• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

LED-es éjjeli világítás technikából ketteseknek is

Ha a közeledben van akkor nézz be a novákpiacra és ugyanezt árulja, van kék meg fehér. 2500 egy méter, 5 centinként lehet darabolni. Csak hát min 1 métert lehet csak venni :S
De a vaterás ugyan ilyennél még mindig sokkal olcsóbb.
 
Sziasztok!

Bár nem LED-es megoldás, de elég alacsony fogyasztású, nem termel különösebb hőt, és olcsón megvalósitható.
Kidekorált számitógépekben használatosak a hidegkatód fénycsövek (CCFL). Ezeket általában szettben árulják,
ami tartalmazza az invertert amit 12V-ról lehet működtetni, valamint egy vagy két 30cm-es csövet. Egy csővel 1800Ft,
két csővel 2000Ft. Az egy darabos igazából lényegtelen mert 2x30cm-el egyenletesebben el lehet osztani a világitás fényét.
Létezik mindenféle szinben de én fehérben használom, lehet hogy a kék is jó lenne de ha jól tudom a kék fény elősegitheti
az algásodást úgyhogy én azt inkább nem eröltettem. A cső nagyjából szigetelt is szóval a pára nem bántja, bár az invertert
azért párától védett helyre helyeztem.
contents.jpg

kk_lagging.jpg

ccfl_white_1.jpg
Szóval maga a fénycsőszett 2000Ft, és ehhez kell még venni egy állitható 12V-os adaptert, ami 1490Ft volt. Az adapterrel szabályozható
a fénycső fénye, igy az egészen minimálistól a "teljesen belátható" akvárium világitásig erősithető. Én most 7,5V-on használom, igy csak
egy sejtelmes derengés van az akváriumban, az harcsák kifejezett örömére. :) A cuccos fogyasztása egyébként 9W, 2x4W a fénycső, és
1W megy el az inverteren. Bár ez 12V-ra irja, szóval 7,5V-on elképzelhető hogy kevesebb.
 
Ha esetleg valaki tud hozzá késziteni olyan tápot ami bekapcsoláskor magától emeli illetve csökkenti a feszültséget, egész jó átmenetet lehet összehozni a rendes fénycsövek bekapcsolása/kikapcsolása elé és mögé.
Kissé gyengus kép lett, de valami ilyesmi fénye van közép állásban:
http://vomnatkai.atw.hu/DSCF0726.JPG
 
jojo said:
Hali!

Sztem. ez brutál fény, minden csak nem éjszakai.Egy db.szerencsétlen led is elég lenne.Példa rá az otthoni konnektorba dugható jelzőfények. Na az igen..

Jaja! Csak jó "steril" kékes, fehéres fénnyel, amit, ahogyan a hold világít.
 
Back
Oldal tetejére