• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lótusz, ahogy nekünk sosem virágzott

viktorlantos

Alapító
Admin
Az előső nagy akváriumnál nem titkolt szándékom volt, hogy virágzásra bírjam a lótuszt. Nyitott aki, több növény is felvirágzott, ez sajnos nem. Pedig elképzeltem ahogy majd ott illatozik egy gyönyörű virág a felszínen ;)
Lehet hosszútávon sikerrel jártam volna.... de itt a bizonyíték, hogy vannak akiknek ez sikerül:

http://lanaqua.exblog.jp/12038472/

Álomszép :thumbup:
 
Hát igen.Sajnos nekem sosem lesz ilyen.2 okból is.
1.Nincs lótuszom :lol:
2.Beépített az aki / már bánom / :(
 
Mesés!
A következő rendelésemben ott lesz a Lotusz.
Lehet virággal is kérni? :)
 
patzu said:
Mesés!
A következő rendelésemben ott lesz a Lotusz.
Lehet virággal is kérni? :)

De jó is lenne ;)
De amúgy direkt nem vágtam le a leveleit sem. Tápoztam ezerrel. Elképzelhető, hogy nem a virágzási ciklust kaptam el. Vagy csak nem érdemeltem meg. :p
Egyetlen bajom van csak, hogy ha ilyet akar az ember akkor minden a lotuszról szól. A levelei betakarják az egész akváriumot és nem nagyon vághatod. Szóval sok lemondással jár. ;)
De ha nálad is nyílik majd akkor megyünk a csodájára járni. :wave:
 
Nálam a ryubokuban történt egy érdekes dolog. A zöld lótuszom nagyobb leveleit, amik már erősen árnyékoltak, mindig levágtam. Egy napon azt vettem észre, hogy a tövéből meredezik egy kb. 4-5cm hosszú virág nyél, a tetején egy kis bimbóval. Ezután abbahagytam a nyírását és még kb. 2 hétig nőtt is úgy 5-6cm-t, már nagyon kezdtem örülni, hogy szép virágom lesz, de aztán egyik napról a másikra elrohadt alul a töve és kész :(. A mai napig rejtély számomra, hogy miért, semmin nem változtattam csak azon, hogy abbahagytam a levelek vagdosását.
 
Sziasztok!
Annyi lenne a kérdésem, hogy hogy kell a lótuszt szaporítani, és hogy hogy kell visszanyírni????
 
Ma ezt találtam az egyik lótusz tovem mellett ;)

Egy lótusz aprócska gumója.Gyorsan el is ultettem kozelebb a frontuveghez/ahogy Nigró-nak volt anno :lol: / mert nagyon hátul volt...

P5300473_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok,

Az összes víz felszín felé tartó, már ott lévő levelet érdemes levágni, hogy víz alatti leveleket hozzon?
Az első 6-7 levél még max5-10 cm-es szárral pompázott, de mára már csak felfelé törő leveleket hoz.


Köszönöm
 
milyen ph illetve kh ajanlot ennek a novenynek , nalam legge ugy tunik , hogy " olvadnak az also levelei " vagy taphiany lenne.?
 
A lótuszon hamar meglátszik a táphiány. De lehet kevés fény is az ok.

Az első 6-7 levél még max5-10 cm-es szárral pompázott, de mára már csak felfelé törő leveleket hoz.

Van CO2 az akváriumban?
 
van bosegesen co2 az akiban , taphiany is fura lenne mivel EI szerint tapozok, szoval otletem nincs .... eleinte apro fekete lyukak jelenkeztek aztan az also levelek teljesen elolvadtak, a levelek szele kezd megbomlani ...
 
Csak egy kérdés a lótusszal kapcsolatban: a körte alakú kis gumóját el kell ültetni, vagy érdemes inkább fára kötözni?
 
Back
Oldal tetejére