• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lost in the Magical Forest II.

Én csak simán pumkin fly-ra gondotlam :) hehe

Kíváncsi leszek a fotóra. Nekem picit vad kezeletlen a növényzet, de lehet pont ez adja meg a hangulatot a teljes képhez.
Én inkább a kimunkáltabb, precízebben nyírt akváriumok mellett vagyok.
 
Én csak simán pumkin fly-ra gondotlam :) hehe

Kíváncsi leszek a fotóra. Nekem picit vad kezeletlen a növényzet, de lehet pont ez adja meg a hangulatot a teljes képhez.
Én inkább a kimunkáltabb, precízebben nyírt akváriumok mellett vagyok.
A Béla meg pont a másik oldalon van....ő a precizitást máshol rakja bele, nem a nyírásnál. Ez a dzsungel feeling természethűnek hat, és amúgy kint a vadonban sincs nyírás.;)
 
A Béla meg pont a másik oldalon van....ő a precizitást máshol rakja bele, nem a nyírásnál. Ez a dzsungel feeling természethűnek hat, és amúgy kint a vadonban sincs nyírás.;)

Szerintem félreértettél. A nyírás, ültetési technika elég magas szinten tart az élmezőnyben. Nem csak annyi hogy fogod az ollót aztán nosza. Vagy körbenyírsz egy bokrot.

Ez az amire gondoltam. Részlet és finom megmunkálás:

blank.gif 0006_pc.jpg

0009_pc.jpg

0010_pc.jpg

0015_pc.jpg

0021_pc.jpg

0025_pc.jpg

0026_pc.jpg

Most csak a múlt évi top 27 iaplc-ből szemezgetve.

Tehát természetesség, de részletgazdagség és a növények finom nyírása, természetes használata/ültetése. Idő a természetes fejlődésükhöz.

Ha valamit javítani lehetne Béla akváriumain akkor ez az esszencia lenn az. Bélus a legjobbakkal szeretne versenyezni, ott ezt a dolgot is el kell sajátítani a lehető legjobban.
 
Szerintem félreértettél. A nyírás, ültetési technika elég magas szinten tart az élmezőnyben. Nem csak annyi hogy fogod az ollót aztán nosza. Vagy körbenyírsz egy bokrot.

Ez az amire gondoltam. Részlet és finom megmunkálás:

View attachment 27737 View attachment 27738

View attachment 27739

View attachment 27740

View attachment 27741

View attachment 27742

View attachment 27743

View attachment 27744

Most csak a múlt évi top 27 iaplc-ből szemezgetve.

Tehát természetesség, de részletgazdagség és a növények finom nyírása, természetes használata/ültetése. Idő a természetes fejlődésükhöz.

Ha valamit javítani lehetne Béla akváriumain akkor ez az esszencia lenn az. Bélus a legjobbakkal szeretne versenyezni, ott ezt a dolgot is el kell sajátítani a lehető legjobban.
Értem. De nem arról van itt szó, hogy tudná ő úgy is csinálni, ahogy írod, de úgy érzi, hogy nem kell, nem úgy kell?
Amúgy így lesz igazán Bélás az akvárium. Neki annyira ösztönből jön a dolog, hogy öröm nézni.
De tény, ha az IAPLC zsűrinek akar megfelelni, és nem a saját fantáziájának, akkor kicsit másképpen kell csinálnia. Akkor talán több pontot fog kapni, és jobb helyezést fog elérni.
 
Elég hosszú már az offtopic, de tovább gazdagítom, kicsit visszaterelve Béla akváriumai felé a szót.
@viktorlantos és @ideoda én érteni vélem mindkettőtök álláspontját, és az egyik előző akva felemlegetésével tudom demonstrálni az én - köztes - álláspontomat. Nekem ez az akvárium jobban tetszett ebben az állapotban:

WP_20160408_16_04_41_Pro[1].jpg

mint ebben:

23975146_0619b861454861ae1dc981060b838090_xxl.jpg

Ez meg már főleg szubjektív, de szerintem pontosan "egy ülőhellyel előrébb a repülőn" a különbség a kettő állapot között.
 
Utoljára módosított:
Sajnos ez maximálisan szubjektív dolog.
Nekem is a kissé elvadultabb a bejövős, de ha igazán a spiccen akar lenni a versenyző, sajnos tekintettel kell lennie a zsűri összetételére, a vélt mentalitására is.
Nézd meg a távol keleti és főleg a japán szemléletet: maximálisan letisztult, a végletekig tökéletesített, már-már "steril" megjelenés az, amit elvárnak és ez könnyen megy a természetes megjelenés kárára.
Béla alkotását nézve tényleg az a z érzésed, hogy bekukkantottál a dzsungelbe. Tök jól néz ki, természetesnek hat, de az ollót szerintem a fotózás előtt jócskán meg kell ragadni.
Béla: nagyon mutatósak ezek a vitorlások, de valahogy nagynak tűnnek, illetve azt az érzést keltik, mintha az akvárium sokkal kisebb lenne a valódi méreteinél. A színük viszont brutális! (mondom ezt úgy, hogy nekem vitorlásból az altumokat idéző vadas színvilág a kedvencem...)
 
@viktorlantos és @ideoda én érteni vélem mindkettőtök álláspontját, és az egyik előző akva felemlegetésével tudom demonstrálni az én - köztes - álláspontomat.
Ha a két képet megnézed, azon kívül, hogy teljesen más "fejlettségi állapotában" van fotózva, a világítás is teljesen más, ami a látványt igencsak befolyásolja.
Egyébként itt vitáznom kell: a második képen sokkal részletgazdagabb, sokkal átgondoltabb és engem csak az a néhány elengedett pinnatifida zavar kissé.
 
Elég hosszú már az offtopic, de tovább gazdagítom, kicsit visszaterelve Béla akváriumai felé a szót.
@viktorlantos és @ideoda én érteni vélem mindkettőtök álláspontját, és az egyik előző akva felemlegetésével tudom demonstrálni az én - köztes - álláspontomat. Nekem ez az akvárium jobban tetszett ebben az állapotban:

View attachment 27758

mint ebben:

View attachment 27759

Ez meg már főleg szubjektív, de szerintem pontosan "egy ülőhellyel előrébb a repülőn" a különbség a kettő állapot között.
Bizony hogy nagyon szubjektív! Nálam például ez az első volt a magyar versenyen. De rezgett a léc mert Bélamesterúr kövese lehet mégérdekesebb volt.
 
Versenyzés ide versenyzés oda még is be fért a 42 helyre talán ez a következő is be fér a topp 100 ba mert mindig a steril én megpróbálom ezt a vadságot ez lesz az új stilus:ROFLMAO:
Mivan ha bejön;)
Bélám, legyen igazad és ünnepeljünk egy top 27-et(y)
Amikor kicsit "hátrább" vannak a kis aranyosok, azért ott már jobb az összkép;)
 
Béla nyers erőből tudott olyan eredményt produkálni amit senki nem tudhat magáénak a fórumon, pedíg biztos van akinek több idő-pénz áll rendelkezésére és mégse jut előrébb a versenyen. Ezt hívják tehetségnek? Hát még ha ilyen kertésznek ezen eszközök a rendelkezésére állnának. Mondjuk egy szponzor aki rendelkezik némi akvarisztikai lehetőségekkel és tapasztalattal!:whistle:
 
@viktorlantos tökéletesen leírta, hogy Béla hogyan juthat előrébb a világversenyen sok távolkeleti akvárium között. És ha ő mondja elhiszem, mert szakmailag ott van a toppon. Én csak remélni szeretném, hogy létezik másik út is.
 
@viktorlantos tökéletesen leírta, hogy Béla hogyan juthat előrébb a világversenyen sok távolkeleti akvárium között. És ha ő mondja elhiszem, mert szakmailag ott van a toppon. Én csak remélni szeretném, hogy létezik másik út is.

Ha nem próbálsz valami mást lehet sosem nyersz. Inkább csak az aktuális trendekre és elvárt részletességre szerettem volna felhívni a figyelmet. :)
Ne azért változzon valami, mert én mondtam :) Ugyanaz egyébként mintha bárki más mondaná :) Hanem azért mert a kritika esetleg segít rávilágítani olyan területre ami felett elsiklik, vagy már nincs rá energia finomítani rajta, mert így is rengeteg idő és energia megy bele. Vagy szorítja az idő és itt a fotózás.
Egy külső szemlélő máshogy látja általában, mint aki építi.

A fórum a kritikával tudja segíteni az építést a sok lájk és biztatás mellett. (y):snaphappy:

Picit nehezíti a dolgot, hogy nem láttunk még igazán jó fotót az akváriumról szemből bevilágítva, de drukkolunk, hogy egy szép fotó szülessen róla.

Bélus véleményét egyébként ugyanúgy kikérte Balázs pl a mostani építésnél. Ezek az impulzusok segítették B-t, hogy ne elégedjen meg az akkori látványvilággal. Később ha már lehet megosztok majd egy-két fotót mennyit számítottak a különböző módosítások.
 
Utoljára módosított:
Béla nyers erőből tudott olyan eredményt produkálni amit senki nem tudhat magáénak a fórumon,
Azért vagyunk páran itt a fórumon is meg a fórumon kívül is ............

Hát még ha ilyen kertésznek ezen eszközök a rendelkezésére állnának. Mondjuk egy szponzor aki rendelkezik némi akvarisztikai lehetőségekkel és tapasztalattal!
Az eszközök mindenkinek a rendelkezésére állnak persze anyagi indokok közbejöhetnek de lehet citromsavas CO2 vel is meg 2 x 24 watt csöves lámpával 1. meg 3. az ember itthoni versenyeken,na meg Iaplc 170. meg AGA első 10.
Nem kell a hiper technika mert ha nincsen meg a hobbi iránti tisztelet meg a természet iránti odaadás és az egyéni kreativitás,akkor lehet akár milyen felszerelésed a hónod alatt akkor sem jön az eredmény.Itt a fórumon is vannak olyan barátok akiknek az akváriumát egyből megismerném ha nem írná oda a nevét mert a saját kategóriájukban nagyon egyediek @rollreich , @talachi , @letsgodisco persze még sorolhatnám a neveket.
Béla teljesen más dimenzióban mozog Ő kifejezetten versenyekre épít és ez hajtja előre minél jobbat tökéletesebbet és jobb eredményt elérni,többünket meg pont az ellentéte,mikor bekapcsolom a kis relax Japán zenét ( Jurijs után szabadon :D) és elkezdem nyirbálni a gyepet meg igazgatni a növényeket több hónapon keresztül hogy egy jó pillanatban elkészüljön a fotó mikor minden a helyén van.:)
Nem offolok tovább,sok sikert kívánok Béla az idei versenyekhez is ;)
 
Back
Oldal tetejére