovéból rengeteg jó minőségű szűrőanyagot lehet venni.
Sok sikert hozzá és használd sokáig.
 
Nos, szerdán beüzemeltem a Tetra ex1200est, eddig jó kis erőgépnek tűnik. Kikerült egy belsőszűrő és egy vízforgató szivattyú, eddig azt hittem tiszta a vizem, de tévedtem a Seachem Purigen bámulatos munkát végzett, most 5 napja megy az aki alatt de tisztább a vizem mint előtte bármelyik vízcsere után.
Beszereztem két cserép Adiantumot amiket a kiálló ágakra kötöztem, ahogy már régebben is terveztem, remélem ők már sokkal jobban érzik majd magukat.
P5018404.JPG

P5018405.JPG

P5018406.JPG

P5018407.JPG
 
És mikor töltöd fel vízzel? :lol: :thumbup: Tényleg jót tett neki a szűrés tuning. Szuperek az új ráaggatott növénykék is.
 
Hihetetlen hogy még tudod fokozni ;) Mennyivel jobb hogy nincs benne a sok műanyag az akiban, és a növények is jól néznek ki amit kötöztél.
Viszont, elől a homok nagyon szúrja a szemem hogy egyenletlen :ugeek:
 
viktorlantos said:
És mikor töltöd fel vízzel? :lol: :thumbup: Tényleg jót tett neki a szűrés tuning. Szuperek az új ráaggatott növénykék is.

Hehe, eddig csak képeken tűnt úgy, hogy nincs benne víz de most a valóságban is. ;)

inadsz said:
Hihetetlen hogy még tudod fokozni ;) Mennyivel jobb hogy nincs benne a sok műanyag az akiban, és a növények is jól néznek ki amit kötöztél.
Viszont, elől a homok nagyon szúrja a szemem hogy egyenletlen :ugeek:
Van pár hamis sziámi algázóm és nem tudom megmagyarázni nekik hogy ne a homokon hancúrozzanak. :lol:
 
Gratu innen is ;)
Lám-lám low tech, de sok szép akit utasított maga mögé. Így is lehet. :thumbup:

Egyébként meg el is várjuk tőled, ha már a sok Japó blogon nevelkedtél. :lol:
 
Köszi fiúk!
Kicsit meglepődtem, hátrébb vártam az akit, mert nem túl eredeti az elrendezés, a következőre majd rágyúrok.
 
Leporolom egy kicsit a naplót, jó rég nem írtam ráfér egy kis frissítés.
Történt némi változás a vallisneria kikerült, vagy legalábbis megpróbálom kiszorítani gyakorlatilag kezelhetetlen lett, mindenhova eljutott a talajon, sokszor a frontüvegnél is megjelenik. A kis szigetek szépen növögetnek, a páfrányok úgy tűnik jól érzik magukat, a jobb oldalon mégsem adta meg magát az orchidea hozott pár friss levelet, valamint balra bekerült némi vízi menta. Nagyon finom illata van, ha matatok az akiban, vagy amikor a halacsok a kaja után átbogarásszák a sziget gyökérzetét és megmozgatják a leveleit is.
PA069138.JPG

PA069139.JPG
 
Szia!

Nagyon jól néz ki, hihetetlenül jó hangulata van az akinak, megérdemelne egy pár nagyobb képet is a naplód ;) meg mi is :lol: !
 
Back
Oldal tetejére