• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Sziasztok,

TC420 vezérlővel szeretnék építeni egy led világítást.

Az aki paraméterei 154cm hosszú, 54cm magas és 50cm széles, sok növénnyel, mikro/makro tápozással, co2 nélkül.

5×1.5 méter led szalagot tervezek az aki fölé, amiből négy hidegfehér és egy valamilyen színes lenne a szebb naplemente effekt végett.

A kérdésem az lenne, hogy milyen típusú led szalagot ajánlotok ezekhez a paraméterekhez és hogy ehhez elegendő lesz e egy 12V-20A-240w teljesítményű táp a TC 420 mellé?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Zoli
3db 5000K CLU-046 egy állítható áramerősségű táppal?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Köszi a segítséget.
Jól látom, hogy a 8250-es ledeket nem szalagban, hanem fél méteres csíkokban árulják? Ezekből össze lehet 3-at toldani?
 
Kínai CoB-ot vagy 10-20-50W chipcsoportot többen.

4. vagy 5. generációs CoB-ot tudtommal senki. Nem tudom miért, de még mindenki a szalagokhoz meg a stabilfesz tápokhoz ragaszkodik. Pedig egy ilyen 5000K Citizen 1080mA áramon 35W teljesítmény mellett 147lm/W hasznosulású, ráadásul 2 éves tech, azóta az utolsó generációs CLU-048 CRI80 fényminőségben valahol 160lm/W körül jár. Tavasszal jön az új sorozat.
A ledszalagok ennek a nyomában sincsenek.
Az a táp amit én tudok hozzá max 125V feszültséget ad le és 350mA és 800mA közt állítható stabilan vagy programozva. Fix 800mA áramon és 80-90W fogyasztás mellett is 12.000lm-t jelent.
A CLU-046 3,5€, a táp meg 6€. Olcsóbb mint a fénycső.
 
Kínai CoB-ot vagy 10-20-50W chipcsoportot többen.

4. vagy 5. generációs CoB-ot tudtommal senki. Nem tudom miért, de még mindenki a szalagokhoz meg a stabilfesz tápokhoz ragaszkodik. Pedig egy ilyen 5000K Citizen 1080mA áramon 35W teljesítmény mellett 147lm/W hasznosulású, ráadásul 2 éves tech, azóta az utolsó generációs CLU-048 CRI80 fényminőségben valahol 160lm/W körül jár. Tavasszal jön az új sorozat.
A ledszalagok ennek a nyomában sincsenek.
Az a táp amit én tudok hozzá max 125V feszültséget ad le és 350mA és 800mA közt állítható stabilan vagy programozva. Fix 800mA áramon és 80-90W fogyasztás mellett is 12.000lm-t jelent.
A CLU-046 3,5€, a táp meg 6€. Olcsóbb mint a fénycső.

Hát lehet meggyőztél. (y)
Viszont az 5000 kelvin nem túl sárga már?
 
Sziasztok? Lesz egy 55*27*40es akvariumom es maximum egy 10esem van a vilagitasra sajnos!
Szerintetek ez jo lehet? Aqual Leddy Smart Plant 6W

Vagy esetleg tovabbi otletek? :/
 
Nem ez, vagy ilyen volt amit néztél? Én inkább valami hosszabbat néznék helyette.

aquael.jpg



Én inkább ezt választanám, bár fényerőben elég kevés, de pl aubias ez alatt is elvan:

led50cm.jpg
 
Tiszteletem. érdeklődni szeretnék hogy 300l akvihoz milyen LED vilagitast tudnátok javasolni, co2 rendszerrel inditanam.... Köszönöm előre is
 
Tiszteletem. érdeklődni szeretnék hogy 300l akvihoz milyen LED vilagitast tudnátok javasolni, co2 rendszerrel inditanam.... Köszönöm előre is
Isszonyatosan sok a választási lehetőség. Nekem mindeni fujjolta a LED szalagot, de a növényzet heves növekedéssel reagál rá.
 
Isszonyatosan sok a választási lehetőség. Nekem mindeni fujjolta a LED szalagot, de a növényzet heves növekedéssel reagál rá.
A feny az feny. Mindegy mibol jon. A mennyiseg a mervado. Rossz szalag nincs csak ami nem mukodik. Mindenre a megfelelot kell kivalasztani.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Back
Oldal tetejére