• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Légpumpa, avagy miért nem tudsz aludni!?

Szerintem az ilyen szorítók nem jók, mert csak feleslegesen lefojtják a pumpát. Ettől jobban melegszik és hangosabb is lehet. Sokkal jobb megoldás, ha egy T-elosztón elvezeted a felesleges levegőt.
Pont hogy halkabb lesz, melegedni sem melegszik jobban mivel csak egy gumimembránt mozgat egy elektromágnes. Fojtással még finomabban is jár, mert a végállásokban nem ütődik a szerkezet. Viszont ha egy T elosztóval elvezeted, akkor azon az ágon ott fog "hörögni" a távozó levegő. Én már régóta használom így, és a szorítót a pumpához kaptam
 
Ugyanannyira, mint a többi. Teljesen hangtalan nincsen, ha lógatod, akkor a szekrényből nem hallatszik ki szinte semmi.
 
sziasztok! Sera Air 110-es vagy egyéb Sera légpumpáról van valakinek tapasztalata? mennyire hangosak ezek?

4 db Sera 550R dolgozik ;) k*rva hangos :D De az összes az! Du tudok mellette aludni, éjszaka nem. Nagyon szépen lehet hangszigetelni őket, és akkor már alig van hangjuk. A porlasztókő viszont vállalhatatlanul hangos számomra.
 
Sziasztok!

A halk működés nekem is nagyon fontos, én úgy tettem tökéletesen hangtalanná az 54l -es akváriumot, hogy kihasználom a víz hangszigetelő képességét.
Egy Eheim belső szűrőt lógatva használok az akváriumban kb. 7cm -re az üveg falától, ami csak fodroztatja a víz felszínét. A szűrő elé hogy esztétikailag ne nagyon zavarjon növényeket ültettem így már most alig látszik :) Sok növény mellett levegőztető nélkül egyenlőre 13 db. Red Cherry és 15. db hal vígan éldegél kb. 1 hónapja.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Tegnap vásároltam egy Eheim air pump 100-at szivacsszűrőhöz nevelőakváriumba.
Mivel eddig nem üzemeltettem levegőztetőt, így nincs tapasztalatom a pumpa normális hangjával kapcsolatban. A fórumon eddig talált hozzászólások alapján ez az Eheim légpumpa elvileg nagyon csendes és hangtalan, és elvileg a beoldódó buborékoknak hangosabbnak kéne lennie.
Sajnos az enyémen nem ezt tapasztalom.
Készítettem két videót a működéséről. Akinek van tapasztalata a pumpával/típussal kapcsolatban megnézni, és megmondaná, hogy a hangja normális-e? :)
A videó itt található:
Közelebbről:
Kicsit távolabbról:
 
Sziasztok!
Tegnap vásároltam egy Eheim air pump 100-at szivacsszűrőhöz nevelőakváriumba.
Mivel eddig nem üzemeltettem levegőztetőt, így nincs tapasztalatom a pumpa normális hangjával kapcsolatban. A fórumon eddig talált hozzászólások alapján ez az Eheim légpumpa elvileg nagyon csendes és hangtalan, és elvileg a beoldódó buborékoknak hangosabbnak kéne lennie.
Sajnos az enyémen nem ezt tapasztalom.
Készítettem két videót a működéséről. Akinek van tapasztalata a pumpával/típussal kapcsolatban megnézni, és megmondaná, hogy a hangja normális-e? :)
A videó itt található:
Közelebbről:
Kicsit távolabbról:
Szerintem próbáld meg a pumpát valamilyen zárt szekrénybe betenni. Nem kell, hogy a közelben legyen. A levegőcsövet nagyon messzire, akár 10 m-re is el tudod vinni, nem fog csökkenni emiatt a nyomás. Ha a pumpát a gumis részénél található lyuknál függeszted egy szilárd felülethez, még kisebb lesz a vibráció. Évekig használtam ilyet. A pumpa az akvárium szekrényben volt felakasztva, csukott ajtónál nem volt érezhető hangja. A légbuborékok tényleg sokkal zavaróbbak voltak nála :)
 
Back
Oldal tetejére