• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Ez az 1 bajom van a chihiros a szériával is, az is közelebb van a 8k-hoz mint a 6500-hoz. De azért nemnolyan kékes mint ez a leecom.
Ezen lehet segiteni foliaval. Kb evente kell cserelni. En is most cserelem.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Ahogy korábbi hszekben írtam, Juwe Rio 180-as szett, amiből gyakorlatilag már csak a tank és a világítás a szett része.
Multilux LED 100, 2x23W, 5290 lumen. Amit eddig "irányelvet" olvastam, az 50-55 lm/literhez képest 5290/180=29,38 lm/liter a fényerőm.

Nem igazán tudok szép eredményt elérni még a növényesemmel, a gyenge pont már csak a világítás és most van is rá lehetőségem fejleszteni.
Nézelődök, keresgélek, de nem igazán tudom eldönteni, hogy melyik világítás lenne nekem jó.

Maradnék a LED forrásnál, de a DIY verziót még kerülném. Innentől kezdve gyakorlatilag pénztárca kérdése. De mivel nem olcsó mulatság, olyat szeretnék vásárolni, amivel nem lövök mellé.
Olyan kérdések merültek fel bennem, hogy az egyenletes fény érdekében mennyire fontos, hogy a 100 cm széles akihoz mindenképp 100 cm széles világítást kell e keresnem?
Elég e pl olyan fényforrás, mint amit a GA-ban látok ADA Solar I, ami keskenyebb jóval, mint a tankom, de a fényvető fogja e ezt korrigálni?
Vagy láttam ilyet is, ez teljesen végigéri az akit, de már erős és nem is tudom, hogy megérné e, milyen minőséget vásárolnék.
Ha már Juwe-m van, vehetnék a Multilux-ból egy másodikat is, de nem tudom, ezzel is milyen hatást érnék el.

Ha beruházok, és anyagilag nem roppant össze, a függesztett verzió is tetszene, de ebből nem látok túl nagy választékot az internet bugyraiban.
Elnézést, ha csapongónak tűnik az írás, talán mutatja, hogy nem látom még át tisztán a dolgokat.
Minden tanácsot, kritikát, kérdést szívesen veszek és előre is köszönöm, ha tudtok segíteni néhány segítő válasszal!

Szép napot Mindenkinek!
 
Sziasztok!

Kb. 7 hónapja építettem a 240l aksimhoz a Led világítást. (Aliexpress) Nincs co2 és tápozást is elhanyagoltan adagolom. Viszont a növények szépen növekednek, folyamatosan új leveleket hoznak. Én eddig megvagyok elegedve a Led világítással, 80%-on használom, ajánlani tudom.

http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=2201515098428205.jpg

http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=2201515098428205.jpg

Szia,

Milyen ledekkel dolgoztál?
Én is megépítettem, de nem vagyok megelégedve a növényekkel. Persze lehet h nem a fény a ludas...
 
Huha lemérem. Chihiros A pilcásokra raknám fel, gondolom pont akkora méret kell amekkora az akril lap a lámpán. :)
Majd ha van méret kitalálsz rá árat.
És akkor ez 6500K-ra változtatja a színhőmérsékletet?
 
Huha lemérem. Chihiros A pilcásokra raknám fel, gondolom pont akkora méret kell amekkora az akril lap a lámpán. :)
Majd ha van méret kitalálsz rá árat.
És akkor ez 6500K-ra változtatja a színhőmérsékletet?
Huh ez engem is érdekelne :) nekem 2 60cm-es lámpára kéne. Letudjuk bótolni? :)
 
Huha lemérem. Chihiros A pilcásokra raknám fel, gondolom pont akkora méret kell amekkora az akril lap a lámpán. :)
Majd ha van méret kitalálsz rá árat.
És akkor ez 6500K-ra változtatja a színhőmérsékletet?
Ha a plexi vagy akril sínben tolható, oda betolhatod az akrillal együtt. Amikor néztük a kelvin számát a leecomnál egy réteg feles 0,50-es borostyánnál lett durván számolva 6500. pontosabban 6380. De ezt csak a kamera érzékeli a szemeddel nem látsz különbséget. Műszerrel megközelítőleg ugyan az. A ch nem tudom mennyi kelvinben de adok negyedenként egy pár db-ot. Nagyon egyszerű mert csak alá teszed, ha megvan a szín mehet bele.
 
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni! Van egy 180*70*60as aksim, és LED világítást szeretnék építeni neki. Eddig sügereztem (Tropheus), régebben diszkoszoztam, de most át szeretnék térni a növényes akváriumra CO2-val, meg ami minden kell!
Tanácsot szeretnék kérni a világításhoz, milyen ledek? Esetleg led füzér, bár eddig sok helyen azt olvasom a füzér veszít sokat a fényerejéből. Hosszú távra tervezném. kb 57 cm mély a vízoszlop, szóval valami olyasmi megoldás kéne, ami odáig megfelelő fényt tol, az alacsonyabb növényeknek is. Perpill üres az akvárium, szép lassan szeretném felépíteni! Minden tanácsot szívesen fogadok :) Köszi előre is!

Jani
 
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni! Van egy 180*70*60as aksim, és LED világítást szeretnék építeni neki. Eddig sügereztem (Tropheus), régebben diszkoszoztam, de most át szeretnék térni a növényes akváriumra CO2-val, meg ami minden kell!
Tanácsot szeretnék kérni a világításhoz, milyen ledek? Esetleg led füzér, bár eddig sok helyen azt olvasom a füzér veszít sokat a fényerejéből. Hosszú távra tervezném. kb 57 cm mély a vízoszlop, szóval valami olyasmi megoldás kéne, ami odáig megfelelő fényt tol, az alacsonyabb növényeknek is. Perpill üres az akvárium, szép lassan szeretném felépíteni! Minden tanácsot szívesen fogadok :) Köszi előre is!

Jani
Szia Jani.
Szerintem kezd el ezt a topikot vegig olvasni legalabb a feletol ha nem akarod az elejetol. Sokkal tobb valaszt kapsz a kerdeseidre mint igy mert a kerdesedre a valasz csak tovabbi 5-10 oldal kerdes utan all majd egyenesbe.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok,
Akva restartot tervezek, mert a jelenlegivel nem nagyon vagyok kibékülve.

Low tech lesz.

Az ehhez tartozó világítást amit tervezek:

az alapterület: 60*30
magasság: 45
br 81 liter

8520-as szalagot tervezek 3240 lumen/m a gyári adat
8520-ból 1,5m-t raknék bele ez kb 4860 lumen (36W), ezt levetítve 81 literre 60lumen/l jön ki. Ehhez jön még piros 5630-as szalag. Ebből is tervezek 1.5M-t (21.6W).
össz fogyasztás: 57.6W + 30% ot rászámolva 74.88W

így a tervezett tápegység 100W lenne.

illetve még jönne hozzá egy TC420 vezérlő.

Ez igy elfogadtható vagy változtassak még rajta?


Üdv.
 
Sziasztok,
Akva restartot tervezek, mert a jelenlegivel nem nagyon vagyok kibékülve.

Low tech lesz.

Az ehhez tartozó világítást amit tervezek:

az alapterület: 60*30
magasság: 45
br 81 liter

8520-as szalagot tervezek 3240 lumen/m a gyári adat
8520-ból 1,5m-t raknék bele ez kb 4860 lumen (36W), ezt levetítve 81 literre 60lumen/l jön ki. Ehhez jön még piros 5630-as szalag. Ebből is tervezek 1.5M-t (21.6W).
össz fogyasztás: 57.6W + 30% ot rászámolva 74.88W

így a tervezett tápegység 100W lenne.

illetve még jönne hozzá egy TC420 vezérlő.

Ez igy elfogadtható vagy változtassak még rajta?


Üdv.
CO2 nélkül ez jó eséllyel algatenger lesz. Dimmelve 40 lumen/liter vagy alá menve szerintem jobban járnál.
Viszonyításul nálam az ATI 4x39 wattos lámpa + 182 literes kombinációnál 67 lumen/liter jön ki. De az nem low-tech.
 
CO2 nélkül ez jó eséllyel algatenger lesz. Dimmelve 40 lumen/liter vagy alá menve szerintem jobban járnál.
Viszonyításul nálam az ATI 4x39 wattos lámpa + 182 literes kombinációnál 67 lumen/liter jön ki. De az nem low-tech.
Szia, igen. Azt elfelejtettem írni hogy dimmelve lesz. Ebben az esetben a elég jelentősen vissza kell dimmelnem. Vagy csökkentsem a 8520-at 1m-re?

Tapatalkkal küldve az én ONEPLUS A5010 eszközömről
 
Sziasztok.

Szerintetek egy 63L (60x30x35) akváriumhoz elegendő-e egy Chihiros A601-es LED lámpa vagy be kellene szereznem esetleg még egyet. Jelenleg nincs visszadimmelve ez az 1 db lámpa. Így 2,35 WPG a világítás. Ha 2 lenne, akkor pedig (2 őt visszadimmelve mindkettőt) ~3,38 WPG lenne.
Jelenleg még csak élesztős CO2 megy, de tervben van a nagynyomású rendszer beszerzése is.
Tápozás 3-3 ml micro macro, 3 ml easy carbo.
 
Sziasztok.

Szerintetek egy 63L (60x30x35) akváriumhoz elegendő-e egy Chihiros A601-es LED lámpa vagy be kellene szereznem esetleg még egyet. Jelenleg nincs visszadimmelve ez az 1 db lámpa. Így 2,35 WPG a világítás. Ha 2 lenne, akkor pedig (2 őt visszadimmelve mindkettőt) ~3,38 WPG lenne.
Jelenleg még csak élesztős CO2 megy, de tervben van a nagynyomású rendszer beszerzése is.
Tápozás 3-3 ml micro macro, 3 ml easy carbo.

@Trappista Root Octopus naplóját ajánlom figyelmedbe, minden kérdésedre választ fogsz kapni és képek is vannak mindkét variációra.



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére