• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Rendelj chihiros ledes pilácsot Kínából vagy íbéjről. Olcsóbb jóval, és itt mindenkinél bevált. Ha van rá keret az RGB szériából válassz.
 
Köszönöm a választ. Hálás vagyok. :)
Már csak olyan kérdésem volna, hogy egy ilyen teljesítményű T5-ös fénycsövek 4x39w nagyjából mennyivel növeli meg a villanyszámlát? Én euróban gondolkodom, nagyjából +10-15euró? 3000-4500 forint?
 
Én euróban gondolkodom, nagyjából +10-15euró?
Jó, de nálunk Magyarországon forintban megy a fizetés, illetve valószínűleg más is a díjszabás. Nálam 4x54 watt megy napi 8 órában, és ha jól emlékszem akkor 37 forint egy kilówattóra. Vagyis kilówattban számolva 0,216x8=1,73kwh naponta, ami egy 31 napos hónap esetén 53,6kwh ez szorozva az áramdíjjal, 1983 forint. De ezen felül még ugye ott van a szűrő ami non-stop meg, esetleg télen a fűtó stb
4x39 wattos viszont szerintem neked rövid ha 240 literes 120x40x50 centis akváriumod van
 
Utoljára módosított:
Jó, de nálunk Magyarországon forintban megy a fizetés, illetve valószínűleg más is a díjszabás. Nálam 4x54 watt megy napi 8 órában, és ha jól emlékszem akkor 37 forint egy kilówattóra. Vagyis kilówattban számolva 0,216x8=1,73kwh naponta, ami egy 31 napos hónap esetén 53,6kwh ez szorozva az áramdíjjal, 1983 forint. De ezen felül még ugye ott van a szűrő ami non-stop meg, esetleg télen a fűtó stb
4x39 wattos viszont szerintem neked rövid ha 240 literes 120x40x50 centis akváriumod van

Értem. Nagy különbségek nem lehetnek az áram árában, lehet nálunk kicsit drágább. Szóval nagyjából havi plussz 3000-4500 forintos kiadassal szamolok, ami az áramot illeti. Szóval a 4x39w-os fény kevés lesz, akkor 4x50w feletti lenne az ideális, igaz? Szűrőt milyet ajánlanáltok? Én JBL cristal profi e1500-ar néztem ki. Gagyi vagy megbízható? Bocsi az ilyen alapvetö kérdésekért, de nagyon érdekel a téma, szeretnék ezzel foglalkozni. Eddig sikerult félre tennem 300eurot, de még plussz ennyit szánok rá. Mégegyszer köszi a válaszokat.
 
. Szóval a 4x39w-os fény kevés
Nem is arról van szó, hogy kevés hanem rövid. Ha jól sejtem akkor neked 120 centis akváriumod lesz, oda pedig fénycsöves lámpából a T5 ,54Wattos ,115 centis csövekkel rendelkező lámpát kell venned. A 39 Wattos, az 90-esre való.
Szűrővel kapcsolatban lehet több segítséget kapsz ha a megfelelő témában teszed fel a kérdésed, ne OFF-oljuk ezzel a LED-es részt. (De elöljáróban annyit, hogyha növényezel akkor két 1200liter/órással szoknak menni az ekkora, 240-esek.)
 
Feltenném ide is a kérdésem, háta van már tapasztalatatok ezzel:

Full Spectrum ledek akvarisztikai célú használatával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Terveznék 30W teljesítményt beépíteni egy ledes lámpába. Ezzel kiváltva a piros színű ledeket.

Mi a véleményetek? Hasznos? Menniyre rontja el a "szinképet"?
Édesvíz, halas, növényes az akksi.
 
Sziasztok!

Egy új 55l akváriumhoz szeretnék led világítást készíteni, már meglévő alkatrészekből. Ami kézzel fogható: 30w 12voltos táp, 1db 12voltos fokozatmentes fényerőszabályzó, 3m 12v 7w/m 600lumen/m 4000kelvin szalag, és 3m 12v hasonló fényerejű, de ez melegebb fényű szalag. Erről nincs adat, csak viszonyítani tudok, olyan a fény színe, mint a régi hagyományos villanykörtének, ill. az osram 2400kelvines kompakt izzónak.
Ezekből kb mekkora mennyiséget kell felhasználnom és milyen arányban?
Köszönöm!
Üdv Gy
 
Ok. Egy új kérdés.. ledszalagból hány kelvin lenne ideális? Közben összeraktam 2x0.5m mind a két fajtából és tényleg nem valami hej de hű ha.. kivettem a két meleget, csak a két 4000kelvines se az igazi, de egy fokkal jobb.
 
Ok. Egy új kérdés.. ledszalagból hány kelvin lenne ideális? Közben összeraktam 2x0.5m mind a két fajtából és tényleg nem valami hej de hű ha.. kivettem a két meleget, csak a két 4000kelvines se az igazi, de egy fokkal jobb.

Minel magasabb a kelvin jo. 7000-7500 asok mar jok. Nekem is az van.
 
A delelő nap fénye 6500K.
Ez adja vissza legtökéletesebben a színeket.

Lefelé melegebb, felfelé hidegebb hatást érhetsz el. Akvarisztikában a 6500K az "alap" fény.
 
Ledszalagból 6500k-st találtam, csőböl 10 000k-st is. Lehet érdemes lenne csöves világítással ellátni az akit?
 
Az lehet, csak egyenlőre nem szeretnék 10-20e Ft-t kiadni, ha meg lehet oldani ingyen is. Természetesen, ha a ledszalagos mókolás nem megfelelő a célra, akkor igen, minden további nélkül jöhet a gyári tető foglalattal.
Üdv Gy
 
Sziasztok!
Flexi mini lámpát lehet dimmelni? Ha igen, milyen paraméterekkel "megáldott" kütyüt keressek?
(12 voltos, 800 mA-es táp hajtja a lámpát.)
 
Sziasztok!
Flexi mini lámpát lehet dimmelni? Ha igen, milyen paraméterekkel "megáldott" kütyüt keressek?
(12 voltos, 800 mA-es táp hajtja a lámpát.)
Ha külső tápos, akkor elvileg lehet, egy ilyennel... https://www.aukciós link moderálva....hash=item2cc52ab3a3:m:mhaY71YbTZWUvwSJ2ty0bUw
 
Sziasztok!
Flexi mini lámpát lehet dimmelni? Ha igen, milyen paraméterekkel "megáldott" kütyüt keressek?
(12 voltos, 800 mA-es táp hajtja a lámpát.)
Szia!
Mivel linkelni nem lehet, legegyszerűbb, ha beírod egy keresőbe, hogy mit szeretnél: "LED dimmer 12V". Rengeteg boltot kidob, ahol elvileg megmondják, hogy milyen kütyü kell neked.
Ilyen pl. a TC420. Mondhatnád, ágyúval verébre, de van egy jó tulajdonsága a programozható pl. a fényerő változás is.
 
Ha külső tápos, akkor elvileg lehet, egy ilyennel... https://www.aukciós link moderálva....hash=item2cc52ab3a3:m:mhaY71YbTZWUvwSJ2ty0bUw
Sajna nem jön át link, a robot "megeszi". :vamp:
Le tudnád írni az elnevezését?

Mivel linkelni nem lehet, legegyszerűbb, ha beírod egy keresőbe, hogy mit szeretnél: "LED dimmer 12V". Rengeteg boltot kidob, ahol elvileg megmondják, hogy milyen kütyü kell neked.
Ilyen pl. a TC420. Mondhatnád, ágyúval verébre, de van egy jó tulajdonsága a programozható pl. a fényerő változás is.
Ennek a töredékét, kb. egy sör árát szánnám rá maximum. :D De ezeknél azt írják, hogy "12-24 volt". Az adapter 12 voltot ad. Vagy ilyesmivel ne foglalkozzak, ezek max. értékek???
Egy kép, mire is gondolok:):
mini-dimmer-controller-and-jack-for-a-12v-dc-monochrome-led-strip.jpg
 
Back
Oldal tetejére