• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Light and shadow

baropeter

Főkertész
Az ünnepek alatt köveket gyűjtöttem a Bükkben, sajnos a savpróbát nem állták ki, de nagyon szép formájúak, ezért adok még nekik esélyt, talán low tech akvát csinálok.
Minden esetre legóztam egy kicsit, ez sült ki belőle:
KyP3JJ0iMAw4RUQGyDiVp-OkmG4fs_4nWR_bGzHSh6twasGfJfeZ16EIArjFmbecJaG7NTOD6QthyI_4AQ=w1280-h852-no.jpg
 
Az ünnepek alatt köveket gyűjtöttem a Bükkben, sajnos a savpróbát nem állták ki, de nagyon szép formájúak, ezért adok még nekik esélyt, talán low tech akvát csinálok.
Minden esetre legóztam egy kicsit, ez sült ki belőle:
View attachment 46558

Nagyon szépek a kövek, bìzzunk benne, hogy nem fog durván keményìteni. Várom a továbbiakat!
 
Üdv. kertészek!

A hét végén fejest ugrottam a projektbe, félretéve a savteszt miatti parámat. Túl vagyok már egy vízcserén és lassulni látszik a víz felkeményedése, ami biztató jel.
Minden esetre lehet át kell álljak a heti kétszeri vízcserére, majd meglátom abból, hogy a növények, hogy muzsikálnak.
Adatok: 70x45x35-ös edény 110 liter
Eheim experience 350-es szűrő
Odyssea 8x24w, ebből 4 megy

Dekor: ADA La plata homok
Kövek a Bükkből, az Oldalvölgyi árokból.
Növények:
Mini fissi, riccardia, Pinnatifida, Erect, láng weeping moha, M. Montecarlo
Lakók: majd később

Képek:

VdtWPh3namT0cDCqgYSSk4o4KQTFAwGh1hfW95KwbfwxRRKLCSKiD3U5yzFk_UZi__KkSrf-_ohXJRjE-A=w1280-h852-no.jpg

jplW1RflTuvB3cFH_Hy1v7s7QlW71ONqtl4FNUsb__sGMUm4gW8kueri7StKvELbiGFpmaSmAo_F8RhWLI=w1280-h550-no.jpg

Egyenlőre ennyi. :)
 
Üdv. kertészek!

A hét végén fejest ugrottam a projektbe, félretéve a savteszt miatti parámat. Túl vagyok már egy vízcserén és lassulni látszik a víz felkeményedése, ami biztató jel.
Minden esetre lehet át kell álljak a heti kétszeri vízcserére, majd meglátom abból, hogy a növények, hogy muzsikálnak.
Adatok: 70x45x35-ös edény 110 liter
Eheim experience 350-es szűrő
Odyssea 8x24w, ebből 4 megy

Dekor: ADA La plata homok
Kövek a Bükkből, az Oldalvölgyi árokból.
Növények:
Mini fissi, riccardia, Pinnatifida, Erect, láng weeping moha, M. Montecarlo
Lakók: majd később

Képek:

View attachment 47221

View attachment 47222

Egyenlőre ennyi. :)
Pazar!
Big like!!
 
Szia Péter!

Nagyon komoly elrendezés lett, azok az apró kövek a nagy sziklák tövében természetes hatásúak!
Ezt nem is kell jobban növényesíteni.

A képen két részlet zavaró, bár nem tudom hogy maradt-e köved:
peti 2.jpg
A bal oldali nagyobb szikla túl sima a többihez képest, ha távolabb lenne talán nem lenne ennyire zavaró, de a mögötte lévő textúrásabb kő nagyon feltűnővé teszi!
A hátsó kis sziklák közül a laposabb tetejű nem passzol a képbe, nélküle jobb lenne!

A.ttila
 
Szia Péter!

Nagyon komoly elrendezés lett, azok az apró kövek a nagy sziklák tövében természetes hatásúak!
Ezt nem is kell jobban növényesíteni.

A képen két részlet zavaró, bár nem tudom hogy maradt-e köved:
View attachment 47250
A bal oldali nagyobb szikla túl sima a többihez képest, ha távolabb lenne talán nem lenne ennyire zavaró, de a mögötte lévő textúrásabb kő nagyon feltűnővé teszi!
A hátsó kis sziklák közül a laposabb tetejű nem passzol a képbe, nélküle jobb lenne!

A.ttila

Szia!
Köszi az észrevételt,igen, én is ezeket a hibákat látom, de orvosolható lesz.
A bal oldalon sokat ki fog takarni a láng moha, a jobb oldalon pedig tényleg lehetne még legózni, vagy apró kövekből ragasztgatni sziklákat.
 
Pedig teljesen rendben van. Jó ránézni még ha kicsit elvadult is! Talán a két szélén lévő magasabb fű ami megtrükközi az arányokat. De nélküle kevesebb lenne amit látok. (y)

A szürke szikla hogy maradt bent hátul?
 
Back
Oldal tetejére