• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Long Way

hegevr

Tapasztalt kertész
Sziasztok.

Már több mint 2 éve ,hogy regisztráltam a fórumon.Páran ismernek is ,de inkább csak csendes megfigyelö voltam.
Akkor döntöttem el ,hogy szeretnék egy igazi növényes akváriumot, egy ősrégi halas, pár anubiasos ,és rengeteg fajta algás akváriummal inditottam :) ami kb 78 literes ,méretei nem épp standard 70x32x35-ös

A technika folyamatosan bövült ,elsöként külsö szürövel ,majd új világítás,éllesztös CO2,késöbb ez cserélödött palackosra ,Ro vizlágyitó,új bútor... ...

Egy ami maradt és csak a növények bövültek benne az az akva,2ev alatt sima kavics aljazattal csapattam :cool: ami kb legalabb 10 éve benne volt :dead:

Az elmúlt Novemberben lett meg minden az új scape-hez,csak a szabad idömre vártam ,hogy belekezdjek.

A sors úgy hozta ,hogy ha tetszik ,ha nem, tényleg bele kell kezdenem,ugyan is a Januar elseje ugy kezdödött ,hogy az oldalán minden elöjel nélkül elvált a silikon kb 20 cm hosszan ,és ömlött ki a víz,egy élmény volt :eek: :confused:

A terv egy iwagumi építése,

és az alábbi növényekre gondoltam:

Hemianthus calitrichoides
Eleocharis Acicularis
Echinodorus Tenellus
Blyxa Japonica
Rotala Rotundifolia

A technika :

Világítás ,napi 6 órán át:
Hagen glo 2x24W
Hagen glo 1x24W

Szűrés:
Tetra EX 600 plus ,Matrix-al, Substrat pro-val és Purigennel töltve , valamint üveg lily-vel
Eheim Skim 350

CO2 ,napi 8 órán át:
Palackos ,Papillon Reduktorral ,üveg difuzorral

Valamint átlevegöztetés egy Tetra asp 100-al,
a víz pedig full RO visszasózva.

A tápozás Green Aqua Micro macro és easycarbo


Az utolsó pillanataiban igy nézett ki,és hogy mit rejt a szekrény:

15620161130_180235.jpg

67520161130_180116.jpg
 

Attachments

  • 20161130_180235.jpg
    20161130_180235.jpg
    135.9 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított:
Szia!

A 600-as tetra neked még elégnek bizonyult az akvához? Csak azért kérdem, mert tervezem lecserélni picit nagyobbra a jelenlegit, de jó lenne megúszni a szűrőváltást.
 
Szia!

A 600-as tetra neked még elégnek bizonyult az akvához? Csak azért kérdem, mert tervezem lecserélni picit nagyobbra a jelenlegit, de jó lenne megúszni a szűrőváltást.

Még akkor vettem amikor nem tudtam ,hogy ez eléggé határ eset lesz.Ha most vennék uj szüröt tuti ettöl csak nagyobbat vennék!
De egyébként igen ,nekem elégnek tünt,2 havonta rendszeresen tisztitva,és eddig full gyári töltet + purigennel ment,na meg amikor átváltottam lilyre az nagyon sokat segített
 
A szekrény belsőd elég korrekt,a szűrő csövein nem akarsz rövidíteni? Ha az előző akvád ragasztása elvált, akkor új lesz az is, vagy ragasztod? Színtelen ragasztás talán jobban passzolna a köves koncepcióhoz.
 
A szekrény belsőd elég korrekt,a szűrő csövein nem akarsz rövidíteni? Ha az előző akvád ragasztása elvált, akkor új lesz az is, vagy ragasztod? Színtelen ragasztás talán jobban passzolna a köves koncepcióhoz.

A szürö csövei azert maradtak ilyen hosszuak ,hogy tisztitaskor ki lehessen emelni a lilyt,lényegesen könnyebb igy dolgozni a szürö körül.
Az akva új lesz ,épp készités alatt tart ,méretei maradnak , csak az üvegvastagság változik 8mm opti-white-ra
 
5. nap

Elkészült az üvegfedél is .
Az végett ragaszkodtam hozzá,hogy a párolgást a minimálisra csökkentsem.
Könnyedén le és visszahelyezhetö ,szerintem végképp nem zavaró.
A hátsó sarkakhoz készítettem ütközöt ,hogy ne tudjon lecsuszni vagy elmozdulni.

Napi 30% vizcserék mellett,lassan emelem a visszasózás mértékét , most 100 ppm -nel tartok.
a Ph elég alacsony ,le se tudom mérni mert csak 6 tól mér a teszt,szoval az alatti,
bizok benne ha elérem a 120-130 ppm-es vizet a ph is helyreáll .

Növények kezdenek beindulni ,látható a fejlödés ,még pár nap és hazaköltöznek a kolibrihalak ,és az egy szem amano :)

63320170124_171354.jpg

46620170124_171415.jpg

25320170124_171739.png
 
6. nap

Nem tudok ammónia szintet mérni,de elkülönótve a halakat se sanyargatnám már tovább...
Szerintetek 6 nap után mehetnek bele az élölények?

Viszont a Ph is 6 alatt van valahol...nemtudom mi legyen:confused:
 
8. nap

Halak és az amano hazaköltöztek ,látszatra megfelel nekik :)
Tegnap véget értek a napi vízcserék ,átálltam 2 naposra,növények szépen fejlödnek ,alga eddig szerencsére nincs :)

125ppm re van visszasozva a viz de a pH még mindig alacsony ,5 alatti valahol, szódabikarbónával esetleg megpróbáljak emelni az értékén???

Kicsit csalódtam abban ,hogy a rotala nem pirosodik ,pedig az a cél !:mad:
77 literre jut 72 Watt fény ,ennek elvileg elégnek kellene lennie ,esetleg a lámpa lejjebb engedése segithet ? ,most 19 cm-en van...
Vagy a GA-s tápok mellé külön még adagoljak vasat ?

És a végére pár kép:

805IMG_20170127_183436.jpg

375IMG_20170127_183446.jpg

106IMG_20170127_183527.jpg
 
9. nap

Úgylátom nem igazán érdekel senkit a naplóm :ROFLMAO:

A tegnapi kérdéseimre senki nem válaszolt ,és nem kaptam megerösitest ,hogy jó -e lesz amit gondolok ...

De a világítást lejjebb engedtem,és meg is növeltem a világítási idöt 20 percel ,ehhet igazitottam a Co2-t is.
30% vizcsere megvolt, Rotala inda gyökereit levagdostam ,kezdett kicsit elvadulni, más tennivalo nem akadt.

A pH növelés még mindig foglalkoztat ,szodabikarbónázzak vagy sem ? ! :cautious:

És akkor egy Amano:

840IMG_20170128_184329.jpg
 
Szia hegevr!

A naplód biztos többen is nézik, de hamarabb szólnak ha valami nincs rendben, mintha minden Ok, egyébként is neked van rá legnagyobb szükséged, hogy lásd a fejlődést, rögzítsd a változásokat.
A rotala majd vörösödik, amikor beszokott az új helyére.
Még sosem használtunk itthon szódabikarbónát az akváriumban, még nagyon mást se láttunk, de kísérletezhetsz külön kiszedett vízzel, miként reagál a teszt víz a szerre és utána óvatosan átkonvertálva a mennyiséget, figyelve az élőlényeket (csere víz előkészítése után, ha gond lenne) megpróbálhatod az akváriumban is, de a legtöbbünk tapasztalata az, hogy idővel visszakúszik a vízcserékkel magától is egy 6,5 körüli értékre.
Az ozmó víz eleve savas frissen, lehet többet kéne pihentetned betöltés előtt.

AmegA
 
12. nap

Mértem egy kicsit ,hogy hol is állunk,szerintem egész jól :)

GH -3,5
KH -nem mérhetö pontosan 3 alatt valahol
NO3 - 3-4 mg/l között
NO2 - 0,2 mg/l
pH - 6,1 végre alakul :)
TDS -129 ppm
viz -25 °C

A Rotala elérte a felszint , ,ha jóltudom 1 honapig erdemes várni a nyirással ,bele se merek gondolni h mi lesz vele addig...:eek:
Azért nem gondoltam volna ,hogy ilyen ütemben fognak fejlödni a növényke ,hihetetlen :)
Még ezen a héten 2 naponta cserélek vizet ,aztán ugy döntöttem ,hogy 3 naposra váltok
 
Szerintem abszolút jól haladsz, a növények szépen fejlődnek.Én szoktam figyelni a naplód, de kezdőként inkább nem adok tanácsot. Én tippre azt mondanám, hogy idő kell még mire vörös lesz a növény, vas hiány nem hiszem, hogy van, mert az amazónia is tele van vele, max még gyökérre gyúrnia kell, már ha ott is vesz fel jelentősen tápanyagot.
A vöröses halaid mifélék? Valami Nannostomus?
 
Nekem tetszik az akváriumod. Az üvegtető ilyen felhasználás is nagyon ötletes. Egy friss, teljes képet nem raksz fel?
 
Szerintem abszolút jól haladsz, a növények szépen fejlődnek.Én szoktam figyelni a naplód, de kezdőként inkább nem adok tanácsot. Én tippre azt mondanám, hogy idő kell még mire vörös lesz a növény, vas hiány nem hiszem, hogy van, mert az amazónia is tele van vele, max még gyökérre gyúrnia kell, már ha ott is vesz fel jelentősen tápanyagot.
A vöröses halaid mifélék? Valami Nannostomus?

Ök Kolibrihalak , Tanichthys albonubes
Jopofa csoporthalak,bár nálam valahogy nem csoportosulnak,de helyette szaporodnak nagy erövel .
Csak a tulélési arány alacsony o_O talan majd legközelebb külön rakom az ivadékokat ,es jobb esélyekkel indulnak
 
Ök Kolibrihalak , Tanichthys albonubes
Jopofa csoporthalak,bár nálam valahogy nem csoportosulnak,de helyette szaporodnak nagy erövel .
Csak a tulélési arány alacsony o_O talan majd legközelebb külön rakom az ivadékokat ,es jobb esélyekkel indulnak

Basszus tényleg azok, valahogy nem ismertem fel, pedig múltkor néztem is boltban, hogy jó kis izgága halak.
 
14. nap

A HC megörit :mad: kiszakad egy bokor ,mire nagy nehezen visszaültetem kiszakad a mellette lévö kettö,nem vagyok egy ideges tipus ,de itt már kezdtem az lenni :confused:
Azt hittem az az amazonia ,nem lesz ennyire laza talaj,vagy ez idövel tömörödik?

Elvileg a HC-t a napokban meg kellene nyirni,de attol felek, hogy hozza erek olloval es attol is felszakad majd a helyéröl...
Nyírásról valami jótanács?
 
Nem az amazóniával van a baj, hanem hogy a túl kicsi gyenge gyökérzetnek kell megtartania a nagy levéltömeget.
Nyírás közben azért szakad fel könnyebben, mert az olló mozgó száraival "rángatod" a növénymasszát. Szerintem két dolgot tudsz tenni az óvatosság jegyében. Egyik hogy csak finoman a felszínt vagdosod, de ezzel lassabb és kevésbé hatékony lesz a nyírás. A másik, hogy az ollónak csak az egyik szárát dugod be a masszába és a vágó mozdulatot úgy csinálod, hogy a szabad szár mozogjon. Így elvágod a szálakat, de nem mozgatod egyben a növényzetet. Ha megvan a nagyja, mehet a finom felszíni metszés.
 
Back
Oldal tetejére