• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Légpumpa, avagy miért nem tudsz aludni!?

Dominiks

VIP kertész
Nos azért nyitom ezt a topikot mert kíváncsi volnék ,hogy ki milyen légpumpát használ illetve ki mit gondol ,melyik a leghalkabb készülék? Olyan 200-300 lph-at keresek és mint a címben kiderül jó kis ócsó légpumpával rendelkezem most, ami miatt majd ,hogy nem az egész család nem tud aludni :D

Illetve amit még figyelembeszeretnék venni az az élet tartalma. Milyen hosszú ideig marad hallkan. Sajnos az ócsó készülék az elején halk tud lenni ,de utánna egy rémállomá változik :)
 
Nos, kicsit mar elterek a targytol, mert nekem sem volt draga, se halk legpumpam, vegul a legolcsobb megoldasnak 10m levegocso vetele bizonyult kis falatfurassal. Persze ez a modszer nagyban fugg a helyi adottsagoktol, pl. hogy legyen kinti konektorod es vizmentes helyed is hozza.
De majd tipusokrol irjon az, akinek van tapasztalata! Mindenesetre nema verziokon csodalkoznek,es mert mar a kis zaj is zaj.
 
Nekem egy Schego van kb. a felére fojtva. Egy halk szobában csukott szekrénynél a porlasztó hangosabb. Inkább mély búgása van.
 
Szerintem a leghalkabb megoldás az lenne, ha össze tudnál tenni egy belső szűrő levegőztetéséhez hasonlatos dolgot. Amikor a befolyó csőre van csatlakoztatva egy levegő cső, amin lehet állítani a befújt levegő mennyiségét. Itt csak a buborékolás zavarhat. Én egy aquael Fan1 mellett alszok, kb fél méterre, a fejemmel egy vonalba van a szűrő, maxon nyomja be a levegőt éjjel nappal az akváriumba, első hétben zavaró volt, de most már kezdem megszokni. Régen mindig elzártam estére, de most már hagyom.
Ez a megoldás talán használható lenne külső szűrő esetében is.
 
A lényeg az ,hogy van pár tároló medencém amibe a véleményem szerint teljesen felesleges pénz kidobás lenne belső szűrőket vásárolni. Nem beszélve akkor az több fogyasztást is jelent. Nos ha véletlenül hirtelenjében be kell indítanom egy plusz tároló medencét vagy egy újabb garnélás akváriumot akkor nem feltétlen van szükség egy belső motoros szűrőre vagy ha éjszaka ki szeretném szellőztetni a növényes medencét este akkor ne őrüljek meg a zajtól. Nos a furás jó ötlet és megfordult a fejemben is ,de egy társas ház 3.-ik emeletén lakom így nem tudom ,hogy hova furhatnék és tehetném :D

Egybk van most két favoritom Tetra APS 300 ill. SCHEGO légpumpa 250 plus (Optimal) sajnos az utóbbi értethetetlen módon sokkal drágábba kerül Szegeden mint a Green aquában. A greenaquában kb azonos áron van a két termék így ezt benéztem ,de sajnos nem tudok eljtni a közel jövőben Törökbálintra...
 
Nekem egy Tetra APS 150-es van. Az elején nagyon csendes volt, de egy ideje már hangosabb. Egy szivacsra tettem rá az akvárium mögött. Időnként az oldalára fordítom, akkor csendesebb lesz, aztán ha megint hangosabb, akkor újra a talpára állítom. ;)
A régebbi légpumpámmal azt csináltam, hogy kötöttem rá egy madzagot, majd belelógattam egy 5 literes befőttes üvegbe, majd úgy raktam rá a tetejét, hogy azért levegő menjen be. Így elég csendes volt. :)
 
Nekem egy Tetra APS 150-es van. Az elején nagyon csendes volt, de egy ideje már hangosabb. Egy szivacsra tettem rá az akvárium mögött. Időnként az oldalára fordítom, akkor csendesebb lesz, aztán ha megint hangosabb, akkor újra a talpára állítom. ;)
A régebbi légpumpámmal azt csináltam, hogy kötöttem rá egy madzagot, majd belelógattam egy 5 literes befőttes üvegbe, majd úgy raktam rá a tetejét, hogy azért levegő menjen be. Így elég csendes volt. :)


Nem semmi :D Mhh egyre bizonytalanabb vagyok a légpumpa ügyében :/
 
Nekem egy Sera Air 275 plus van, igaz csak pihenget a dobozában, így hosszútávú megbízhatóságot nem tudok, de ehhez legalább kapni membránt ha elszakad. Szerintem elég csendes, ráadásul elektronikusan szabályozható a teljesítménye. A kivezető csőből nagyobb hang jön ki mint amit a légpumpa háza kiad, pláne ha leveszem a teljesítményt is, Így szerintem szekrényben megfelelően elszigetelve, hogy a bútor ne erősítse fel a hangját teljesen jó lehet. Sajna itt van a net hátránya, hogy nem tudom megmutatni mekkora is a hangereje, de nagyjából mint az EVO 2212-es(most Atman 3338) külsőszűrőé .
De igaza van Andrashondinak, este a legkisebb zajt is hallja az ember, aztán, hogy mennyire figyel, zavar az már egyén függő. Sokáig aludtam egy Eheim 2080-astól,( hatalmas mérete miatt egyáltalán nem halk, és az előbbi miatt a szekrénybe sem fért be) 1 méterre, én inkább füldugóval aludtam, páromat nem zavarta, és még az sem tűnt fel neki, amikor egyik nap elfelejtettem visszadugni és csak másnap vettem észre, mivel éjszakás voltam.
 
Most egyenlőre átköltöztettem őket a konyhába mert a hűtő kb ugyan olyan zajos xD és ott nem zavar annyita talán :/ Igen egy ismerősöm már említette a serat- is .
 
Ahogy növekednek a teljesítmények, növekednek az alapzajok is. Egy 300-s pumpa már nem annyira kicsi. Valami alap búgása van.
Lehet akkor lesz hangosabb amikor cserélni kellene benne szűrőket. Tetrahoz lehet ilyen kit-et kapni.
 
Ahogy növekednek a teljesítmények, növekednek az alapzajok is. Egy 300-s pumpa már nem annyira kicsi. Valami alap búgása van.
Lehet akkor lesz hangosabb amikor cserélni kellene benne szűrőket. Tetrahoz lehet ilyen kit-et kapni.

Értem és tudom ,de akkor mint tapasztalt személy mit gondolsz melyiket érdemes akkot a két favoritom közül ?
 
AZ elv az, hogy a csőre merőlegesen van egy csatlakozás, amiben vákum jön létre, minek segítségével a levegőt beszívja, így a vízzel együtt levegő kerül az akváriumba.
 
Értem és tudom ,de akkor mint tapasztalt személy mit gondolsz melyiket érdemes akkot a két favoritom közül ?

Mindkettőhöz van alkatrész. Ez jó.
A Tetra két "kipufogóval" rendelkezik. Így alapból két ágon tudod vinni a levegőt és a csomagban találsz 1-1 elosztót és teljesítmény szabályzót ha jól rémlik. Így 4 akit tudsz ellátni.
A Schego-nál 1 kivezetés van. Annyiban más, mint a Tetra, hogy itt a pumpát tudod szabályozni nem a csőben áramló levegőt a tekerő segítségével.
Nem tudnék dönteni, mindkettőt használtuk eredményesen. De ahogy a szűrőknél, itt is igaz, hogy néha az az 50lph kellene pont ami hiányzik a másikból. Aludni egyik mellett sem aludnék. Hálóba nem való légpumpa ;) De becsövezés teljesen ok.
 
Én az elektronikusan szabályozható légpumpa mellett teszem le a voksomat, van valahol egy kisebb 110-es sera-m is, azt csak a cső szorításával lehet szabályozni, ellentétbe az elektronikussal, halkabb nem lesz ha fojtom csak elmélyül a hangja. A membrán élettartamára sem hiszem, hogy pozitívan hatna.
 
Személyes tapasztalatom szerint sem a pumpa a hangos, hanem a levegő beoldás- porlasztás. Eleinte én is nyomattam még este a levegőt. Ma már nem, pipe, nagy flow. Kisérlet bejött, marad a csend. Biztonsági tartaléknak még bent van az eheim porlasztófej. A pumpa egy hailea, puha gumi lábakon. Maga a pumpa nagyon csendes egyébként.
 
Back
Oldal tetejére