• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Sziasztok!

Nekem ledes világításom van:

1M SMD8520 hidegfehér
1M SMD5630 piros
1M SMD5630 kék

Az akvárium kb 300 liter..számításaim szerint kb 20 lumen/liter..az elégséges?Nem kifejezetten növényes akvárium, próbálok olyan növényeket szerezni amik nem olyan igényesek./ de az is lehet, hogy nem jól számoltam ki a lumen/ litert..:D/
 
de az is lehet, hogy nem jól számoltam ki a lumen/ litert..:D/
Én a színes LED-eket nem számolnám bele, onnantól meg marad 12lumen/litered, ami nagyon halovány,ráadásul a tied viszonylag nagy akvárium, tehát a vízmélység is sokat elvesz a fényből. 50-60lumen/liter az a fényerő, ami korábban 1watt/liter célirány volt, vagyis még 2-3 ilyen méteres fehéret érdemes volna "minimum" berakni.
 
sziasztok,

LED világítást szeretnék, olvasgattam a korábbi bejegyzéseket, igazából megerősítést szeretnék kérni az alábbiakhoz:

Az akva : 81 l

amit néztem :

- 8520 szalag ( 12V, 3240 lum ), ebből vennék 2m -t, így 80 lum/liter jönne ki
- Dimmer -rel szabályoznám vissza

remélem jól számoltam
illetve, hideg fényű a LED, ez mellé kell még más szín, vagy elegendő ez ?

hűtőbordát nem találok hozzá a webshopokban, volt az egyik topicban egy íves alumínium, de sajnos nem találom

előre is köszönöm !
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!

Erről a led lámpáról van valakinek tapasztalata?
Chihiros LED A-Series 60cm
39w 5800 lm 8000k
Nagyon jó áron lehet kapni.
 
sziasztok!
led világítás csináltatással kapcsolatban van valakinek kapcsolata és jó tapasztalata? 250+ literes akvárium fölé kéne majd, köszi!
 
Sziasztok!

Erről a led lámpáról van valakinek tapasztalata?
Chihiros LED A-Series 60cm
39w 5800 lm 8000k
Nagyon jó áron lehet kapni.
Szia,

végül beruháztál rá? Eltelt több mint egy hónap a bejegyzésed óta... gondoltam rákérdezek, hogy esetleg neked is van-e már személyes tapasztalatod. :)
Ahogy én nézegettem, több naplóban is feltűnik, de mindenhol elég szűkszavúan beszélnek róla. Ennek ellenére úgy tűnt (különösen @Trappista Root Octopusában!), hogy igen jól használható.
Az egyetlen komoly negatívum amiről olvastam (azon kívül, hogy csúnya), hogy melegedik.
Megjegyzem, egyenlőre én is csak gyűjtöm az infókat... ;)
 
Sziasztok!

Erről a led lámpáról van valakinek tapasztalata?
Chihiros LED A-Series 60cm
39w 5800 lm 8000k
Nagyon jó áron lehet kapni.

Sajnos továbbra sem tudok többet elmondani róla, mint amennyit ITT és ITT leírtam.
Talán csak annyit, hogy két darab 75%-on üzemeltetve már teljesen normál hőmérsékletű, és az akvárium aljában még így is kiakasztja a Lux metert.
(ugyan gyerekek még, de fényerőcsökkenésük mostani mérés alapján még nincs)
@weiszdaniel szerintem jól összefoglalta a lényeget:
Ronda és Finom! :D
 
Sziasztok!

Mi a véleményetek a kínai öblös led lámpákról? Low tech 60-as akcihoz keresek valamit, és egyenlőre nem akarok 15+ ezret költeni rá. A chihiros-t néztem, de 39W lehet sok lenne már.
Vannak 6000 körül 11W-os 60 SMD leddel, érdemes rámenni, vagy csak tojássütésre jó?
 
Sziasztok!

Mi a véleményetek a kínai öblös led lámpákról? Low tech 60-as akcihoz keresek valamit, és egyenlőre nem akarok 15+ ezret költeni rá. A chihiros-t néztem, de 39W lehet sok lenne már.
Vannak 6000 körül 11W-os 60 SMD leddel, érdemes rámenni, vagy csak tojássütésre jó?
A Wattszám semmit nem jelent, főleg LED-eknél nem. Színspektrum, Lumen, melegedés, tápegység méretezés, dimmelhetőség. Ezek fontosabbak.
 
a lumen szamot nezd meg a leirasabol. Literenkent 60 - 70 es erteknek kellene nennie, az felel meg kb. 1W- nak ha a fenycsovel vetjuk ossze ( ha jol emlekszem )
Az ertek nem pontosak, de annyira nem is kell. Erdemes mindenkeppen nagyobb teljesitmenyut valasztani es dimmelni, ahogy @ideoda is irta

Tapatalkkal küldve az én LG-D390n eszközömről
 
A Wattszám semmit nem jelent, főleg LED-eknél nem. Színspektrum, Lumen, melegedés, tápegység méretezés, dimmelhetőség. Ezek fontosabbak.

Köszönöm a Válaszokat!
Sajna ezek pont nincsenek megadva sehol (Itt van a kutya elásva). Egy típust találtam, ahol van lumen adat is. 60 cm-es változat 1800 Lumen. Marad a gyűjtögetés.
 
A chihiros-t néztem, de 39W lehet sok lenne már.

Ahogy fent is írtam, a jelenlegi scape felett én két ilyet használok dimerelve, de az akvárium első hónapjában csak egy volt, és az is szépen kiszolgált.
Mivel azonban nem akarok sem mellette sem ellene érvelni, inkább tárgyszerűen igyekszem megközelíteni:

pro:
- olcsó
- 5000-8400 lux 40 centire a lámpától az akvárium különböző pontjain mérve
- az én növényeim szeretik
- mini dimer (na jó ez nem nagy előny...)

kontra:
- probléma esetén nehezen (vagy nem) érvényesíthető garancia
- relatíve csúnya kinézet
- keskeny kiépítés
- elég egyszerű kis táp
- alulméretezett hűtés
 
Back
Oldal tetejére