• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Limnobium laevigatum "Amazonasi békatutaj"

Szia ZoleeG!
Az akvárium 450 literes jelenleg 55 db pontylazac, páncélosharcsa, törpesügér felállással. Ez a halmennyiség nem lenne elegendő a megfelelő nitrátszint eléréséhez?
Üdv., Lehel Gy.
A pontylazacok közel sem termelnek annyi "hulladékot", mint sok egyéb faj, ráadásul a többségük elég kis méretű is. 55 db 450 literben szerintem alig szennyez, ennek a létszámnak a duplája is mehetne bele, ha nem valamelyik nagyobb termetűről van szó.
Nézd meg miket tartalmaz a tápod, mert valószínűleg nitrát és foszfát nincs benne, ha van teszted, azt is érdemes csinálni.
 
A pontylazacok közel sem termelnek annyi "hulladékot", mint sok egyéb faj, ráadásul a többségük elég kis méretű is. 55 db 450 literben szerintem alig szennyez, ennek a létszámnak a duplája is mehetne bele, ha nem valamelyik nagyobb termetűről van szó.
Nézd meg miket tartalmaz a tápod, mert valószínűleg nitrát és foszfát nincs benne, ha van teszted, azt is érdemes csinálni.
Szia!
Az biztos, ezeket az "anyagokat" nem tartalmazza.
Akkor tehát vagy növelem a halak számát, vagy pótolom a tápozást a fent említett elemekkel. Jól értem?
Gy.
 
Akkor viszont a 2-3 hetenkénti vízcsere sem használ a nitrát és a foszfátszintek optimális szintjének, illetve az akvárium nagyobb áramlású helyein sem áll meg annyi szennyeződés, hogy ott a növények jól éreznék magukat. (?)
 
Akkor viszont a 2-3 hetenkénti vízcsere sem használ a nitrát és a foszfátszintek optimális szintjének, illetve az akvárium nagyobb áramlású helyein sem áll meg annyi szennyeződés, hogy ott a növények jól éreznék magukat. (?)
2X így van. De lehet, hogy simán csak túl melege van a fénycsövek alatt, illetve ha visszacsepeg rá a pára a tetőről, attól is elrohadhatnak a levelek, úgyhogy többismeretlenes a helyzet.
 
Azt hiszem eljött az ideje egy "black water" típusú akváriumhoz...
Köszönöm a válaszaitokat!

Üdv. Lehel Gy.
 
Mértél már nitrátszíntet? Világításod milyen? Hány Kelvines?
Valmint nálam neonok, razbórák vannak ennyien 200l-re
ui: Most látom @Beni is írt erről.
 
Utoljára módosított:
Szia!
Nem mértem a nitrátszintet, 2 db 38 W-os fénycsövem van (nem növényes akváriumhoz lett kitalálva). Az egyik 2050 lm, 3400 Kelvin (Plant fénycső), a másik 2750 lm és 9000 Kelvin (Solar fénycső).
 
450l-re karcsú a vílágításod. A növények 6500K környékén szebben, jobban fejlődnek. Lehet ez is probléma.
 
Tudnátok ajánlani olyan növényeket, amelyek elvannak ennél a világításnál (talajba ültetve) és Dél-Amerikából származnak?
Az akváriumban sem a heteranthera zosterifolia, sem az echinodorus magdalensis nem virul. Egyedül a vallisneria spiralis érzi jól magát, viszont az a szűrő bemeneti nyílásának közelében "tanyázik", ahol több a szennyező anyag.
 
Sziasztok!
Odáig jutottak a békatutajok, hogy már a gyökerük is rohad. Szép lassan leírhatom az egész kompániát. V?
Köszönöm a segítséget,
üdv., Lehel Gy.
 
Sziasztok!
Odáig jutottak a békatutajok, hogy már a gyökerük is rohad. Szép lassan leírhatom az egész kompániát. V?
Köszönöm a segítséget,
üdv., Lehel Gy.
Úgy látom lemaradt a kérés: van valami ötletetek mi okozhatja?
Köszönöm
 
Na több próbálkozás után feladtam a limnobium tartását.

Túl közel van a világítás a vízfelszínhez, ezért szépen lassan elégeti az összes növényt (fix tető miatt emelni nem tudok a világításon sajnos).
Érdekes hogy a Lemna minor meg szaporodik mint az állat - igaz ez nem is emelkedik vízfelszín fölé szinte egyáltalán.
 
Már a nyáron is akartam írni, hogy a napon a levelei sokkal kisebbek lettek, mint bent, viszont egy szép szolid barna csíkosság jelent meg a leveleken.
A nappaliban lévő 380-asba is dobtam 2 db-ot, ott úgy sikerült lehorgonyoznia, hogy a 6x0,5m 7020-ast kapja telibe kb 5-6 cm-ről és láss csodát: akklimatizálódás után eszement szaporodásba kezdett (táp gyakorlatilag ami a halak miatt bomlástermékből, CO2, egyebek szintén semmi) és itt is megjelentek azok a kis barnás csíkok.
Tök jól néz ki -szerintem legalábbis-, hétvégén majd dobok képet is.
 
Nekem 4cm-re van a világítás a vízfelszíntől, és eléggé "pörköl", szerintem ez a baj.
Felemelni nem tudom, mert fix tetős, annyit tudok csinálni, hogy a vízszintet lejjebb engedem. De egyelőre a környéken senkinek nincs néhány tő limnobium "tarcsiban" ha jól tudom, hogy ki tudjam próbálni a teóriámat. :)
 
Pont most ajándékoztam el a 90%át, de 1-2 hét és tudok adni sztem a kívánt mennyiséget, ha addig nem sikerül találnod. :)
 
Hm, találkoztatok már olyannal hogy elmállik a limnobium gyökere? Tegnapelőtt raktam be és a hosszú gyökérszálak szépen szétmorzsolódnak a vízben. Így áll át? Lágy vízből jöttek csapvízbe, lehet ez az átállás az oka.
 
Nálam is ez van,ha pakolgatom.Legkisebb változást is megérzi,kicsit rohadni kezd a gyökere,levele.De ha az új közegben jól érzi magát,elkezdi tolni az új leveleket.Ha nincs nagy fény,kis leveleket(satnya) hoz és rövid gyökeret.Ha jó a fény,még a talajba is benő(sajnos) a gyökere.
 
Back
Oldal tetejére