• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low Budget Co2 rendszer

Ha jól tudom lehet (több embernél olvastam, hogy megoldható), és tegnap egy tűzbiztonsággal foglalkozó honlapon olvastam, hogy a co2-vel oltók gázpalacknak minősülnek, így ugyanolyan követelményeknek kell megfelelniük, mint egy átlagos palacknak.
Engem főleg a reduktor érdekel, hogy hogyan szuperál, ilyet néztem én is.
Ha jól értettem, a menetes részt nem átalakítani, hanem konkrétan cserélni érdemes sima tekerős-csapos zárószelepre, ha kiürült, utána egyszerűbb az üzemeltetés.
 
Senkyke said:
Üdv!

Flashback-hez lenne kérdésem: Mi a véleményed a reduktorról, és úgy általában az egész rendszerről? Mennyire megbízható és biztonságos? Én is egy hasonlón gondolkodom, azért kérdezem.
Ja, és csöndben kérdezem csak, hogy hol tölteted?

Köszönöm!
Péter

Csao,

Bocs h. csak most, de rengeteg dolgom volt...

Rövid leszek ha nem haragszol ... fasza minden vele kapcsolatban ;)

Töltés még nem kellett de ott ahol megvettem :D
 
Senkyke said:
Ha jól tudom lehet (több embernél olvastam, hogy megoldható), és tegnap egy tűzbiztonsággal foglalkozó honlapon olvastam, hogy a co2-vel oltók gázpalacknak minősülnek, így ugyanolyan követelményeknek kell megfelelniük, mint egy átlagos palacknak.
Engem főleg a reduktor érdekel, hogy hogyan szuperál, ilyet néztem én is.
Ha jól értettem, a menetes részt nem átalakítani, hanem konkrétan cserélni érdemes sima tekerős-csapos zárószelepre, ha kiürült, utána egyszerűbb az üzemeltetés.

A reduktorral kapcsolatban már válaszoltam, a kiengedő szelep cseréje még nem történt meg, de meg fog történni idővel biztos ... ;)

A palack mindenféle szabványnak megfelel , és meg is fog, mivel a szelepcserét szakember fogja végezni, és hitelesíttetni is ő fogja ...
 
Airbrush Latya said:
Üdv
Igen "Senkyke" kérdése helytálló,de igazából a kérdés lényege az lehet e majd az átalakított menetes résszel is "legálisan" tölteni
(zárószelep cserét írtál)
Egyéb iránt lehet e számszerűsíteni a töltés mai árát (Persze Legálisra gondolok itt is)
Ha nem tévedek November közepe óta megy, a kérdésem van e valami változás a teszt-szemlélettel az eltelt idő alatt ?
Minden rendeltetésszerűen megy, esetleg van amin menet közben korrigálni kellett ?

Mivel igaz nem gyári szet, de ésszerű hardverekből tevődik össze, rettenetesen pénztárcakímélően a tudásszinthez mérten, így nekem is szimpatikus a dolog és figyelem a fejleményeket a rendszerrel kapcsolatban továbbra is.

Köszönöm
Latya

Szia,

"Senkyke"-nek már írtam ... nem átalakítás lesz hanem csere, ebből kifolyólag szabványos is lesz (hitelesített , stb stb)
 
Gyors összefoglaló amióta üzemel a szett:

A reduktor : hibátlan
Palack : gyári kieresztőszeleppel , hibátlan
Beoldás végül reaktor lett (diy szintén) , kicsit hangos, bár ezt is embere válogatja ... kinek mi hangos ugye bár ;)

Összességében meg vagyok elégedve a "készlettel" , nem volt sarkalatos pontja az üzemeltetésnek

Üdv.
 
Köszönöm!
Esetleg privátban megírnád, hogy hol szerezted a palackot? Néztem több helyen is jó áron, csak azok nincsenek kimondottan közel, jó lenne, ha nem kéne a világ végére mennem.

Köszi
 
Az első bejegyzésben is említett " MicroMatic Premium Co2 regulator" -t esetleg itthon be lehet szerezni valahol? A fél internetet átnéztem, de nem találtam.
 
Én is kíváncsi lennék ,hogy hol érdemes megvásárolni!
Gondoljátok át a nem kimondottan akváriumokhoz gyártott reduktorok vásárlását!!!
Magamból kiindulva, először vettem egy 7ezer Ft-s hegesztéshez talán jó reduktort. Örültem, mint majom a f....nak! A gondok már ott kezdődtek, amikor a 4/6-os CO2 csövet rá akartam csatlakoztatni a kúpos csatlakozóra. Házilag melegítéssel még megoldottam ezt, de az adagolással sokat szívtam, végül vettem egy papillont. Nem volt egy jó üzlet, de a hülyeségemnek köszönhettem. Figyeljétek az eladó szetteket, szerintem egy használt papillon is többet ér egy hegesztéshez gyártott cuccnál.
 
Nekem valami sörhöz való nyomáscsökkentőt dobott ki a google:cautious:. Tényleg meggondolandó a nem kimondottan akvarisztikai célra gyártott nyomáscsökkentő vásárlása. Nekem egy teljes 10 kilós töltetem elment kb 2 hét alatt, egy gagyi hegesztéstechnikai reduktor miatt, mivel ott eresztett, ahol az ember nem is számított rá, az mellett pedig beállíthatatlan is volt, nem tartotta a beállított nyomást, használt is volt, meg ugyan ingyen hozta após, de akkor 1 évre elment a kedvem a CO-zástól, pláne, hogy akkori technikai hiányosságok miatt, a CO-tól el is kezdett algásodni az akvárium, persze azóta már fejlődtem én is és a technika is le lett cserélve komolyabbra. Ja és persze papilon reduktorom van
 
Sziasztok!
Összeállítottam végre a Co2 rendszerem ,de a csövem állandóan eldurran, pedig erre a célra vettem a csövet. (teszem hozzá kínából)
Köszönöm a segítségeket előre is!
Üdv.: Krisztián
DSCF3589_576x768_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSCF3592_1024x768_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Képekben :

DSCF3587_1024x768_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Létezik.
Én ma vettem/kaptam tűszelep mellé.
Azt hiszem 60Ft métere.


Jól hangzik.

Most mondja az egyik srác, hogy lehet nem is reduktorom van és ezért durranhat el a csövem.

Egyébként hány bár nyomást képes elviselni ez a cső és honnan lehet beszerezni?
 
Pneumatikai szakboltban vettem. Pesten. Pontosabbat priviben, ha kell.
Fogalmam sincs mekkora nyomást bír, ránézésre 2-2,5 bart biztos, ennél nagyobb meg atomizerhez sem kell.
 
Jól hangzik.

Most mondja az egyik srác, hogy lehet nem is reduktorom van és ezért durranhat el a csövem.

Egyébként hány bár nyomást képes elviselni ez a cső és honnan lehet beszerezni?
A légtechnikai cső 8-10 bar üzemi nyomásra van tervezve.Ha esetleg szerzel a rendszeredhez és akkor is kidurran akkor komolyan meg kéne vizsgálni a reduktorodat.Az akvarisztikainak is szerintem 3-4 bar-ig kellene bírnia.Az a furcsa a nyomás csökkentődben,hogy csak egy óra van rajta .Gondolom csak a palack nyomást méri.Ha pontosan nem tudod mekkora nyomást engedsz rá a csövezésedre az elég veszélyes játék.Vannak a fórumon olyan reduktorok amin egy óra van de az kimondottan akvarisztikai célra van gyártva,valószínűleg az alacsony nyomású kör gyárilag be van szabályozva 1-2 bar-ra.
 
Akárhogy nézegetem a jelenlegi csövemet ,szerintem nem az a ludas.
Valószínű a "reduktor" lesz. Túl egyszerű a szerkezet.
Az alábbi néven vettem egy külföldi oldalon: CO2 Single Pressure Co2 Plant Aquarium Simple Regulator Manometer
 
mekkora palackkal használod? ez ugyanis egy manométer. ezt kisebb palackokhoz (főleg nem újratölthetőkhöz ) használják, nekem is ez van a 95 grammos palackhoz csak más márka. nekem anno azt mondták hogy elvileg 10 kg palackig ajánlja a használatát a gyártó, de sok a gond vele 2 kg és az feletti palackoknál. ez mondjuk nekem nem gond, mert én nem akarok rá nagy palackot kötni, de lehet nálad is ez a gond. ha van lehetőséged próbáld ki egy kisebb palackkal.
 
Back
Oldal tetejére