• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech akváriumok CO2 nélkül - fotókkal

Ez kérlek MC gyep, kell hozzá némi lágy víz, alulra táptalaj, és napi carbo adagolás. HC minőségű MC gyep lesz az eredmény.
Épp én is le akartalak támadni pico-növényes kérdéssel. :)
Nagyon csábító ilyen méretben a gyep, de engem egy dolog visszarettent: ha teszek táptalajt, akkor arra kell 4-5 centi talaj, ami ekkora méretben nem mutat túl jól.

Tudnál még ajánlani növényeket, amikkel sikered volt?
 
Épp én is le akartalak támadni pico-növényes kérdéssel. :)
Nagyon csábító ilyen méretben a gyep, de engem egy dolog visszarettent: ha teszek táptalajt, akkor arra kell 4-5 centi talaj, ami ekkora méretben nem mutat túl jól.

Tudnál még ajánlani növényeket, amikkel sikered volt?
Na akkor nézd meg az ADA videókat. Csak hátra tesznek táptalajt, előre nem. Így ott lehet vékony is.

Növények a nano akváriumos naplóimban.
 
Apámnak volt egyszer ilyen Crypto-ból egy komplett erdője egy kb 150 literes akváriumban. A másik fele 50 liter jávai moha volt. Simán működött szűrés nélkül.. :) Volt még benne 100-150 guppi is.
A moha úgy szűrt, mint egy jó szűrő, a crypto erdő meg csak úgy ette a nitrátot ;)
Aztán egy szerencsétlen vízcsere kinyírta az összes crypto-t (értsd a kőkemény csapvíz után, jött egy feles esővizes csere)... De évekig szépen ketyegett.
 
Apámnak volt egyszer ilyen Crypto-ból egy komplett erdője egy kb 150 literes akváriumban. A másik fele 50 liter jávai moha volt. Simán működött szűrés nélkül.. :) Volt még benne 100-150 guppi is.
A moha úgy szűrt, mint egy jó szűrő, a crypto erdő meg csak úgy ette a nitrátot ;)
Aztán egy szerencsétlen vízcsere kinyírta az összes crypto-t (értsd a kőkemény csapvíz után, jött egy feles esővizes csere)... De évekig szépen ketyegett.

Hát, gondolom akkor még simán leugrott két hétre a Balatonra pecázni és nem azon aggódott, hogyan tanítsa meg a szomszédot minden nap Carbo-t és a másik 4 növénytápot adagolni. Cserébe nem egy Amano 'scape volt, az biztos.
 
Apámnak volt egyszer ilyen Crypto-ból egy komplett erdője egy kb 150 literes akváriumban. A másik fele 50 liter jávai moha volt. Simán működött szűrés nélkül.. :) Volt még benne 100-150 guppi is.
A moha úgy szűrt, mint egy jó szűrő, a crypto erdő meg csak úgy ette a nitrátot ;)
Aztán egy szerencsétlen vízcsere kinyírta az összes crypto-t (értsd a kőkemény csapvíz után, jött egy feles esővizes csere)... De évekig szépen ketyegett.

Ha már crypto-k előkerültek:


Low Tech crypto akvárium. A videonál van link több információról.
 
nano.jpg

Sziasztok!

Bemutatnám a low tech nano garnélás akváriumomat.

Jelenlegi állapot: 2016.12.22. (fotó feltöltés után) napon lett kialakítva. A legelső verzió 2016. áprilisában indult.
Akvárium: ADA Cube Garden Mini M (20 l).
Bútor: méret azonos, "ADA" stílus, fórumtárstól vettem egy GA 20 literes Opti nano üveggel, ami azóta tartalék lett.
Szűrés: JBL 401e GreenLine (1 L SubstratPro + 100 ml Seachem Purigen). GA nano üveg ki- és befolyó. A szívó ágra előszűrő szivacsot húztam (tudom ronda). Előszűrés, garnéla ivadék védelem és az áramlást is visszafogja.
Világítás: Wawe Zen Artist (20 W; 6500K), napi 3,5 óra (16.30 - 20.00 óra).
Fűtés: Oase 25 Watt (24 fok).
Levegőztetés: mini légpumpa + Aquario NEO akril kicsi porlasztóval (non-stop).
Dennerle Nano Sulawesi garnéla talaj, alatta Bacter 100 és Clear Super. 2 db vasfa.
Növények: többféle Buce, többféle Anubias, Crepidomanes cf. malabaricum Dennerle.
Garnélák: Babaulti stripes több generáció és pár red rili.
Dennerle Nano indulócsomagot (vízkezelő + növénytáp + vitamin) használom. Pihentetett csapvizes az akva.
Dennerle Shrimp King 5in1 garnéla eleség csomag, mellé Shrimp King Bio Tase Active. Catappa levelek és Shirakura ásványi por.

Eddig szerencsére algamentesen működik, a garnélák is egész jól elvannak. 1-2 hullámvölgy azért volt már az életükben. Jövő év elején a Babaulti létszámot tervezem még növelni.

Üdv: Krisztián
 
View attachment 22871

Sziasztok!

Bemutatnám a low tech nano garnélás akváriumomat.

Jelenlegi állapot: 2016.12.22. (fotó feltöltés után) napon lett kialakítva. A legelső verzió 2016. áprilisában indult.
Akvárium: ADA Cube Garden Mini M (20 l).
Bútor: méret azonos, "ADA" stílus, fórumtárstól vettem egy GA 20 literes Opti nano üveggel, ami azóta tartalék lett.
Szűrés: JBL 401e GreenLine (1 L SubstratPro + 100 ml Seachem Purigen). GA nano üveg ki- és befolyó. A szívó ágra előszűrő szivacsot húztam (tudom ronda). Előszűrés, garnéla ivadék védelem és az áramlást is visszafogja.
Világítás: Wawe Zen Artist (20 W; 6500K), napi 3,5 óra (16.30 - 20.00 óra).
Fűtés: Oase 25 Watt (24 fok).
Levegőztetés: mini légpumpa + Aquario NEO akril kicsi porlasztóval (non-stop).
Dennerle Nano Sulawesi garnéla talaj, alatta Bacter 100 és Clear Super. 2 db vasfa.
Növények: többféle Buce, többféle Anubias, Crepidomanes cf. malabaricum Dennerle.
Garnélák: Babaulti stripes több generáció és pár red rili.
Dennerle Nano indulócsomagot (vízkezelő + növénytáp + vitamin) használom. Pihentetett csapvizes az akva.
Dennerle Shrimp King 5in1 garnéla eleség csomag, mellé Shrimp King Bio Tase Active. Catappa levelek és Shirakura ásványi por.

Eddig szerencsére algamentesen működik, a garnélák is egész jól elvannak. 1-2 hullámvölgy azért volt már az életükben. Jövő év elején a Babaulti létszámot tervezem még növelni.

Üdv: Krisztián


Az a sok Buce! Nagyon király!(y)
 
Van benne pár fajta; blue bell, velvet leaf 4, brownie purpel, bob marley, mini needle leaf, wavy leaf, wavy green. Jó lenne még bővíteni, csak már nem igen fér több bele.:)
Anubias nana bonsai és nana pangolino van még.
 
Ez szerintem ebbe a topicba kívánkozik.

Így is lehet Low-Tech-ben gyepesíteni:



Részletek a video leírásában, youtube-on.
 
View attachment 22871

Sziasztok!

Bemutatnám a low tech nano garnélás akváriumomat.

Jelenlegi állapot: 2016.12.22. (fotó feltöltés után) napon lett kialakítva. A legelső verzió 2016. áprilisában indult.
Akvárium: ADA Cube Garden Mini M (20 l).
Bútor: méret azonos, "ADA" stílus, fórumtárstól vettem egy GA 20 literes Opti nano üveggel, ami azóta tartalék lett.
Szűrés: JBL 401e GreenLine (1 L SubstratPro + 100 ml Seachem Purigen). GA nano üveg ki- és befolyó. A szívó ágra előszűrő szivacsot húztam (tudom ronda). Előszűrés, garnéla ivadék védelem és az áramlást is visszafogja.
Világítás: Wawe Zen Artist (20 W; 6500K), napi 3,5 óra (16.30 - 20.00 óra).
Fűtés: Oase 25 Watt (24 fok).
Levegőztetés: mini légpumpa + Aquario NEO akril kicsi porlasztóval (non-stop).
Dennerle Nano Sulawesi garnéla talaj, alatta Bacter 100 és Clear Super. 2 db vasfa.
Növények: többféle Buce, többféle Anubias, Crepidomanes cf. malabaricum Dennerle.
Garnélák: Babaulti stripes több generáció és pár red rili.
Dennerle Nano indulócsomagot (vízkezelő + növénytáp + vitamin) használom. Pihentetett csapvizes az akva.
Dennerle Shrimp King 5in1 garnéla eleség csomag, mellé Shrimp King Bio Tase Active. Catappa levelek és Shirakura ásványi por.

Eddig szerencsére algamentesen működik, a garnélák is egész jól elvannak. 1-2 hullámvölgy azért volt már az életükben. Jövő év elején a Babaulti létszámot tervezem még növelni.

Üdv: Krisztián
Gyönyörű! Gratulálok!
 
Back
Oldal tetejére