• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low Budget Co2 rendszer

flashback

Kertész szaki
Olcsó húsnak híg a leve, szokták mondani! Na majd kiderül! :?

A szett összetevői:

1- Co2 Palack (Naffco NC2 (Maxima CKM2) széndioxiddal oltó):

-8.000,. HUF

IMG_20111108_210816.jpg

IMG_20111108_204557.jpg


2- MicroMatic Premium Co2 regulator:

-5.000,. HUF

IMG_20111118_093822.jpg

IMG_20111118_093926.jpg

IMG_20111118_093840.jpg

IMG_20111118_093832.jpg


3- Rhinox-2000 Co2 Diffi:

-4.000,. HUF

4- Rhinox Co2 visszafolyásgátló szelep:

-1.000,. HUF

5- Co2 cső (5m):

-1.200,. HUF

Összesen:

-19.200,. HUF

Ehhez még plusz költségként egy kis Nip/Tuck a Co-palackra, időrendi sorrendben:

60-as csiszolópapír, 2 réteg fehér korrózió gátló alapozó, 180-as csiszolópapír, 3 réteg Prisma Color RAL 9010-es fényes fehér akrillakk spray, és 2 réteg színtelen fényes akrillakk spray.

Ha ezeket meg kell venni, akkor számolhatunk a szépészeti beavatkozásra még kb. 5000,. Forintot, szerencsére ezek mondhatni készleten vannak itthon, uh. Effektív ez nekem nem került költségbe. (de ha került volna, akkor is megcsináltam volna, mert szúrta a szememet a piros Co palack)

Tesztelés indul, komplett rendszerről tapasztalatok/képek később!

Üdv.
 
UPDATE:

Fényezést követően a Co palack ( a giccs falevél csak opció :p ), ha kiürül akkor megkapja még
az áhított zárószelepet, a nyomókaros helyett!

Bocsánat a rossz kép minőségért, ha nálam lesz a jobb masina akkor töltök fel majd tisztább képeket.

IMG_20111121_200445.jpg
 
Szia Flash...

grat a projekthez! Tök jól néz ki, biztos a végeredmény is klassz lesz.
Lehet tudni, hogy hány kiló CO2 fér bele a palackba? Egyébként, lehet hogy ez a topic jobban megállná a helyét a DIY-ben. Ott ugyanis van már 1-2 hasonló pl. tőlem :p (csak szerényen :angel: ) pl. szifonos - ami itt pötyög mellettem az "Irodai kézmosómban" 1 hete, vagy a "nagypatronos" ami otthon működik már hónapok óta.
 
weak said:
Szia Flash...

grat a projekthez! Tök jól néz ki, biztos a végeredmény is klassz lesz.
Lehet tudni, hogy hány kiló CO2 fér bele a palackba? Egyébként, lehet hogy ez a topic jobban megállná a helyét a DIY-ben. Ott ugyanis van már 1-2 hasonló pl. tőlem :p (csak szerényen :angel: ) pl. szifonos - ami itt pötyög mellettem az "Irodai kézmosómban" 1 hete, vagy a "nagypatronos" ami otthon működik már hónapok óta.

Köszi Weak a dícséretet ;)

A palackba 2kg töltet megy összesen, asszem elég lesz a 65 literes induló projectemhez pár hónapig (remélhetőleg), én is gondoltam rá hogy a DIY-ben indítom a dolgot, de azért ez mégsem egy szifonos tuning (azért grat neked :clap: )... olvasgattam a te projectjeidet is, a nagypatronost is. Le a kalappal... ezt az összeállítást éppen teszt alá vettem, ha minden fasza akkor képek + vid is lesz az üzemelő cuccról!

Üdv..
 
LGA said:
A színe miatt kockább helten lehet gond a töltéssel.

Szia,

Erre én is gondoltam. Először a standard Co2 jelölést akartam felfényezni rá, de sikerült a töltést "svarcba" megoldani egy ismerősnél.
Ahonnan vettem ott a nyomókaros szelepet is cserélni fogja az EMBER''', normál forgó szelepre, ha kiürül.
Remélem a későbbiekben nem fogok emiatt pácba kerülni.

'''EMBER = Szakértő

(a beütések nincsenek kicsiszolva, látszik a típus/engedély/dátum/tesztnyomás/stb.)
 
Nos elérkeztem végre oda, hogy leírhassam a tapasztalataimat a szettel kapcsolatban, megpróbálok mindent összeszedni, amivel szembe találkozhat az ember, ha saját maga szedi össze a részegységeket egy Co2 szetthez.

A palack, Naffco NC2 ( Maxima CKM2) széndioxiddal oltó:

- Teljes magasság: 610 mm
- Teljes szélesség: 260 mm
- Bruttó súly: 8 kg
- Oltóanyag: Széndioxid
- Oltóanyag: töltet (kg) 2
- Tartály anyaga: Szénacél
- Üzemi nyomás: (+20°C) 50 bar
- Próbanyomás: 250 bar
- Működési hőtart.: -20 °C -tól +60 °C-ig

A legnagyobb probléma, ami szembetűnő egy ilyen palackon, az a kieresztő szelep, esetemben nyomókaros. Mivel töltött állapotban vettem, nem szívesen eregettem volna ki 2 kilogrammnyi széndioxidot a levegőbe, márcsak természetvédelmi szempontokból sem, nameg persze anyagi vonzata miatt sem. Így hát a nyomókart gyorsbilincsekkel összeszorítva megvárom majd míg kiürül, és jöhet a csere forgószelepesre.
Szelepcsere: kúpos v. metrikus/tömítés/nyomáspróba, stb. stb., sok a ? , ezt végezze szakember.
Fényezéssel kapcsolatban már LGA kolléga is felhívta a figyelmemet arra, hogy bizonyos helyeken lehet szívni, ha nem a hivatalos színkóddal van megáldva a palack. Szerencsére nekem a töltés „okosba” megy!

Reduktor, MicroMatic Premium Beer regulator:

- Kimenő nyomás: 0-4,15 Bar, szabályozható
- Bemenő nyomás: 0-207 Bar
- Biztonsági szelep: 3,5 Bar kimenő nyomás felett kiold
- Palackcsatlakozás: Szabvány EU (nem CGA-320)
- Kimenő csat.: 3/8” John Guest 5/16”

A legjobb vétel volt a szettben. Kimenő nyomás 0,1 Bar pontossággal szabályozható, stabil, órák jól mérnek. Egyetlen opás volt a dologban a John Guest kimenő csatlakozás, de ezt is orvosolni lehet egy megfelelő tömlővég beszerzésével (5/16” a JG csati felé-3/16” a Co2 cső felé) 300,. HUF volt a tömlővég.

A Rhinox 2000 diffi szépen muzsikál, a check valve is jónak tűnik, még egy szép bubiszámlálót kell beszereznem, és készen vagyok. Összességében a szett tökéletesen működik.

És jön a de: annak ellenére, hogy a reduktoron a kimenő nyomás precízen állítható, mégis mikor tűszelep nélkül direktbe a diffi kapta a nyomást (0,8 Bar) majdnem kiugrottak a garnélák + a Neonok a pocsolyából, akkorát habzott a Rhinox 2000-es. Be „kellett” iktatnom egy tűszelepet.

OFF : Kérdés: Mekkora a nyomás a tűszelep után? , ha kisebb, mint 0,8 Bar, akkor minek a tűszelep (csak mert kisebb nyomást is be tudok állítani a reduktoron). Valaki világosítson fel légy szíves.

Üdv.

Laci
 
A tűszeleppel nem a nyomást szabályozzuk, hanem a rajta keresztül átömlő gáz mennyiségét. Ennek a pontos beállításához kell a buborékszámláló.

Sent from my X8 using Tapatalk
 
N-emy said:
A tűszeleppel nem a nyomást szabályozzuk, hanem a rajta keresztül átömlő gáz mennyiségét. Ennek a pontos beállításához kell a buborékszámláló.

Sent from my X8 using Tapatalk

Köszönöm szépen a választ, csak abból indultam ki, hogy sok helyen olvasni hogy egy-egy nagyobb diffinek kell 2 Bar feletti nyomás, hogy üzemelni tudjon.
Itt kavarodtam meg a dologgal, mert ezek szerint a tűszelep után a nyomás már közel sem 2 Bar ebben az esetben ... ha jól értem :crazy: :!: :?:

Üdv.
 
Hali!

Sikerült beszereznem nekem is ugyan ezt a reduktort. Valószínűleg ugyan abból a forrásból szintén 4000 + postaköltségért! Az első darab megvan a nagynyomásúhoz! :-D Jupppiiii!

Flashback, majd számolj be, hogy duruzsol! A mikrocsavarja az melyik? Ami az elején van, és rá van írva, hogy micro matic?

kösz, üdv

Kisvido
 
Jól halad a projekt, látom :)

A tűszelep tényleg kell, a bubiszámláló pedig elengedhetetlen, hogy tudj viszonyítani, mikor jön több/kevesebb. Most a szifonossal egy 30mm-es diffit hajtok, kb. 20BPM-mel és kevesebb, mint fél barral kell hajtanom, kb. 0.3 körül lehet. (sajnos a nyomásszabályzón nem látszik pontosan). Persze ez diffi membránfüggő is...

Megnyugtatlak, szerintem a 2kg-mos palack több mint 1 másfél évre is elég lehet, abból kiindulva, hogy nekem a 290g, 3 hónapra elég úgy, hogy 90-120BPM-mel ment reaktorral. Most inline atomizerrel 30BPM(!) mellett van olyan CO2 szint a 60l-es akviban, mint előtte 40l-ben 3x olyan bubiszám mellett. Szóval esetleg a beoldás minőségén is érdemes lehet elgondolkozni, ezzel is lehet spórolni hosszútávon. Csak ezekkel az inline cuccokkal óvatosabban kell bánni, mint a sima diffivel, mert tök látványos különbségek vannak a CO2 koncentráción a bubiszám csekély mértékű változtatásakor is. (legalábbis én így tapasztaltam)

Nem sztárolni akarom a dolgot, de a nagypatronos olcsóbb, kényelmesebb és kisebb helyet foglal ;)
Mióta megvan egyszerűen nem cserélném le semmi másra, biztos Te is így leszel ezzel ha elkészül a projekted :)
 
kisvido said:
Hali!

Sikerült beszereznem nekem is ugyan ezt a reduktort. Valószínűleg ugyan abból a forrásból szintén 4000 + postaköltségért! Az első darab megvan a nagynyomásúhoz! :-D Jupppiiii!

Flashback, majd számolj be, hogy duruzsol! A mikrocsavarja az melyik? Ami az elején van, és rá van írva, hogy micro matic?

kösz, üdv

Kisvido

Azaz :) szemből nézed, akkor a feliratos nagy gomb a szabályzó!!! Eddig fasza, de tűszelep kelleni fog :?
 
weak said:
Jól halad a projekt, látom :)

A tűszelep tényleg kell, a bubiszámláló pedig elengedhetetlen, hogy tudj viszonyítani, mikor jön több/kevesebb. Most a szifonossal egy 30mm-es diffit hajtok, kb. 20BPM-mel és kevesebb, mint fél barral kell hajtanom, kb. 0.3 körül lehet. (sajnos a nyomásszabályzón nem látszik pontosan). Persze ez diffi membránfüggő is...

Megnyugtatlak, szerintem a 2kg-mos palack több mint 1 másfél évre is elég lehet, abból kiindulva, hogy nekem a 290g, 3 hónapra elég úgy, hogy 90-120BPM-mel ment reaktorral. Most inline atomizerrel 30BPM(!) mellett van olyan CO2 szint a 60l-es akviban, mint előtte 40l-ben 3x olyan bubiszám mellett. Szóval esetleg a beoldás minőségén is érdemes lehet elgondolkozni, ezzel is lehet spórolni hosszútávon. Csak ezekkel az inline cuccokkal óvatosabban kell bánni, mint a sima diffivel, mert tök látványos különbségek vannak a CO2 koncentráción a bubiszám csekély mértékű változtatásakor is. (legalábbis én így tapasztaltam)

Nem sztárolni akarom a dolgot, de a nagypatronos olcsóbb, kényelmesebb és kisebb helyet foglal ;)
Mióta megvan egyszerűen nem cserélném le semmi másra, biztos Te is így leszel ezzel ha elkészül a projekted :)

Köszi Weak :) ... halad halad a dolog ... nemsokára érkezik a nagyobb akva ... ott lesz élesben tesztelve a set, de addig össze kell csapnom még egy Co2 reaktort (Levi85 féle).
Eddig a kis garnisban diffivel egész szépen muzsikál, bubiszámláló megvan már, tűszelep kell még és kész a cucc teljesen :D (ez sajna + money, kezd kicsit low-ból high lenni a dolog :cry: ) de az ENNYÉM és SZERETEM :p :p :p
 
Nem kimondottan sztárolni ( egy kicsit azért :D )akarom az inline diffit ,de:
-alig foglal helyet
-nem fogja vissza a flowt
-nem biztos ,hogy drágább ,mint egy reaktor(persze ha megfelelő forrásból szerzed be)
-kevesebb CO2-re van szükség a megfelelő szint eléréséhez
-nincs hang(nem csobog mint egy reaktor)
-elég fél évente takarítani
Ezek kimondottan csak az "én véleményem"-et képezik , hátrányának csak a ködölést tudom megemlíteni.
Próbáltam már az összes beoldási módszert ,de ezek után nem cserélném le másra :thumbup: .
 
N-emy said:
Nem kimondottan sztárolni ( egy kicsit azért :D )akarom az inline diffit ,de:
-alig foglal helyet
-nem fogja vissza a flowt
-nem biztos ,hogy drágább ,mint egy reaktor(persze ha megfelelő forrásból szerzed be)
-kevesebb CO2-re van szükség a megfelelő szint eléréséhez
-nincs hang(nem csobog mint egy reaktor)
-elég fél évente takarítani
Ezek kimondottan csak az "én véleményem"-et képezik , hátrányának csak a ködölést tudom megemlíteni.
Próbáltam már az összes beoldási módszert ,de ezek után nem cserélném le másra :thumbup: .

Csao,

Gondolkodtam, és most már még inkább azon töröm a fejem hogy inline legyen, de ezt még nem csináltam DIY ... nincs tapasztalatom vele ... Levi félét már összeraktam vagy 5 darabot, ott van tapasztalatom hogy mire kell odafigyelni :!:

De most tényleg gondolkodóba estem ... az érkező 160as akiba mindenképpen vagy reaktor v. inline beoldás lesz ... még utánajárok ennek az inline beoldás megvalósításnak :D :?:
 
A palackba 2kg töltet megy összesen, asszem elég lesz a 65 literes induló projectemhez pár hónapig (remélhetőleg), én is gondoltam rá hogy a DIY-ben indítom a dolgot, de azért ez mégsem egy szifonos tuning (azért grat neked :clap: )... olvasgattam a te projectjeidet is, a nagypatronost is. Le a kalappal... ezt az összeállítást éppen teszt alá vettem, ha minden fasza akkor képek + vid is lesz az üzemelő cuccról!

Üdv..[/quote]

Üdv!
Az én 2kg-os tüzoltó palackom április óta buborékol a 135l-be.2-3 bubi/perc /8óra/nap.Mondjuk az enyém 60 bar-ról indult ,most vagyok 50 bar-nál.........Jó lesz az!
 
Szia,

Remélem is, mert a 65L-ből mára már 160 lett :D ... nem tehetek róla, ez megalománia :lol: .
Még várom az akit, tervezek, agyalok, remélem reaktorral v. inline-al elég lesz a palack egy darabig!

Lassan nekilátok a naplónak/dokumentációnak!!!

Laci
 
Üdv!

Flashback-hez lenne kérdésem: Mi a véleményed a reduktorról, és úgy általában az egész rendszerről? Mennyire megbízható és biztonságos? Én is egy hasonlón gondolkodom, azért kérdezem.
Ja, és csöndben kérdezem csak, hogy hol tölteted?

Köszönöm!
Péter
 
N-emy said:
Nem kimondottan sztárolni ( egy kicsit azért :D )akarom az inline diffit ,de:
-alig foglal helyet
-nem fogja vissza a flowt
-nem biztos ,hogy drágább ,mint egy reaktor(persze ha megfelelő forrásból szerzed be)
-kevesebb CO2-re van szükség a megfelelő szint eléréséhez
-nincs hang(nem csobog mint egy reaktor)
-elég fél évente takarítani
Ezek kimondottan csak az "én véleményem"-et képezik , hátrányának csak a ködölést tudom megemlíteni.
Próbáltam már az összes beoldási módszert ,de ezek után nem cserélném le másra :thumbup: .
Én is támogatom, szuperül működik 30-40 centiről már nem látszanak a bubik sem ez sem utolsó.

Nekem egy olyan fajta van, amit szét lehet szedni, vagyis ki lehet szedni a porlasztócsövet és külön tudod tisztítani, így a tisztítás sem nagy probléma...
 
Üdv
Igen "Senkyke" kérdése helytálló,de igazából a kérdés lényege az lehet e majd az átalakított menetes résszel is "legálisan" tölteni
(zárószelep cserét írtál)
Egyéb iránt lehet e számszerűsíteni a töltés mai árát (Persze Legálisra gondolok itt is)
Ha nem tévedek November közepe óta megy, a kérdésem van e valami változás a teszt-szemlélettel az eltelt idő alatt ?
Minden rendeltetésszerűen megy, esetleg van amin menet közben korrigálni kellett ?

Mivel igaz nem gyári szet, de ésszerű hardverekből tevődik össze, rettenetesen pénztárcakímélően a tudásszinthez mérten, így nekem is szimpatikus a dolog és figyelem a fejleményeket a rendszerrel kapcsolatban továbbra is.

Köszönöm
Latya
 
Back
Oldal tetejére