• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Légpumpa, avagy miért nem tudsz aludni!?

Szerintem a kisebbnek halkabbnak kéne lennie, de ez inkább a felhasznált anyagoktól függ és nem a mérettől - legfőképp.
 
A kisebb elvileg halkabb, de ha lefojtod a pumpát akkor halkabb én egy o2 csappal állítom mindig és jóval halkabb ha kb felére van zárva.
 
Nem mindegy, hogy milyen a porlasztó kő sem, van aminél szenved a pumpa, van amit nagyon könnyen "visz". Brutál halkulást értem el amikor lecseréltem egy 20 forintosra az addig használt tetrát.
 
Én fa porlasztót használok, kb. havonta cserélni kell, de sokkal szebb bubit csinál, mint a kő.
 
Ha felenk jarsz meghalgathatod. Arra is mod van hogy elviszel kettot es ami nem kell visszahozod es visszakapod az arat. A boltokban van egy nagyobb alapzaj igy hiaba halk lehet ejjel mast erzel majd.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
 
Ha felenk jarsz meghalgathatod.
Nem találtam megfelelő beállítható ikont, mely eléggé kifejezné hálámat.
9417554186_0889d07eba_o.gif
 
Léteznek különféle hangszigetelő anyagok. Ezeknek szivacsos a szerkezete és viszonylag alaktartóak, tehát lehet belőle dobozt készíteni, amibe a pumpát beletéve elég határozottan lecsökken a hangerő. Levegőcsőnek pedig szilikon ajánlott, mert az nem vezeti a hangot.
A jó minőségű hangszigetelő anyagnak csak egy hátránya van. Egy tábla annyiba kerül, mint maga a pumpa.
 
Léteznek különféle hangszigetelő anyagok. Ezeknek szivacsos a szerkezete és viszonylag alaktartóak, tehát lehet belőle dobozt készíteni, amibe a pumpát beletéve elég határozottan lecsökken a hangerő. Levegőcsőnek pedig szilikon ajánlott, mert az nem vezeti a hangot.
A jó minőségű hangszigetelő anyagnak csak egy hátránya van. Egy tábla annyiba kerül, mint maga a pumpa.

Annyival egészíteném ki saját magamat, a sera pumpáknál megesik, hogy a folyamatos vibrálástól kilazul a tekercs rögzítése és elkezd rezonálni a burkolattal. Egy adag rugalmas ragasztó (pl FBS) megoldja a gondot, vagy egyszerűen csak cserélni kell membránt.
Nálam a sera 275-től még sokkal hangosabbak a felszínre törő buborékok.
 
Nekem most szerencsére megoldódott a helyzetem :) Újra elköltöztem és itt nagy szerencsémre van pince :) A pincében eldudorog a Schego és a víz buborékolását hallom . Nagyszerű ! :)
 
Van egy Schego Optimal 250 lph-s légpumpám, baromi hangos! Előtte Happet HP-30-ast kaptam, egyáltalán nem csendesebbek. Csakhogy előbbi 3x annyiba kerül mint az utóbbi. A szabályozás meg annyiban kimerül, hogy lefojtom? Mennyire működik a befőttesüvegbe lógatás?
 
Most vettem Sera Air 110-et, nem mondom hogy halk (szilikonnal hangtompított csavaron "lóg" a szerkérnyben, nincs hely lerakni a lábára), majd meglátjuk ma este mit produkál.
Vettem mellé Sera szettet, amiben visszafolyásgátló, cső meg porlasztólő van, háááááááááááááát... elég hangos a porlasztás is, szerintetek melyik az a kő, ami porlaszt is, de nem túl hangos?
A százforintosok? :)
 
Olyan nincs. :) A legtöbbször nem a légpumpa, hanem a porlasztó a hangos abból meg mindegy milyet veszel, mert a buborékképződésnek van hangja. Ha gagyit akkor nem sokat ér az egész, mert nagyok lesznek a bubik. Nálam a Sander fa porlasztó vált be a legjobban, de ez is "hangos". Inkább zavaró a hangja. Viszont 1 hete cseréltem le Oxydatorra a légpumpát és olyan jó nyugtató ez a csend ami van. :)
 
Nagy bubi, kis bubi: több helyen azt olvastam, hogy nem a buborék oldja be az oxigént, hanem ahogy megtöri a felszínt... most akkor mi az igazság?
 
Olyan nincs. :) A legtöbbször nem a légpumpa, hanem a porlasztó a hangos abból meg mindegy milyet veszel, mert a buborékképződésnek van hangja. Ha gagyit akkor nem sokat ér az egész, mert nagyok lesznek a bubik. Nálam a Sander fa porlasztó vált be a legjobban, de ez is "hangos". Inkább zavaró a hangja. Viszont 1 hete cseréltem le Oxydatorra a légpumpát és olyan jó nyugtató ez a csend ami van. :)

Te Dani, Az Oxydator kiváltja a Twinstart vajon?
 
Én egy időben teljesen más jellegű levegőztetésen agyaltam. Állítólag sokkal hatásosabb a vízfelszín mozgatása mint a légpumpa, viszont nálunk a CO2 miatt csak éjszaka kellene. Nagy barkácsolós szemszögből nézve egy olyan megoldásra gondoltam, hogy a kifolyóra kellene valami vezérelhető terelőlapát. Ezt egy szervóval éjszakára kicsit felfelé lehetne állítani, így mozgatná a vízfelszín, nappal meg persze semleges helyzetbe állna.
 
Back
Oldal tetejére