• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

LED lámpák csatája

viktorlantos

Alapító
Admin
Érdekes kis móka a Reefbuilders-ről..... ők ugyan tengeri szempontok szerint mérkőztették a ledeket, de ilyet még nem láttam, gondoltam megosztom

LED Showdown Semifinals: down to the Final Four

led-showdown-2012-rd41.png


Pár érdekesség van benne. De ahogy látom vannak akik jobb sorsolást kaptak, mint a fociban :)
Kikapott a magyar Xenoxon, a Giesemann, Vertex, Eheim, GHL Mitras Ledje.. Vertex mondjuk még túlélt egy fordulót. ELOS egy könnyű ágon továbbjutott és most Kessil-el "harcol" :) A másik ágon issmeretlenebb nevű pilácsok bokszolnak...

Kicsit érzek egy kis amerikai nyomulást... a reefbuilders is amcsi, de jó dolgokat szoktak tesztelni, szóval azért érdemes figyelni.

Tök jó ötletnek tartom. Hasonló tesztet lehetne csinálni, lehet fogunk is a jövőben.
 
Mondjuk az Elos Elite vs Blau nano nem kicsit bunda.... :)
Nem egy ligában játszanak... Olyan, mintha a Realos Ronaldo vs. Sárospatakos Vécsi játszana szabadrúgáslövő versenyt ... :)
 
Mondjuk az Elos Elite vs Blau nano nem kicsit bunda.... :)
Nem egy ligában játszanak... Olyan, mintha a Realos Ronaldo vs. Sárospatakos Vécsi játszana szabadrúgáslövő versenyt ... :)

Jó hát mindig voltak akik a könnyebb ágat kapták.... :)
 
Lehet korrektebb lett volna egy X szempontrendszer melletti pontozásos rendszerrel értékelni.
 
Igen bár ahogy látom ez inkább olvasói szavazás
Ha ti (GA) csináltok valami lámpa tesztet, akkor lehet a pontozásos rendszer szerencsésebb lenne. Egy ilyen teszt jó lenne nagyon és sokat segíthet a potenciális vásárlóknak.
pl. én is szeretnék egy led világítást 80 cm-es szélességhez, de eddig egyik LED versenyző sem tudott az ATI-val versenyezni ár/minőség arányban.
Az ATI-nál azt sajnálom így utólag, hogy nem szántam rá a plusz pénzt a dimmeres verzióra. Ha visszatekerhetném az idő kerekét, a dimmerest venném.
 
Csak mi alapján pontoznád? :)

- jól néz ki?
- bővíthető, javítható, dimmelhető?
- egyenletes fénye van vagy épp jó a shimmering effekt?
- nőnek alatta a növények mint a dudva? vagy közepesen, de legalább jól hozza a vörös színeket?
- olcsó, drága?

Ha csak egyik szempont akkor nem igazi. Ha több és ezeket összesítjük akkor jön, hogy mi alapján súlyozzuk a kérdést?
Szóval még egy ilyen teszt sem egyszerű
 
Csak mi alapján pontoznád? :)

- jól néz ki?
- bővíthető, javítható, dimmelhető?
- egyenletes fénye van vagy épp jó a shimmering effekt?
- nőnek alatta a növények mint a dudva? vagy közepesen, de legalább jól hozza a vörös színeket?
- olcsó, drága?

Ha csak egyik szempont akkor nem igazi. Ha több és ezeket összesítjük akkor jön, hogy mi alapján súlyozzuk a kérdést?
Szóval még egy ilyen teszt sem egyszerű

Igazad van, szerintem sem egyszerű egy ilyen teszt és pontozási rendszer kitalálása és megírása, de csak így lehet kevésbé szubjektív a teszt. A fenti foci VB jellegű rendszer szerintem nagyon bulvár.
pontozási rendszer szempont lehetne pl:
- Kinézet (tudom ez szubjektív, nadehát ilyen is kell)
- Felépítmény/összeszerelés minőség (felhasznált anyagok, összeszerelés, szervizelhetőség, javíthatóság) - Durability
- Tudás (cső hűtés ventillátor, dimmelhető, időzíthető, osztott cső kapcsolás, stb.)
- Működtetési költség 3 év alatt/beruházás költség/liter.
 
Az Odyssea LED-jeiről lehet tudni valamit? Egy két külföldi oldalon láttam őket, de hazai oldalakon még nem igazán.
 
A hobbi/profi kertészkedésben és a hydroponics-ban is hódít a LED. Ott jobban odafigyelnek a spektrumra, van infravörös és ultraibolya tartomány is a koktélban. Kíváncsi vagyok, miért nem kísérleteznek ezzel az akvakertészetben is? Kicsit több bright daylight leddel dúsítanék egy ilyen làmpàt a nekünk természetesebbnek ható színhatásért, de tuti jobban esne a mi növényeiknek is, mint ezek a sima 865-ös fénycsövek. Mit gondoltok?

300W Led lámpa | LED izzók | Izzók és fénycsövek | Világítástechnika | Babylon Grow shop
 
Utoljára módosított:
A hobbi/profi kertészkedésben és a hydroponics-ban is hódít a LED. Ott jobban odafigyelnek a spektrumra, van infravörös és ultraibolya tartomány is a koktélban. Kíváncsi vagyok, miért nem kísérleteznek ezzel az akvakertészetben is? Kicsit több bright daylight leddel dúsítanék egy ilyen làmpàt a nekünk természetesebbnek ható színhatásért, de tuti jobban esne a mi növényeiknek is, mint ezek a sima 865-ös fénycsövek. Mit gondoltok?

300W Led lámpa | LED izzók | Izzók és fénycsövek | Világítástechnika | Babylon Grow shop

249,991.-Ft :DDDDDDDDDDD
 
Na de tényleg: azt mondjátok már meg, hogy mire jó, ha egy lámpa dimmelhető? Hogy így hosszabb világítási periódus tudjunk csinálni, mert előtte-utána még tudsz egy-két óra félhomály nyomni? De az alga szerintem akkor is nő, ha a fotoszintézishez már kevéske a fény.
Amúgy meg el sem tudom képzelni, hogy mire lehet ez jó.
 
Na de tényleg: azt mondjátok már meg, hogy mire jó, ha egy lámpa dimmelhető? Hogy így hosszabb világítási periódus tudjunk csinálni, mert előtte-utána még tudsz egy-két óra félhomály nyomni? De az alga szerintem akkor is nő, ha a fotoszintézishez már kevéske a fény.
Amúgy meg el sem tudom képzelni, hogy mire lehet ez jó.

Csak a magam paraszti eszével a következőre gondolok: Sokkal természetesebb ha egy görbe mentén mozog a fényerő a nap folyamán végig fokozatmentesen. Az élőlényeink, a növények és állatok is ilyen körülmények között fejlődtek és alakultak a jelenlegi genetikára. Van egy napi ciklusa az életüknek, gondolom a növények arra vannak az evolúció által kifejlesztve, hogy napközben hasznosítják maximális mértékben a napfényt és ennek időpontját a fokozatos fényerő emelkedés diktálja nekik. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy ne élnének szépen egy digitális világban is, hiszen tapasztaljuk, hogy működik így is a dolog. De szerintem azt nem mondhatjuk, hogy tuti jobb egy másmilyen világ egy olyan élőlénynek, ami év milliók alatt fejlődött a jelenlegi állapotára.

A garnélás akváriumomban most már nem csak a fény fokozatmentes, hanem a hőmérséklet is ingadozik. A ledek delelőn állásakor a legmelegebb a víz és 12 órával később a leghidegebb. Akkor lehetne bármit egzakt módon megállapítani, ha lenne egy kontroll akvárium. Ennek hiányában csak a benyomásaimról számolhatok be: szerintem jobban szaporodnak ilyen körülmények között a CRS-ek. Van egy ritmusa a napjuknak, van reggel és van este. Egyébként pedig csak nappal és éjszaka lenne.

Persze a jelentőségét sem becsülném túl. Kb olyan mint a bakelit lemezjátszó és CD viszonya. A bakelit az analóg, az élő, a CD a digitális ugye. Amúgy pedig mind a kettő "jól szól". Nyilván nem szükséges ezeket a feltételeket biztosítani. De egy picit biztosan kedvezőbb az élőlények számára. És nem feltétlenül azért, mert "megijednek a halak". Ez ennél tuti összetettebb.
 
Utoljára módosított:
Az ára nyilván abszurdnak hat, de másra van tervezve: több négyzetméter a bevilágított felület és kb. 13 év a szavatosság. No, de nem ez a lényeg. [emoji1] Szóval gyanítom, kis jelentőséget tulajdonít az akvakertészet a photosynthetically active radiationnek...
 
Azért a halak megijednek dolog szerintem fontos szempont. Főleg egyébként is könnyen stresszelős, többezres halak esetén. A növények terén nem tudom.

Sajnos negatív tapasztalataim vannak már e-téren. Kiugrás, üvegnek való ütközés.... Nálam főleg a lekapcsoláskor jelentkezik. Így biztosan a dimmelhetőség felé szeretnék majd mozdulni.
 
Back
Oldal tetejére