• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Itt ertetlenkedes nem letezik max tajekozodas.
A kelvin ebben a tartomanyban nem szol bele az elettanba: 4500-12000 ig. De a szinek olyan 6000- tol 8000- ig szepek a szemunknek. Sajat velemeny.
A lumen inkabb ezt emlitenem mert a watt mar tobb kerdest von maga moge, co2 nelkul 30-35 lumen literenkent, co2-vel 70-75 lumen per liter. A litert bruttoban merjuk. Ezek az alap ertekek. Ezen meg lehet finomitani lampa emelessel, ejtessel vagy dimmelessel. Altalaban a jo feny hatasara dinamikus novekedes, szep egeszseges allapot a jel. Esetleg bubizas erosebb vagy gyengebb. Ha a noveny tor felfele es nyurgul keves lehet a feny. Ha terul bokrosodik akkor jo. Ez tap fuggo is.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
Értem már hat nagyon koszi. Igy végre mar értem hogy a ledlampa az ada a kinai kopija vagy a diy csodalámpak miértjét. A co2 ha a tartos tesztben megfelelöt mutat és a novények nem buniznak na akkor ott a lámpával lesz a baj igaz? Annyira szeretem ezt a forumot segitökézségetek és turelmetek:)))))
 
Értem már hat nagyon koszi. Igy végre mar értem hogy a ledlampa az ada a kinai kopija vagy a diy csodalámpak miértjét. A co2 ha a tartos tesztben megfelelöt mutat és a novények nem buniznak na akkor ott a lámpával lesz a baj igaz? Annyira szeretem ezt a forumot segitökézségetek és turelmetek:)))))
Nagyon szivesen barmikor. Ha a dc-d jo szinben van, a tap mefelelo mennyisegu es minosegu, akkor csak a megfelelo feny kell es hatra dolhetsz.[emoji106]

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Még olyan kérdésem viszont lenne hogy pl ketto darab lámpatest kulon kuéon pl 600lument aztegy aki fole helyezve 1200lumen lenne vag a lumen nem adodik ossze? Fu de butakérdésnek érzem
 
Még olyan kérdésem viszont lenne hogy pl ketto darab lámpatest kulon kuéon pl 600lument aztegy aki fole helyezve 1200lumen lenne vag a lumen nem adodik ossze? Fu de butakérdésnek érzem
Ossze adhatod. Nekem 20.000 lumen van fent 6×1m ledszalaggal.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Csak a naplomba tudod vegig lapozni. De nagyon nem terek ki ra benne csak van fent rola foto.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
jó mert több "szaüzletben "is azt mondták hogy az ugy nagyon drága és vagy megsm leht oldani. mire én: dehát az rgb-vel mi a helyzet? mire ők: az teljesen más.... nemértem vagy én vagyok nagyon hülye vagy őkcsak eldók. na mindegy ezt a dimmert a táp és a szalag közé kötöm? tápot nem terhelem ezzel? bár ha 12voltos a rendszer akkor lényegében sima potméterről beszélünk. valamint a szinhőmérsékletet ha leszabályzom mennyire befolyásolja?
 
Nem tudom hol talaltal ilyen szalagot de egyszeruen nem talalom sehol. Ha sima szalag akkor dimmelheto ezzel. Kelvinbe nem szol bele. Tapnak mindegy csak legalabb 20%-al legyen erosebb mint a szalag.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Hát az eladó mivel rendelésre lesz
5630 LED szalag SMD 1m 60 LED/m hideg fehér 2700 Lumen IP67
- SMD 5630 LED szalag, 45 Lumen/LED
- IP67 védettség
- Hideg fehér színhőmérséklet 6000-6500K
- 60 darab LED 1 méteren
- 120° világítási szög
- Öntapadós kivitel
- 2700 Lumen fényáram
- 12W fogyasztás
- 12V DC bemeneti feszültség

ez lesz az. elvileg ezt rendeltem. 4métert. egy 80x40x35(zélxmagxmély) akváriumhoz. Csak az nem tetszik hogy ekkora lumen és kelvin és csak 12w fogyasztás. félek lehet elcsesztem nemkellet volna rendelni. Bár hétfőn még visszamondhatom . aztmondta az eladó hogy egy 60w-os táp még hozzá és kész is. nemtudom valami nem stimmel szerintem.
 
Hát az eladó mivel rendelésre lesz
5630 LED szalag SMD 1m 60 LED/m hideg fehér 2700 Lumen IP67
- SMD 5630 LED szalag, 45 Lumen/LED
- IP67 védettség
- Hideg fehér színhőmérséklet 6000-6500K
- 60 darab LED 1 méteren
- 120° világítási szög
- Öntapadós kivitel
- 2700 Lumen fényáram
- 12W fogyasztás
- 12V DC bemeneti feszültség

ez lesz az. elvileg ezt rendeltem. 4métert. egy 80x40x35(zélxmagxmély) akváriumhoz. Csak az nem tetszik hogy ekkora lumen és kelvin és csak 12w fogyasztás. félek lehet elcsesztem nemkellet volna rendelni. Bár hétfőn még visszamondhatom . aztmondta az eladó hogy egy 60w-os táp még hozzá és kész is. nemtudom valami nem stimmel szerintem.
Igy mar stimmel [emoji1] ezert nem talaltam.
Eloszor nem ezt a szamot irtad de gyamitottam,hogy erre gondolsz. Tap utan dimmer es utana led. Ha konnyure szeretned akkor jack aljzat plusz dugo ami szerelheto. Korabban Meskonak linkeltek ugyan itt. Hany literre megy?

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Igy mar stimmel [emoji1] ezert nem talaltam.
Eloszor nem ezt a szamot irtad de gyamitottam,hogy erre gondolsz. Tap utan dimmer es utana led. Ha konnyure szeretned akkor jack aljzat plusz dugo ami szerelheto. Korabban Meskonak linkeltek ugyan itt. Hany literre megy?

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
hát kb 90 95 literre
 
Back
Oldal tetejére