• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Ezt kifejtenéd bővebben?:)
Nagyon egy pontra vilagit ez hosszabb akinal hianyos fenyhatast eredmenyez. Ha egy erre a celra kitalalt feher szovetanyagot (grid) teszel ala u alakban logatva mint a zarojel a szovegben csak lefele gorbul, a fenyt telibe szorja es egyenletes lesz.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!
Remélem jó helyre írok, nem szeretném nagyon offolni a topicot.
LED szalag vásárlásakor találkoztam ilyen magas fényáramú LED reflektorokkal.
View attachment 45090
Egy 30 W-os pl. 2400 lument tud, ami elvben simán kiváltana a 24 W-os T5-ös fénycsövet (1600 lm). Van hideg fehérben is, ami gyári adatok szerint 5500-6500 K.
Ezekkel is lehet akváriumvilágítást készíteni? Vagy csak túl jól hangzik? :) Gyanúsan olcsó az akvarisztikai LED világításokhoz képest...
Van valakinek tapasztalata ezekkel?
Én is nézegettem régebben, és az volt a bajom vele hogy nem lehet dimmelni. Lehet hogy azóta csinálnak már dimmelhetőst is.
 
Én is nézegettem régebben, és az volt a bajom vele hogy nem lehet dimmelni. Lehet hogy azóta csinálnak már dimmelhetőst is.
Ez mar az uj generacios 220 volt megy be a nyakra. Igy a megszokott dimmert nincs hova kotni. Viszont tompitani selymesiteni lehet a fenyen.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ez mar az uj generacios 220 volt megy be a nyakra. Igy a megszokott dimmert nincs hova kotni. Viszont tompitani selymesiteni lehet a fenyen.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Akkor ezt már meglehetne oldani egy kis barkácsolással. Egy olyan aljzatot csinálni neki, amit egy szobai dimmelhető kapcsolóval meg lehetne oldani.
 
Nagyon egy pontra vilagit ez hosszabb akinal hianyos fenyhatast eredmenyez. Ha egy erre a celra kitalalt feher szovetanyagot (grid) teszel ala u alakban logatva mint a zarojel a szovegben csak lefele gorbul, a fenyt telibe szorja es egyenletes lesz.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Értem, köszi!
 
Akkor ezt már meglehetne oldani egy kis barkácsolással. Egy olyan aljzatot csinálni neki, amit egy szobai dimmelhető kapcsolóval meg lehetne oldani.
Nem nagyon menne. 220-as nyakra van integralva a ledkeszlet. A bemenetet ha dimmeled egy szint utan a nyak leall.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Akkor akár így is maradhat, ha nekem bejön így? Algásodás és stagnáló növények problémákat ezzel nem gerjesztek? Köszi a választ!
Szerintem igen. Az édesvízi akvarisztikában 2700K-10000K használnak. Érdemes a meleg és hideg színeket kombinálni látvány szempontjából (erről az algák természetesen nem fognak tudomást venni) Ha ez gyári lámpa akkor szét is lehet szedni. Ha van benne három sor led akkor a középsőt kicseréled hasonló lumen értékű 6500K és ennyi. Valamivel barátságosabb színt érsz el. A stagnáló növény és algásodás inkább a vízzel van kapcsolatban.Javítom magamat: NEM KIMONDOTTAN LED LÁMPA FÜGGŐ.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Kb. 7 hónapja építettem a 240l aksimhoz a Led világítást. (Aliexpress) Nincs co2 és tápozást is elhanyagoltan adagolom. Viszont a növények szépen növekednek, folyamatosan új leveleket hoznak. Én eddig megvagyok elegedve a Led világítással, 80%-on használom, ajánlani tudom.

http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=2201515098428205.jpg

http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=2201515098428205.jpg
 
@Szabó Henrik mire jutottál a lámpával?:):hungover:
Bar regebbi de ne hagyjunk elvarratlan szalakat. Ket fele dimmert probaltam. Az egyik az aramot csokkenti, nem reagal csak egy bizonyos fokozatnal elalszik. A masik a rezges vagy hullamhosszt lassitja. Ugyan az. Szerintem a taviranyitos led izzo, miutan a foglalatbol megkapja a 220-at, utana a nyaklapja ugye redukal, es elkepzelesem szerint onnan kezdodik a dimmeles. Biztosan van aki szebben es pontosabban letudja ezt irni, de talan ertheto.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére