• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Sziasztok, van egy Reefbreeders (Ewergrow 2040) 160W-os ledlámpám a tengeri aksim felett. Ezt le akarom cserélni egy ATI Sunpowerre 6X24W-osra mert nem elég homogén a fénye a koralloknak szerintem. A korallok árnyékos oldalán van szövetvesztésem sajnos. A kérdésem, hogy egy 60 cm-es növényes aksira jó lehet ez a lámpa? Mert akkor nem adom el, hanem ez lenne a növényes aksin. Elvileg 14000K-es 100%on hajtva. Bár nem hajtom annyin a korallok miatt.
köszi
 
Barkácsolás érdekel?
Egy APC-35-500 táp két ProLight PACF vagy PACG CoB leddel kb 9000Ft és >5000lm a TME-n. Két nap alatt nálad van.
Beszéljünk róla... A kész prototípusról van esetleg képed? Vedd fel velem a kapcsatot privátban kérlek.
 
Az én hibám, hogy félreértesz. Nem építek. Neked kell összekalapálni a ledet, a tápot és a hűtőt és neked kell vállalható külsejűvé varázsolni. Gondolom ez az a pont amikor át kellene menni a diy páholyba.
 
Sziasztok, van egy Reefbreeders (Ewergrow 2040) 160W-os ledlámpám a tengeri aksim felett. Ezt le akarom cserélni egy ATI Sunpowerre 6X24W-osra mert nem elég homogén a fénye a koralloknak szerintem. A korallok árnyékos oldalán van szövetvesztésem sajnos. A kérdésem, hogy egy 60 cm-es növényes aksira jó lehet ez a lámpa? Mert akkor nem adom el, hanem ez lenne a növényes aksin. Elvileg 14000K-es 100%on hajtva. Bár nem hajtom annyin a korallok miatt.
köszi


Szegeden a Trópusban próbálkoztak az ewergrow lámpával növényes felett de ki kellet cserélni két quad 2x39w ra mert nem fejlődtek a növények alatta. Szerintem a spektrum nem megfelelő, túl kék. A növények inkább a pirosat használják.
 
milyen lámpát javasoltok egy kimondottan erős-közepes fényigényű növényes, 56l es akvárium megvilágítására ami mind Kelvin, mind Lumen fényerőben megfelel nekem. A GA kínálatából várom az ajánlásokat

Ha nem csak a GA játszik, én még ezt tudnám ajánlani:
LED világítás LD4 - 40 cm
A kis lábakkal pont akkora, mint az akváriumod (40cm, ha jól olvastam), és 4320lm. Így nálad 77lm/l lenne, de egy kb 2500 ft-os kütyüvel dimmelhető.
Nekem ilyesmi van a nagy akvárium fölött, meg vagyok vele elégedve :)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szegeden a Trópusban próbálkoztak az ewergrow lámpával növényes felett de ki kellet cserélni két quad 2x39w ra mert nem fejlődtek a növények alatta. Szerintem a spektrum nem megfelelő, túl kék. A növények inkább a pirosat használják.
köszi, esetleg ha a kék csatornát lekapcsolnám? Vagy elpasszolom és növényes T5-öt rakok fölé..
 
Kíváncsi vagyok a véleményetekre! :)

Tervben van egy 6*54W T5 lámpa. OSRAM 865 / 880 és Sylvania Grolux csövekkel. Szeretném kiegészíteni egy sor 450 nm körüli LED-del. A kérdésem, hogy van-e arra valamilyen tippünk, hogy mennyi fényáramra lenne szükség? :D

Az OSRAM a mellékelt képet teszi közzé a 865 fénycsőről. A piros nyíllal jelöltem a 450 nm hullámhosszot. Tegyük fel, hogy plusz "1 fénycsőnyi" kék fényt szeretnék hozzáadni a lámpához LED-ből. Ez hány W (LED-ben számolva) vagy hány lm lehet?
 

Attachments

  • screenshot_20170409_120950.jpg
    screenshot_20170409_120950.jpg
    45.1 KB · Megtekintések: 0
Tegyük fel, hogy plusz "1 fénycsőnyi" kék fényt szeretnék hozzáadni a lámpához LED-ből. Ez hány W (LED-ben számolva) vagy hány lm lehet?
A kék ledszalagok kb harmada fényáramot tudnak, mint azonos típusú fehér társaik. Pl 5050-6500K szalag 75 lm/W, míg a kék 5050 szalag ~25 lm/W. Ebből a szalagból (4,8 W/m) elvileg min. 30 m kellene, hogy tudja hozni az OSRAM 865/54W 4100 lm fényáramát :) míg esztétikailag ennek már az ötöde is látványos színváltozást produkálna a 6x54W T5 mellett. Remélem segítettem :D
 
A kék ledszalagok kb harmada fényáramot tudnak, mint azonos típusú fehér társaik. Pl 5050-6500K szalag 75 lm/W, míg a kék 5050 szalag ~25 lm/W. Ebből a szalagból (4,8 W/m) elvileg min. 30 m kellene, hogy tudja hozni az OSRAM 865/54W 4100 lm fényáramát :) míg esztétikailag ennek már az ötöde is látványos színváltozást produkálna a 6x54W T5 mellett. Remélem segítettem :D

(y)

Kiindulásnak jó lesz. Power LEDről beszélünk, vajon ott is igaz ez? CREE XT-E Royal Blue a kiszemelt 3W teljesítménnyel. Az 1 fénycsőnyi érték alatt nem a teljes spektrumot gondoltam (4100 lm), hanem 1 fénycső kékre eső részét :D Tehát hozzáadni a teljes fényforráshoz úgy egy fénycső kék spektrumát, hogy a többit (sárga, piros, stb.) kihagyom. Így a fenti diagram alapján azt tippeltem, hogy 750-800 lm-t kellene összedobni a LED-ekből.
 
A kék ledszalagok kb harmada fényáramot tudnak, mint azonos típusú fehér társaik. Pl 5050-6500K szalag 75 lm/W, míg a kék 5050 szalag ~25 lm/W. Ebből a szalagból (4,8 W/m) elvileg min. 30 m kellene, hogy tudja hozni az OSRAM 865/54W 4100 lm fényáramát :) míg esztétikailag ennek már az ötöde is látványos színváltozást produkálna a 6x54W T5 mellett. Remélem segítettem :D

Közben viszont egy másik oldalról is megvizsgáltam a kérdést, és nem is biztos, annyira jó ötlet... az ATI Actinic Plus és Blue Plus kb. ezen a hullámhosszon sugároz, amik viszont ugye tengeris csövek, így hagyományosan tabunak számítanak a növényes akvák felett. Na most legyek okos, mi?!

De amúgy jól ráéreztél, a vizuális hatás érdekelne inkább, tehát azt a fényáramot kellene eltalálnom, amit a szem már lát, de az alga még nem... ;)
 
De miért akarsz kék fénybe kerülni? :)

Idézhetném Selmeczi Gabriella velős válaszát is :D, mivel igazán meggyőző, logikus érvem nincs, csak némi megérzés..

Megnéztem az Osram által kiadott leírást a 865 és 880 csövekről, amiben van egy kiváló diagram a relatív fényáramról a hullámhossz függvényében. Az Osram 865 csövet szinte muszáj kiegészíteni növényes csővel, mivel 660 nm körül alig-alig sugároznak (azzal együtt is, hogy relatív fényáramot mutat a diagram), 450 nm körül sokkal többet, de vajon lehet-e ezt még fokozni?!

1x 880
3x 865
2x Slyvania Grolux lenne a lámpában, és ehhez adnék még némi kéket LEDből...

Bár nem bánnám, ha valaki simán lehülyézné az ötletet, mert akkor nem kellene vele foglalkozom a továbbiakban és csinálnám a szűrést, stb. :D
 
Hülyeség! :D

Komolyra fordítva: lehet, hogy papírforma szerint kell 865 mellé kiegészítő spektrum, de ugyanakkor láthatjuk, hogy nagyon szép növényes akváriumok készültek sima a 865 csövek kizárólagos használatával is. Ha fehér led mellé tennéd a kéket kiegészítőnek, azt érteném (full led lámpa). De fénycsövek mellé? Azt hittem (meg írtad is), hogy valami esztétikai követelmény van elsősorban. Ha nem a kékes fény a cél, hanem csupán a rózsaszín, növényes csövet szeretnéd ellensúlyozni a kékkel, az más. De ez esetben meg szerintem egyszerűbb simán elhagyni a növényes csövet és csak 865-tel világítani. Próbáltad így? Ha nem, akkor szerintem kezdd ezzel és fókuszálj a szűrésre :), ha a fény nem lesz megfelelő, ráérsz vele majd később is foglalkozni. Értem, hogy jó lenne pl a ledek helyére vagy meghajtásukra előre gondolni, de végső mentsvárnak még mindig ott lesz a szalag, amit szinte bármilyen lámpába be tudsz iktatni különösebb előretervezés nélkül is utólag.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére