• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lombkorona Hygrophila Pinnatifidából

viktorlantos

Alapító
Admin
Ötleteléshez. Szerintem rengeteg lehetőség van még ebben a növényben

1085122_209371815889118_2032019437_o.jpg
 
Nagyon jó bonsai-os hangulata van, de úgy érzem, egy ilyen lombkoronához minimum egy 90-es aki szükséges, szerintem ott lehetne szépen formálni a fa lombját.
 
Es hamar legyökeresedik?Fára kötözve csak egy helyen láttam!
Nem tudom erre gondolsz-e. de nálam működött.
9063168643_e521b985de_z.jpg

Két három hét alatt rá tud kapaszkodni a fára, kövekre, így már csak mindig vissza kell nyírni. A nyírásról, egyszer az ázsiai oldalon olvastam, hogy a rotalát a két levél tövénél kell levágni, ekkor az első héten jön az új levél, ha hagysz egy kis szárat a két levél között, akkor két hét kell neki, hogy új levelet hozzon. Ezt a módszert lehet alkalmazni minden olyan növényen amit dugványozással lehet szaporítani.
 
Nem tudom erre gondolsz-e. de nálam működött.
9063168643_e521b985de_z.jpg

Két három hét alatt rá tud kapaszkodni a fára, kövekre, így már csak mindig vissza kell nyírni. A nyírásról, egyszer az ázsiai oldalon olvastam, hogy a rotalát a két levél tövénél kell levágni, ekkor az első héten jön az új levél, ha hagysz egy kis szárat a két levél között, akkor két hét kell neki, hogy új levelet hozzon. Ezt a módszert lehet alkalmazni minden olyan növényen amit dugványozással lehet szaporítani.
Köszi a kimerítő választ!
 
Én az első pár tövet elültettem, és egy hét alatt szétmállott.

Aztán a következőket csak hagytam lebegni, és már több helyen gyökeresedik és új leveleket hajt!
 
Én az első pár tövet elültettem, és egy hét alatt szétmállott.

Aztán a következőket csak hagytam lebegni, és már több helyen gyökeresedik és új leveleket hajt!
Nálam mindenhol terjeszkedik.Egyszerűen imádom.
 
Back
Oldal tetejére