• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lovaskocsi ABS-el, vagy nano CO2 piaci niche?

avasig

Főkertész
Problémafelvetés:

Íróasztali 18l növényes nanocube, belső szűréssel, felette AquaticNature fáklya, benne lakik HC, parvula, egyéb fényigényes jószág.

Cél a lakás díszítése - kompromisszumban a család hölgytagjaival.

CO2-s kihívások:

a, szégyenszemre elmegy kirándulni néha a család, tehát a napi tamagochizást valamelyest automatizálni kellene, különben nyáron komposzt lesz a lavorból

b, a helyszín dolgozószoba, nem hegesztőműhely, ergo bármilyen gazdaságos egy 2 kg-s palack, nem tudom eldugni az asztal alá, egyébként meg csúnya.

c, szeretem, hogy a családban mindenkinek két szeme van, ezért DIY sufnitunning nem az igazi

d, kimondani is szörnyű, de ne legyen drágább, mint a komplett nano szett berendezve, mert mégis... mondjuk álljon meg 40 körül

Nekem furának tűnik, hogy én lennék az egyetlen, akinek ezekre a kihívásokra kellene megoldást találni.

Amivel szembetalálkoztam:

- 95 g szettek: napi jojózás vagy a 7X24 órás beoldás. Egyik se győzött meg.
- Mágnesszelepes vezérlés 2 kg palackkal tökéletes megoldás, de egy nanoban olyan, mint lovaskocsiban az ABS.
- 0,5 kg-os szett: 0,5-ös palackra már lehet mágnesszelepet tenni, méretre is elférne, tölthető is, ami tetszik, de egyetlen darabot találtam a piacon, és ez Ista szett. Ezekről nem sok jót írnak az emberek. GA-s 0,5-ös palackos megoldást nem találtam sajnos.

Van valakinek ötlete vagy hasonló problémája?
 
Ez egy jó kérdés valóban! Én szívesen válaszolnék, ha értenék hozzá. Ellenben engem is érdekel a válasz. Nekem több Ista cuccosom volt már (igaz nem CO2), de a márka szerintem a jobb féle kína cuccok közé tartozik. Akár még jó is lehet... :oops:

ISTA CO2 készlet 0,5 literes palackkal 22.000.HUF az nem jó + mágnesszelep? Azért az durva, hogy a mágnesszelep többe kerül, mint a komplett szett... Na ezért marad nekem a low-tech aki, low-tech növényekkel. Ezek is gyönyörűek...
 
Ez egy jó kérdés valóban! Én szívesen válaszolnék, ha értenék hozzá. Ellenben engem is érdekel a válasz. Nekem több Ista cuccosom volt már (igaz nem CO2), de a márka szerintem a jobb féle kína cuccok közé tartozik. Akár még jó is lehet... :oops:

ISTA CO2 készlet 0,5 literes palackkal 22.000.HUF az nem jó + mégnesszelep?

Legyünk precízek, nem kínai az Ista, taiwani. De az Ista difikről sokan panaszkodnak, hogy eldugulnak, és Ista mágnesszelepet meg nem szeretnék. Ezért aztán egy ilyen készletből max a 0,5-ös palack lenne használható, ha jól sejtem.
 
Sok jó szett van, pl. az aquatic naturenak is, amit kispalackal adnak, de oda írták, hogy 0,5literig cserélhető, viszont ezek egy plusz mágnesszeleppel 80-90 ezert kóstálnak... :eek:
 
Problémafelvetés:

Íróasztali 18l növényes nanocube, belső szűréssel, felette AquaticNature fáklya, benne lakik HC, parvula, egyéb fényigényes jószág.

Cél a lakás díszítése - kompromisszumban a család hölgytagjaival.

CO2-s kihívások:

a, szégyenszemre elmegy kirándulni néha a család, tehát a napi tamagochizást valamelyest automatizálni kellene, különben nyáron komposzt lesz a lavorból

b, a helyszín dolgozószoba, nem hegesztőműhely, ergo bármilyen gazdaságos egy 2 kg-s palack, nem tudom eldugni az asztal alá, egyébként meg csúnya.

c, szeretem, hogy a családban mindenkinek két szeme van, ezért DIY sufnitunning nem az igazi

d, kimondani is szörnyű, de ne legyen drágább, mint a komplett nano szett berendezve, mert mégis... mondjuk álljon meg 40 körül

Nekem furának tűnik, hogy én lennék az egyetlen, akinek ezekre a kihívásokra kellene megoldást találni.

Amivel szembetalálkoztam:

- 95 g szettek: napi jojózás vagy a 7X24 órás beoldás. Egyik se győzött meg.
- Mágnesszelepes vezérlés 2 kg palackkal tökéletes megoldás, de egy nanoban olyan, mint lovaskocsiban az ABS.
- 0,5 kg-os szett: 0,5-ös palackra már lehet mágnesszelepet tenni, méretre is elférne, tölthető is, ami tetszik, de egyetlen darabot találtam a piacon, és ez Ista szett. Ezekről nem sok jót írnak az emberek. GA-s 0,5-ös palackos megoldást nem találtam sajnos.

Van valakinek ötlete vagy hasonló problémája?

Erről értekeztünk valamelyik nap a tropica 95 grammos forumán.

Én az alábbiakat javaslom:
1. verzió (nem újratölthető kispatronnal)
95 grammos ISTA palack (3 db 10.500 ft, nekem a 3 db a bruttó 52 literben majdnem egy évig kitart!) mellé az alábbi reduktor, ami alkalmazható mint patronos mind kispalackos és nagypalackos rendszerre:
Up Aqua CO2 reduktor kompakt nyomáscsökkentő és mágnesszelep most csak 29 Ft - Green Aqua

kell még pár apróság visszafolyásgátló szelep, bubiszámláló, diffúzor, mindennel együtt max 45ezer, de akkor ezzel a kispatronnal minimum egy évre megvan a co2-d, de inkább többre.

2. verzió (nem újratölthető nagypatron)
sodastream patron. egy patront 2700 ftért cserélnek egy töltöttre. egy patron 450 gramm és vaterán találsz olyat hogy 2000 -25000 ft körül veszel egy üreset (ha boltban veszel elve egy töltöttet az 8000 ft). Ezt a patront szinte minden intersparban, auchanben, stb cserélik. Hozzá a mágnesszelep ugyanaz mint fent, viszont vagy venend kell vagy esztergáltatnod kell hozzá egy közdarabot, mert a sodastreamnek valami elég furcsa menetes kiaalkítása van.
az apróságokkal együtt 40ezer vagy az alatt kicsivel

3. verzió
0,5 kg vagy 2 kg tölthető palack. 0,5 kg-at szerintem vaterán vagy hasonló helyen tudsz használtat venni, nem tudom mennyi lehet. 2 kg újonnan 25 körül van, használtan 12-15 körül. Reduktorral együtt meg az apróságokkal szerintem ez már 50ezer körül van.

Remélem tudtam segíteni valamennyit :)
 
abuma7eh.jpg
regapyna.jpg


Ilyenre gondoltatok? A minap fotóztam egy piros-kék angol áruházlácban... :)
 
Köszönöm, köszönöm!

Konzultáltam GA-s srácokkal, és megnyugtató választ kaptam. Kicsit túldimenzionáltam én ezt a kérdést:

-> A Tropica 95-ös ugyanis épp arra lett kitalálva, hogy 7X24-ben menjen ilyen nano méretekben. Náluk is így mennek a demo szettek, és 1,5-2 hónapot így is kihúznak a patronok 20-30 literben. Ezzel a nyaralás és hosszúhétvégézés kérdése kipipálva.

-> Éjszakára kikapcsolni felesleges, mert ez nem akkora mennyiség, hogy felborítsa vízparamétereket, ezzel a reggeli tamagochizás is kipipálva

-> A spórolás, bár jó érv, de ha jobban belegondolunk, az alternatív megoldás + 30 ezert forint, amit évek alatt hozol be.

Hajlamos voltam elkövetni a hibát, hogy azt gondoltam, ebben a buliban a gáz drága és spórolni kell vele. Nos, dehogy, ez itt a legkisebb tétel.

Kipróbálom a Tropica szettet, aztán majd beszámolok a tapasztalatokról.
 
Köszönöm, köszönöm!

Konzultáltam GA-s srácokkal, és megnyugtató választ kaptam....

-> Éjszakára kikapcsolni felesleges, mert ez nem akkora mennyiség, hogy felborítsa vízparamétereket, ezzel a reggeli tamagochizás is kipipálva

... Kipróbálom a Tropica szettet, aztán majd beszámolok a tapasztalatokról.


Na eddig azt gondoltam, hogy értem.

Ha a Tropica 95-t nem kell kikapcsolni éjjel, mert "...ez nem akkora mennyiség, hogy felborítsa vízparamétereket,..." akkor pl. a 2 kilós palackból jövő, hasonló bubiszámra beállítottat miért is kell kikapcsolni ?

Nem értem.
 
Back
Oldal tetejére