• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lombkorona a víz alatt

tudom, hogy kicsit régi a post, de most jutott csak eszembe megkérdezni: az arcuata hogy maradt meg a fán??? Vagy valahol máshol lett növesztve és a fotó kedvéért egyszerűen rápakolták? Vagy őt is lehet kötözni mint pl az anubias-okat?
Sztem. lehet kötözni, csak nem harisnyával! :ROFLMAO:
 
NAh 15 perc keresgélés után csak megtaláltam ezt a topicot.
A kereső nem dobta fel ha beírtam a Lombkorona szót...
Ahogy az idei IAPLC helyezésekről megy a vita és keresgéltem a mű hátteres/PS-elt akváriumokat, hogy milyen jó helyen végeznek. MEgtaláltam ezt a képet és nem bírtam ki, hogy ne mutassam meg mennyire egyszerű egy fotó erejéig lombkoronát varázsolni az akiba :) Bármiből...
http://img836.imageshack.us/img836/1206/nis3.jpg
Ha valakit érdekel, van lenyírt stemem otthon, amit már ki szeretnék dobni, de ilyenre alkalmas (Van benne vörös is, imitálni a lemenő nap fényét)
 
Lassan majd az jön, hogy a halakat kipreparálják, és felragasztják egy plexi lapra alakzatban és csak bele kell lógatni a vízbe a fotózáskor. :D
Én is azt sajnálom, hogy kezd sok lenni az ilyen átlátszó trükk.
 
Lassan majd az jön, hogy a halakat kipreparálják, és felragasztják egy plexi lapra alakzatban és csak bele kell lógatni a vízbe a fotózáskor. :D
Én is azt sajnálom, hogy kezd sok lenni az ilyen átlátszó trükk.
Külföldi fórumra ne nagyon publikáld ezt az ötletet, mert meglepetések érhetnek. Halak V alakzatban stb. IAPLC felirat halakból? :) jaj ne ez gáz :(
 
Én éppen most szeretnék ilyet csinálni:)) még eggyik nyári maszek munkámból egy utánfutónyi szölöre tettem szert:DDD de mivel tudatlan voltam akkor össze lett vágva az egész a kazánra DE! a farakásban találtam pár szép darabot és ma áztattam be. Kérdés! MEddig áztassam? illetve milyen moha a legegyszerübb ? Ami nem igényes györsan nő és gyönyörű? 112L lowtech-em van.
Kép a féának valóra:
996132_1484601525099987_445253914_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egyenlőre a 4-es számút szavaztam meg:D Tippeket várok:D
 
Az a baj a szőlővel, hogy ha permetezett (és miért ne lenne az) akkor a sok szer beoldódik a vízbe :( Nagyon hosszú idő amíg kiázik belőle, esetleg ki kell főzni.
 
és ha áztatom kb 2 hnapot közbe 2 hetente kifözöm ? az már eléggé hatásos lehet de ugytudom h évek ótaa nemvolt permetezve de azért rákérdezek majd mert ha rég nemvolt permetezve akkor azt a növény kidolgozza egy idő után magbol nem?
 
Milyen mohafélét használnátok lombnak?
Karácsony, Jávai, fissi, riccardia? Egyéb?
És láttunk már ugye ludwigát és japan-t is.

A karácsony/jávai egy könnyű megoldás, de kicsit snassznak érzem, de lehet hogy én is ezt fogom használni, hogy biztos lombom legyen:)
Fissi, riccardia - kicsit nehézkesnek érzem. Nagyon okosan kell telepíteni, hogy jó lomb legyen, ráadásul lassan nő.
Japan - ebből az "Almafa" naplóban láttam egy nagyon jó megoldást, nagyon tetszik.


Mi van még? Ötletek, előnyök, hátrányok?
 
Szerintem az almafa naplóban látott Hydrocotyle volt eddig a legjobb, és legszebb megoldás :) én is azt használnám :)
 
De ha mondjuk pár száz literes aksiba raknál egy nagyobb kiszáradt bonsait arra mehet akár Anubias nana petite is jó pár adaggal :D
 
Nálam 60 literben van Hydro t. Japan lombkorona és alig bírni vele:D.Két hetente vágom az összes garnélám ott ücsörög közte olyan sűrű.
szerintem lombkoronás hatást a levélzet miatt ezzel a növénnyel lehet legjobban szimbolizálni ;)
 
Back
Oldal tetejére