• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech - amikor már más nem megy, avagy az utolsó híd!

A CO2-t is a fényhez kell igazítani?
Lehet kevesebb megvilágítással is CO2 használni vagy ennek nem volna értelme?
Kevesebb fény mellett lassabban nőnek a növények, lassabb növekedéshez kevesebb CO2 is elég. 0,5W/l körül még nem nagyon van értelme a CO2 beoldásnak, de van, aki már itt is nyomja.
 
én 54 literhez és 36watthoz világítok 9 órát és kellett legalább egy élesztős "rendszer" hogy az elején berobbanó szakál algával tudjak valamit kezdeni :) mostmár láthatóan jobb az eredmény :D a másik (szintén 54 literes) akváriumba csak a gyári 11watt pöfög amit az újraindítással fogok lecserélni 24 wattra, remélem ahhoz még nem kell majd bekötnöm mégegy élesztőset :censored:
 
Meg van
- az üveg
- a külső szűrő töltettel
- a világítás
- az aljzat
- a fűtés
lassan indíthatom én is a low akváriumomat :)
 
Sziasztok!
Nekem is van egy 100 literes akvariumom, ketszer szoktem neki,hogy high techet csinaljak. Sok pent nyomtam bele, foleg masodszor, de fel ev utan romba dolt az egesz, mind a ketszer :( Aztan rajottem,hogy meg tobb penzre lenne szukseg az egyensuly fentartasara... Most ugy dontottem,harmadszor is neki fogok, de ezuttal low tech-nel maradok. A teljesen elalgasodott akvariumot ki kell pucoljam, megprobalom az uj, kevesbe feny igenyes novenyeket viz igenyuk szerint valasztani.A talajt marad a helyen, esetleg nyomok bele par tap rudat. A vilagitassal meg nem tudom hogy legyen.. Probaltam mar novenyes fenycsovet hasznalni, normal fenycsovet , most meg 6500k-es smd leddes spot lampam van, de mind 3 esetben elalgasodtam :( Mindegyik esetben allando volt az ecset es zold pontalga. Remelem ezuttal sikerrel jarok mar csak azert is mert lecsillapodtam a nature akvarium lazaitol es turelmesen tudok varni
 
:D:bigtears:Sziasztok!
Én is azok közé tartozom akit elvarázsolt a növényes akvarisztika,
és sajnos én is azok közé tartozom akik jó ha havi 2-5000Ft-ot tudok költeni a hobbira.
Évek óta nézegetem ezt a fórumot mikor láttam a szebbnél szebb aksikat mindig nagyon elkeseredtem tudván, hogy nincs esélyem a nyomotokba se lépnem :(
De erőt adtak a low tech aksik ahol 2 belső szűrő és kevés fény mellett is elképesztő látványt produkáltak.
Azt nem bírom ki, hogy feladjam az aksikat. Kábé a gyűjtögetéssel is csak a következő milleniumra lennék meg.
Saját kereteim közt szépitgetem fejlesztgetem és azt hiszem jó úton vagyok. Még ha nagyon az elején is.
Most már nagyon sok ötletet és inspirációt ad a fórum.
Remélem sose jön el az a pillanat amikor fel kell adjam!
Ha más nem jöhet egy wabi egy befőttesüvegben:D
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére