• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Low-tech japó stílusban

sooska972 said:
Üdv. Tomi !
Valóban gyönyörű az akvárium gratulálok !
Bizalmas,belső információk szerint (ha jól emlékszem) az akva a háloszobából nyitott ajtónál az ágyból is látható,Te kis huncut ;) :lol:
Májusban valószínűleg meglátogatlak benneteket,várom a találkozást és az információcserét !

:lol: Köszi!
Jó az infó. ;) Gyere csak, várunk szeretettel.
 
Ha szabad kérnem rakj már fel megint új képeket erről a gyönyörű akváriumról minnél hamarabb. Nagyon profi és egyedi minden akid amit itt a fórumon közzé teszel, Tomi,
de nekem ez a kedvencem az egész fórumon. Hogy van a bromélia és az orchidea?
 
Köszi! A baloldalon a bromélia és a orchidea köszöni szépen jól van, sajnos a jobboldali viszont kezdi megadni magát, puhulnak a levelei igaz nagyon rossz bőrben kaptam őket. A víz alatt is van egy kis fejlemény a Higrophilát újra ültettem, mert kezdett csúnya lenni a sok vágástól, ezért most nem látszik.
A képek csak gyors kézből.
P3138207.JPG

P3138209.JPG
 
Nagyon pazar :thumbup: , irígylésre méltó az Anubias bokrod (mert képről nekem úgy tünik), a Hygrophila tényleg hiányzik oda a világos zöld szinével igazi fokuszpontja volt az akinak remélem mihamarabb rendbe jön!! ;)
Gratu. :thumbup: az akiért!!
 
Továbbra is gyönyörű, köszi a képekért! A hygro mindenképp emel még ezen a látványon is majd ha vissza nőtt! Alig várom a későbbi fejleményeket.
 
Köszi!
Anubiasból bekerült egy pár tő úgy 60 körül, ;) a hygrophila kb két hét mire újra teljes pompában lesz, igaz már most 3nap elteltével is 15cmre emelkedik ki a szigetből, lehet előbb lesz belőle valami.
 
Úgy néz ki nem sikerült a kilógó ágakra kötözött orchidea bromélia projekt, lassan leépülnek a növények.
Pár kép a jobban sikerült részről:
P4098370.JPG

P4098363.JPG

P4098368.JPG
 
Szomorúan hallom. Pedig jól néztek ki volna. De az aki még mindig szép ;)
 
Sajnálom, hogy nem jött össze az orchideás projekt. Az anubias bokrod pedig még mindig brutálszép :) Nah, meg ezek a halak ebben a méretben. :thumbup:
 
Eredetiben páfrányokat terveztem az fákra. Közben a kaptam ezt a pár növénykét, kicsit túl voltak öntözve, elég rossz bőrben kerültek a ágakra, de nem volt veszteni valóm egy próbát megért.
 
GA hírlevelet végigböngészve, kellemes meglepetést találtam a végén, :D köszönöm a megtisztelő címet!
Csattintottam gyorsan pár képet
P4138371.JPG

P4218389.JPG

P4218391.JPG
 
Köszi skacok!
A közeljövőben egy kis fejlesztés van kilátásban. Tesztelgettem ez akit hogyan reagál, ha elhúzom a vízcserék közti időt gondolva a nyári nyaralásra. Nem tetszett amit láttam, ezért úgy döntöttem lecserélem az egyik belsőt egy Tetratec ex700asra. A töltetet kicsit feljavítom 2liter bio-rioval és fél liter purigennel az utóbbit már csak azért is szeretném kipróbálni, mert vasárnapi vízcsere után csütörtökre már láthatóan teaszínű a vizem.
 
Gratu a hónap akváriuma címhez. Ritkán látni low-tech akváriumot a sok felpörgetett növényes mellett, de a tiéd igazán jó példa, hogyan kell ezt a stílust sikeresen és szépen űzni. :clap: :thumbup:

Kíváncsi vagyok milyen tapasztalatok lesznek a tuning után.
 
Gratulálok a megtisztelő címhez az aki valóban csodálatos és szépek a fotók is.A következő 2 hétben meglátogtlak benneteket,ha áll még a meghívás !
 
Tetrába Bio Rio-t!
Lehet le fogja majd a szűrődet, szerintem inkább használj substrat pro-t vagy mátrixot.Azzal megmarad a szűrő teljesítményének nagy része, és majdnem olyan jó lesz. A Purigent azt nagyon imádni fogod, tuti cucc!
Bár ez csak az én véleményem, minden okoskodás nélkül. :D
A Bio Rio-t nem ezekre a szűrőkre találták ki, hanem az iwaki pumpával ellátott ADA-ra. ;)
Ja és gratu a címhez nagyon szép akvárium, ha már a magyar üzletekben is low-tech akik vannak, nem ártana a tiedről példát venniük.
Tudatos növény válogatás a rendelkezésre álló technikához /RESPECT/ és a scape is nagyon tuti.
 
gelo said:
Tetrába Bio Rio-t!
Lehet le fogja majd a szűrődet, szerintem inkább használj substrat pro-t vagy mátrixot.Azzal megmarad a szűrő teljesítményének nagy része, és majdnem olyan jó lesz.
Osztom Gelo véleményét!
Nekem is EX 700 ketyeg siporax+ substrat-pro+ehfimech kombóval és lemérve csak 390L/h a vízhozam :(.
A bio-rio elég apró, így nagyon durván visszafogná a szűrőt.

Grat a "Hónap Akváriuma" címhez! Az akva régóta megérdemli a titulus betöltését ;) :thumbup: .
 
Köszi!
Eddig gyakorlatilag semmiféle biológiai szűrést nem használtam, vízcserével távolítottam el a felgyűlt káros anyagokat. Ezzel a szűrővel kiváltok egy belső szűrőt ami a növényzet közt dolgozik és oda is nyomja a szűrt vizet, gyakorlatilag nem sok vizet zavar :lol: ADA teletömi a szűrőt bio-rióval amit valószínű a Tetra nem bírna de én csak a biolabdák helyett rakok bele egy keveset. A későbbiekben tervezem a másik belső cseréjét is, ha nagyon kevés lesz az áramlás akkor a nagyobb tetra lesz a párja. A puding próbája az evés majd elválik mennyire jön be az elgondolásom.

sooska972 said:
A következő 2 hétben meglátogatlak benneteket,ha áll még a meghívás !
Természetesen, várunk!
 
Back
Oldal tetejére