• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Légpumpa, avagy miért nem tudsz aludni!?

Én egy időben teljesen más jellegű levegőztetésen agyaltam. Állítólag sokkal hatásosabb a vízfelszín mozgatása mint a légpumpa, viszont nálunk a CO2 miatt csak éjszaka kellene. Nagy barkácsolós szemszögből nézve egy olyan megoldásra gondoltam, hogy a kifolyóra kellene valami vezérelhető terelőlapát. Ezt egy szervóval éjszakára kicsit felfelé lehetne állítani, így mozgatná a vízfelszín, nappal meg persze semleges helyzetbe állna.

Megáll az eszem tőled Viktor! :)
Ötletedre alapozva:
Mi lenne ha lenn egy T elosztó megoldás, mely mondjuk elektronikusan vezérelhető mint egy mágnesszelep. Áram alatt egyik oldalán megy át a víz, áram nélkül másik oldalon.
Áram alatt éjszaka a visszamenő víz esőztetőbe menne, áram nélkül elzárva meg Lily-be :)
 
Igen, de ha jól értettem, akkor éjszakára állnál át esőztetőre, nappal a lily-n jönne a víz. A víz alatti verziót azért írtam, mert a víz feletti esőztetés elég hangos.
 
Kókánybarkány függesztés (polifoam ment alá azért...):
IMG_1739 by EteleHun, on Flickr

Ha zavar a légpumpa hangja, lógasd bele egy befőttesüvegbe. Utána nyugodtan tudsz aludni. ;)

A buborék arra kell, hogy átmozgassa a vízfelszínt, ez a folyamat segíti elő a gázcserét. A buborékok adják hozzá a "hajtóerőt", olyan mintha folyamatosan kevernéd a vizet.

@Viktor fórumtársnak igaza van: a vízfelszín mozgatása a lényeg!
 
A pumpa hangja ok, a porlasztókő hangja zavaróbb. :(

Próbáld csak ki, hidd el, igencsak meg fogsz lepődni! :rolleyes:

Minél apróbbak a buborékok, annál kisebb zajt adnak, amikor elérik a vízfelszínt és eldurrannak. Valójában ezt hallod és ez a hang roppant zavaró. A szinte ködszerűen mozgó buborékfüggöny a legjobb, főleg ha pl. esőztető vagy belső szűrő picit szétoszlatja a buborékokat mielőtt még elérik a felszínt. Sajnos ezzel játszani kell, és kitapasztalni hogyan a legjobb Neked. :unsure: Babrás móka. :confused:
 
Pont az esőztető alatt van a porlasztó. :)
Viszont a Sera elég nagy bubikat csinál, van tippetek, melyik porlaszt a legfinomabban? A közeli boltban Tetra van még ami ilyen "márkás", JBL, Resun és Hagen... Ha van valakinek tapasztalata ezekkel esetleg.
 
Milyen sűrűn kell ezt pucolni?
Szintén a "saját tapasztalat megmutatja" kategóriába esik. Amikor már látod hogy nem olyan szép egyenletes a levegő beporlasztása, vagy nem egyforma méretűek a buborékok, esetleg akadozva jönnek. Lehetséges hogy vízcsere alkalmával arra az időre érdemes lenne kis ecetes vízbe dobni. Mintegy megelőző jelleggel az eltömődését. Ha kemény a csapvíz felétek (már ha azt használsz), akkor biztos hamar eltömődik.

beszámolok a tapasztalataimról!
Heyes! (y)
 
Nem rossz, nem rossz, a Sera porlasztókőnél nagyságrendekkel jobb. Hangja is alig van.
Megtartjuk. :)
 
Eh, néha elmászik a beállított pozícióból a Sera légpumpa, és akkor irgalmatlanul rezonáltatja a szekrényt, ki kell találnom valamit. Sajna a lábán nemfér el sehol, mert mér nincs hely az akváriumban, kénytelen vagyok fellógatni.
Mondjuk ha felpaprikázom magam, kivágok neki a középső rekeszben egy kivezetést és lerakom a talpára... rohadjon meg. :)
 
Eh, néha elmászik a beállított pozícióból a Sera légpumpa, és akkor irgalmatlanul rezonáltatja a szekrényt, ki kell találnom valamit. Sajna a lábán nemfér el sehol, mert mér nincs hely az akváriumban, kénytelen vagyok fellógatni.
Mondjuk ha felpaprikázom magam, kivágok neki a középső rekeszben egy kivezetést és lerakom a talpára... rohadjon meg. :)

Lógasd fel, mert megoldja az elmászás és a rezonálás problémáját is.
 
Schego Optimal légpumpa levegőbeszívó nyílásánál elég poros találom több hónap után. Hogyan lehet róla ezt leszedni?

Erre a kis szivacsra gondolok:
K4s1byN.jpg
 
Back
Oldal tetejére