• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Sziasztok!
Új akva indításához tervezek led lámpát, érdekelne a véleményetek!
79 x 34 Nettó alapterület = 2,686l/cm
38 cm tervezett vízoszlop -> 102 liter
50 lumen / literel számoltam, eleinte low-techként fog üzemelni -> 102 x 50 = 5100 lumen szükséges.
8520 SMD-k lesznek
70 cm hosszú világítás (kell hosszabb?) -> 3 sor led kell
16 modul (4,1 cm/modul) soronként -> 144 led (40 lm/led-el számolva) -> 5760 lumen. [Névleges 45lm-el számolva 6480lm]
alumínium profilban, víztiszta burkolattal.
tápegység: 60w, programozható vezérlővel
 
Sziasztok!
Új akva indításához tervezek led lámpát, érdekelne a véleményetek!
79 x 34 Nettó alapterület = 2,686l/cm
38 cm tervezett vízoszlop -> 102 liter
50 lumen / literel számoltam, eleinte low-techként fog üzemelni -> 102 x 50 = 5100 lumen szükséges.
8520 SMD-k lesznek
70 cm hosszú világítás (kell hosszabb?) -> 3 sor led kell
16 modul (4,1 cm/modul) soronként -> 144 led (40 lm/led-el számolva) -> 5760 lumen. [Névleges 45lm-el számolva 6480lm]
alumínium profilban, víztiszta burkolattal.
tápegység: 60w, programozható vezérlővel

Helló

Én biztos több ledet tennék bele nagyobb tápegységgel, mert ha átállsz high-techre akkor nem kell megint szétszedni kábelezni stb
Mivel lesz vezérlőd le tudod venni a fényerőt és még jót is csinálsz vele!

Üdv Laci
 
Helló

Én biztos több ledet tennék bele nagyobb tápegységgel, mert ha átállsz high-techre akkor nem kell megint szétszedni kábelezni stb
Mivel lesz vezérlőd le tudod venni a fényerőt és még jót is csinálsz vele!

Üdv Laci

Ha 4 sort rakok bele, akkor 192 db led -> 40lm-el 7680lm [45lm-el 8640lm]. 192x0,25w = 48w még így is beleférek a 60w-os tápba.
A 65-75 lm/l high-tech javaslat szerint 7650 lm kell maximum. És még azzal is van játszási terem. Vélemény?
 
Ha high-techet nézzük, 8640 lumened van összesen és azt szeretnéd, hogy jó sokáig működjenek a ledek és ne is melegedjenek annyira ezért leveszed 80% a fényerőt (én is így használom) akkor a fényerőd 6900 lumened lesz és szerintem a high-techez kevés, tudom 80% megy de azt a 20% tartalékot meghagynám arra az időre amikor gyengül a fényerőd! Low-techez bőven elég!
(Én tennék még bele piros illetve kék ledet)
 
Szia, köszönöm a gyors választ! Én is gondolkodtam a kék, piros hozzáadásán. Ilyenkor azokat is bele kell számolni, ugye? Neked mennyi lm van, és mekkora aksin? Garnélák mit szólnak ekkora fényáramhoz (feltételezem nem kevés)? A fényerő szabályozást amúgy is úgy terveztem, hogy az akvárium szerinti delelő időszakban menne 90% on. Azon kívül 70% körül. Nyilván ez egy hosszú kísérletezgetés lesz.
 
Igazából nem lehet, nekem is ilyen van csak a 60cm hosszúságú.
Tapasztalat róla: kinézete szép fényerő elég jó viszont nem egy high tech cucc megterem alatt nekem minden de 2db kellene egy komoly növényesre.
 
Igazából nem lehet, nekem is ilyen van csak a 60cm hosszúságú.
Tapasztalat róla: kinézete szép fényerő elég jó viszont nem egy high tech cucc megterem alatt nekem minden de 2db kellene egy komoly növényesre.
Nekem 45-ös van, viszont nincs 20 literes az akváriumom. 41x18x27 ráadásul ívesben. szal olyan keskeny, hogy simán bevilágítja az akváriumot mindenhol. Próbálnám kiszámítani a világítási időt, hogy mennyit menjen, de nemigazán sikerül az adati hiányában. az akvárium falán elég keményen megjelent a zöld por alga, ami ugye fény probléma. 8 órát megy most CO2-vel Macro/Micro (1ml) Carbo (0,5ml) Nem azért írtam be hogy az algákról itt kérdezősködjek, csakhogy sztem tuti sok a 8 óra, de fogalmam sincs hogy számoljam ki a világítási időt. Valami 5let?
 
Nekem 45-ös van, viszont nincs 20 literes az akváriumom. 41x18x27 ráadásul ívesben. szal olyan keskeny, hogy simán bevilágítja az akváriumot mindenhol. Próbálnám kiszámítani a világítási időt, hogy mennyit menjen, de nemigazán sikerül az adati hiányában. az akvárium falán elég keményen megjelent a zöld por alga, ami ugye fény probléma. 8 órát megy most CO2-vel Macro/Micro (1ml) Carbo (0,5ml) Nem azért írtam be hogy az algákról itt kérdezősködjek, csakhogy sztem tuti sok a 8 óra, de fogalmam sincs hogy számoljam ki a világítási időt. Valami 5let?

Sok a 8 óra erre az akváriumra! Szerintem vedd le kezdésnek 7 re, várj egy hetet közben pucold le az összes algát, és ha megint kezd megjelenni csavarj még mindig vissza fél órát.
 
Sziasztok a következö kérdésem lenne led világítással kapcsolatban
akvárium mérete 180l 100*39*45
2db 849mmes 44w os full spektrumu led világítás van benne amik 6800k-ok 3824lm/db .
120 fokos szöget világitanak be eggyenként Leds: Cool White: 67%, Warm White: 17%, Blue: 8%, Red: 8
12 órakor kapcsol be az egyik ami fokozatossan világosodik kb 1 órát dimmel.. ez 19 órakor elkezd dimmelni majd 20 órakor teljes kikapcs..
a másik 14 kor kapcsol be ugyanevvel a folyamattal 22 kor teljessen kikapcs.
a ledek nincsenek belógatva hanem lábakon állnak kb 10cm re a vizfelszíntől.
az algáknak igencsak kedvez ami por alga...kérdéseim: többet világítsak, kevesebbet, vagy túl közel van a vizhez a led ??
köszi a válaszokat és a segítséget..
 
Sziasztok, power leddel mi a tapasztalat 200 literen vagy nagyonon? 6500 kelvin 9000 lumen 40 cm-es víz oszlop 15-20 centis függesztés! 100 watt / LED ! Kell e red vagy blue amennyiben igen milyen arányban mivel mindenki mást mond tapasztal 4 év után is! Elég a 6500 kelvin e 75l/liter estében azaz adott esetben 15000 lumen az 1w / literhez! Előre is köszi a válaszokat kommenteket! ;-)
 
Ha esetleg ledes a világítás ami történetesen 11w,akkor hogy tudom meg hogy elég-e a fény az akiba?Hiszen fenn áll elvileg az 1w/l.A kelvin számot tudom 6500,de mire figyeljek?Mit nézzek rajta?Help?
 
Ha esetleg ledes a világítás ami történetesen 11w,akkor hogy tudom meg hogy elég-e a fény az akiba?Hiszen fenn áll elvileg az 1w/l.A kelvin számot tudom 6500,de mire figyeljek?Mit nézzek rajta?Help?
Próbálj meg utánajárni, hogy az adott lámpa hány lumen fényerejű, kb 50-60 lumen, felel meg a korábban használt 1W/liter aránynak .
 
Jaja, kb. 60 lumen / litertől high tech, azaz 1W/liter. Kb.
A ledekkel az a baj hogy sokszor a gyártó is kamuzik a lumenszámmal kapcsolatban.
 
Sziasztok! Kb 3 hete foglalkozok használt akváriummal, teljesen beszippantott. Előtte csak annyit tudtam róla ,hogy létezik.... :) Azóta megállás nélkül olvasom a fórumokat és újabbnál újabb problémákba esek.

Tanácstalan vagyok, hiába olvasom a fórumokat vhogy nem találtam meg a kielégítő választ. Ezért a segítségeteket szeretném kérni!

240L akvárium ,bruttó 50cm magasság. Jelenleg 2db T8 fénycső van benne. Úgy gondolom ,hogy ez nem lesz elég szép egy zöldellő akváriumhoz. Ezért szeretnék LEDre váltani. Első sorban a közepes fényigényű növényeket szeretnék bele. De jó lenne ha egy erős fényigényű se sorvadna el benne...

Kérdéseim:
- Hogy mennyi lumen kell egy 240l-es aksihoz? 50-60,80-100lm/L ?
pl.: 80lm*240l =19200lm ,osztom pl.: SMD 7020, 2520lm/m -el akkor nekem =7,6m led szalag kellene? + Elég 1m vörös led?
- másik kérdés ,hogy milyen aluprofillal érdemes dolgozni? Lapos, U vagy a 2 szélén L alakú?


Nagyon szépen köszönöm!
 
60/65 lumen per litertől high-tech. Ott már a fény után kell menni co2-vel és táppal is.
Ha dimmelhetőre csinálod akkor beljebb vagy mert alacsonyabb fénytől tudsz menni felfelé.
 
Sziasztok! Kb 3 hete foglalkozok használt akváriummal, teljesen beszippantott. Előtte csak annyit tudtam róla ,hogy létezik.... :) Azóta megállás nélkül olvasom a fórumokat és újabbnál újabb problémákba esek.

Tanácstalan vagyok, hiába olvasom a fórumokat vhogy nem találtam meg a kielégítő választ. Ezért a segítségeteket szeretném kérni!

240L akvárium ,bruttó 50cm magasság. Jelenleg 2db T8 fénycső van benne. Úgy gondolom ,hogy ez nem lesz elég szép egy zöldellő akváriumhoz. Ezért szeretnék LEDre váltani. Első sorban a közepes fényigényű növényeket szeretnék bele. De jó lenne ha egy erős fényigényű se sorvadna el benne...

Kérdéseim:
- Hogy mennyi lumen kell egy 240l-es aksihoz? 50-60,80-100lm/L ?
pl.: 80lm*240l =19200lm ,osztom pl.: SMD 7020, 2520lm/m -el akkor nekem =7,6m led szalag kellene? + Elég 1m vörös led?
- másik kérdés ,hogy milyen aluprofillal érdemes dolgozni? Lapos, U vagy a 2 szélén L alakú?


Nagyon szépen köszönöm!
Üdv.
A 7020-as ami nagyon jó elvetném ha már ujjat veszel és 8520-asban gondolkodnék az ár különbség szinte minimális a lumenszáma viszont nagyban mérhető.Méterenként 1000 lument nyersz vele.Kell hozzá az alu profil mindegy a formája a lényeg legyen rajta lapos felület amire felpasztázod.Csalódni nem fogsz benne és mint @Etele írta 60-65 lumen /liter 14400 lumen kell neked az kb 4,5-5 méter elég,Természetesen 6500 Kelvin
Tökéletes világítás.Viszont ez már nem szalag hanem pálca. Nagyon könnyű vele dolgozni. 12 és 24 voltosban megtalálod.
 
Back
Oldal tetejére