• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Sajna nem jön át link, a robot "megeszi". :vamp:
Le tudnád írni az elnevezését?


Ennek a töredékét, kb. egy sör árát szánnám rá maximum. :D De ezeknél azt írják, hogy "12-24 volt". Az adapter 12 voltot ad. Vagy ilyesmivel ne foglalkozzak, ezek max. értékek???
Egy kép, mire is gondolok:):
View attachment 43085
Én az aukciós link moderálva-ról rendeltem, "led dimmer"- kén kell keresni. Egy kb. gyufásskatulya méretű fekete mütyür, egy potméterrel. Fokozatmentesen lehet állítani, ki-be kapcsolni. Ha jól emlékszem valami 500ft volt..
 
Sajna nem jön át link, a robot "megeszi". :vamp:
Le tudnád írni az elnevezését?


Ennek a töredékét, kb. egy sör árát szánnám rá maximum. :D De ezeknél azt írják, hogy "12-24 volt". Az adapter 12 voltot ad. Vagy ilyesmivel ne foglalkozzak, ezek max. értékek???
Egy kép, mire is gondolok:):
View attachment 43085
A feszültséggenerátoros LED meghajtók (vagy tápegységek) 12V vagy 24V csúcs tápfeszültséget adnak ki (típustól függően). A fényerő szabályzó bemenetére ezt a tápfeszültséget adva, abból a bemenettel megegyező csúcs feszültség jön ki.
A 12-24 Volt azt jelenti, hogy 12V vagy 24V -os is tápegységhez használható. (... és természetesen a két tápfeszültség között bármilyen tápfeszültségre 15V, 18V stb.)
A maximális feszültség, amit még elvisel a szabályzó, valahol 30V fölött lehet, de erre az info-ra az átlag user-nak nincs szüksége, ezért nem közlik.
A szabályzó maximális áramát viszont minden képpen egyeztetni kell. Tehát a 800mA-t minimum tudnia kell. Persze, ha több Ampert is tud szabályozni, az egyáltalán nem baj, sőt biztonságosabban működik a rendszer.
 
Utoljára módosított:
Sajna nem jön át link, a robot "megeszi". :vamp:
Le tudnád írni az elnevezését?


Ennek a töredékét, kb. egy sör árát szánnám rá maximum. :D De ezeknél azt írják, hogy "12-24 volt". Az adapter 12 voltot ad. Vagy ilyesmivel ne foglalkozzak, ezek max. értékek???
Egy kép, mire is gondolok:):
View attachment 43085

En pont ugyanilyen dimmert hasznalok, 12 Vos ledcsikokra, 7 szint allithato rajta, meg van rajta stroboszkop is ha szeretned a halaid sokkolni:D:D:D
 
Sziasztok!

Régebben rendeltem egy WiFi-s LED vezérlőt kínából, de közben powerLED-es megoldást készítettem így átadnám valakinek aki hasznát venné.
Ez a TC420 "nagytestvére". WiFi-n is lehet programozni akár a munkahelyedről is :)

Ára (azonnali kézbesítéssel:) beszerzési áron átadó: 10.700HUF
Ha keresed, akkor így keresd: "TC421 WiFi time programmable led controller"

(mielőtt mondanátok, hogy ezt most 8.900 forintért is meghozzák, én nem az ingyenes portával rendeltem annó:) ezért volt drágább)
 
Sziasztok! Túl magas színhőmérsékletet (10000k körüli, kicsit kékes) lehet egyensúlyozni úgy hogy rakok be piros ledet, amit szemmértékre belövök dimmerrel, vagy nem ilyen egyszerű a dolog?(High tech növényes fölött)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Sziasztok! Túl magas színhőmérsékletet (10000k körüli, kicsit kékes) lehet egyensúlyozni úgy hogy rakok be piros ledet, amit szemmértékre belövök dimmerrel, vagy nem ilyen egyszerű a dolog?(High tech növényes fölött)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Nem lehet. Csak derito foliaval. Barna es a piros kozti atmenet ami szinte nem engedi at a keket.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nem lehet. Csak derito foliaval. Barna es a piros kozti atmenet ami szinte nem engedi at a keket.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Köszi a tippet :) Jó lenne, de nehéz lenne kivitelezni mert
be lettek ragasztva, nem lettek aluprofilba rakva, így meg nemnagyon tudok fölé tenni semmit amire mehetne a fólia. Túl sok kék, okozhat algásodást? (Mielőtt szétszedtem az akváriumot, nemtudtam mit kezdeni a fonalalgával)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Köszi a tippet :) Jó lenne, de nehéz lenne kivitelezni mert
be lettek ragasztva, nem lettek aluprofilba rakva, így meg nemnagyon tudok fölé tenni semmit amire mehetne a fólia. Túl sok kék, okozhat algásodást? (Mielőtt szétszedtem az akváriumot, nemtudtam mit kezdeni a fonalalgával)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Elviekben segiti az algasodast a kek igen.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nem lehet. Csak derito foliaval. Barna es a piros kozti atmenet ami szinte nem engedi at a keket.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Nem kötözködésből, hanem mert érdekelne. Miért nem lehet a pirosat hozzákeverni? Hiszen a fehér LED is RGB, és a színek arányából adódik, a végső színhőmérséklet.
Tehát, ha pirosat adunk hozzá, akkor annyi történik, hogy az arányok eltolódnak a piros felé, és "melegebb" lesz a fény (szerintem).
 
Nem kötözködésből, hanem mert érdekelne. Miért nem lehet a pirosat hozzákeverni? Hiszen a fehér LED is RGB, és a színek arányából adódik, a végső színhőmérséklet.
Tehát, ha pirosat adunk hozzá, akkor annyi történik, hogy az arányok eltolódnak a piros felé, és "melegebb" lesz a fény (szerintem).

Lehet hozza rakni, gond nem lesz belole, csak a kerdes nem ez volt. A 10k-s kelvin kektartomanyat szeretne csokkenteni. Adhatunk hozza pirosat, a szinek szinte minimalisan szinesednek is az akvaban, de a feny szintartomanyaban a kek nem lesz kevesebb. Igy ha a szemunknek nem is lathato, az algak tudjak hasznositani.
Ha foliazod, ugy meglehet talalni azt a szint amin a kek rendkivuli modon redukalodik. Soha nem vennek egy kerdest kotozkodesnek. Max ha eZsolt teszi fel [emoji16]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Lehet hozza rakni, gond nem lesz belole, csak a kerdes nem ez volt. A 10k-s kelvin kektartomanyat szeretne csokkenteni. Adhatunk hozza pirosat, a szinek szinte minimalisan szinesednek is az akvaban, de a feny szintartomanyaban a kek nem lesz kevesebb. Igy ha a szemunknek nem is lathato, az algak tudjak hasznositani.
Ha foliazod, ugy meglehet talalni azt a szint amin a kek rendkivuli modon redukalodik. Soha nem vennek egy kerdest kotozkodesnek. Max ha eZsolt teszi fel [emoji16]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Ah, értem az okfejtésed. Én úgy értettem, hogy a piros hozzáadása után, értelem szerűen, visszaveszi a hideg fehéret, hogy az össz. fénymennyiség maradjon a jelenlegi szinten. Tehát a hideg/meleg arány eltolódott volna a kívánt irányba.
Valóban, igazad van, egy spektrum kiszűrése legegyszerűbb szűrővel. Viszont így a teljes fényerő is csökken, amit pótolni kellene valamivel. ...már, ha tényleg pótolni kell, és nem az a főprobléma, hogy eleve túl sok!
 
Ah, értem az okfejtésed. Én úgy értettem, hogy a piros hozzáadása után, értelem szerűen, visszaveszi a hideg fehéret, hogy az össz. fénymennyiség maradjon a jelenlegi szinten. Tehát a hideg/meleg arány eltolódott volna a kívánt irányba.
Valóban, igazad van, egy spektrum kiszűrése legegyszerűbb szűrővel. Viszont így a teljes fényerő is csökken, amit pótolni kellene valamivel. ...már, ha tényleg pótolni kell, és nem az a főprobléma, hogy eleve túl sok!
Igy ahogy mondod. [emoji173]️

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok! 8500k-s led lámpához érdemes e tenni pluszba még színt vagy eleve felejtős és nézzek más lámpa után?
Én nem dobnám a 8500K, rakjál hozzá még 6500K vagy 4700K. Variáld addig amíg el nem éred azt az összképet ami neked bejön( növények, halak, kövek,stb,stb színe)
 
Akkor akár így is maradhat, ha nekem bejön így? Algásodás és stagnáló növények problémákat ezzel nem gerjesztek? Köszi a választ!
A novenyeknel nem lesz problema. Algat se idez nagyon, viszont ha vannak egyeb okok ami elohozza, ez a feny segiti a fejlodesuket. Algaugyben sok az ok igy azt betartva lassabban jon, de jon.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!
Remélem jó helyre írok, nem szeretném nagyon offolni a topicot.
LED szalag vásárlásakor találkoztam ilyen magas fényáramú LED reflektorokkal.
feher-hazas-smd-led-reflektor-vekony-50-watt-vt-4955-01.jpg
Egy 30 W-os pl. 2400 lument tud, ami elvben simán kiváltana a 24 W-os T5-ös fénycsövet (1600 lm). Van hideg fehérben is, ami gyári adatok szerint 5500-6500 K.
Ezekkel is lehet akváriumvilágítást készíteni? Vagy csak túl jól hangzik? :) Gyanúsan olcsó az akvarisztikai LED világításokhoz képest...
Van valakinek tapasztalata ezekkel?
 
Sziasztok!
Remélem jó helyre írok, nem szeretném nagyon offolni a topicot.
LED szalag vásárlásakor találkoztam ilyen magas fényáramú LED reflektorokkal.
View attachment 45090
Egy 30 W-os pl. 2400 lument tud, ami elvben simán kiváltana a 24 W-os T5-ös fénycsövet (1600 lm). Van hideg fehérben is, ami gyári adatok szerint 5500-6500 K.
Ezekkel is lehet akváriumvilágítást készíteni? Vagy csak túl jól hangzik? :) Gyanúsan olcsó az akvarisztikai LED világításokhoz képest...
Van valakinek tapasztalata ezekkel?
2 evig hasznaltam 3 db ot a 160 as felett. Jo a hatasuk csak nagyon iranyitott kozpontosan. Felkorivben gridelve tokeletesen szorja a fenyt.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére