• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

LED-es éjjeli világítás technikából ketteseknek is

Hali!

Sztem. ez brutál fény, minden csak nem éjszakai.Egy db.szerencsétlen led is elég lenne.Példa rá az otthoni konnektorba dugható jelzőfények. Na az igen..
 
Nekem van éjszakai világításom.

3db nagy fényerejű fehér flux led van meghajtva egy régi nokia töltőről.
Az akvárium egyik sarkába van téve.
Egy időzítővel működtetem a világítás lekapcsolásakor indul és kb éjfélkor kapcsol ki.
Derengő fehér fényt ad és nem túl tolakodó. (mintha a hold világítana)
 
Tarakos said:
Nekem van éjszakai világításom.

3db nagy fényerejű fehér flux led van meghajtva egy régi nokia töltőről.
Az akvárium egyik sarkába van téve.
Egy időzítővel működtetem a világítás lekapcsolásakor indul és kb éjfélkor kapcsol ki.
Derengő fehér fényt ad és nem túl tolakodó. (mintha a hold világítana)
Tetszik az ötlet!
Van itthon egy marék régi töltőm meg időkapcsolom!
Holnap össze is dobok egyet!
 
SlyChocolate said:
Tarakos said:
Nekem van éjszakai világításom.

3db nagy fényerejű fehér flux led van meghajtva egy régi nokia töltőről.
Az akvárium egyik sarkába van téve.
Egy időzítővel működtetem a világítás lekapcsolásakor indul és kb éjfélkor kapcsol ki.
Derengő fehér fényt ad és nem túl tolakodó. (mintha a hold világítana)
Tetszik az ötlet!
Van itthon egy marék régi töltőm meg időkapcsolom!
Holnap össze is dobok egyet!


Valami ilyesmi a végeredmény.
Sajnos ez a gép sötétben csak ilyet csinál, de ennél egy fokkal nagyobb fényt ad. És jó néz ki amint a víz fodrozódása árnyékokat vet.

9434486301_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Pont ma vettem egy 1 méteres ledcsíkot a piacon és kötöttem be az akimra. Ugyanott árul az emberke kéket is... csak rádugod a 12 voltos tápra és megy. Olyan mint amit a vaterán is lehet találni csak fele annyiért.
Vízálló, 5 centinként lehet darabolni és ennyinként van 3 led, ragasztószalagból van az alja.
A 30l-es akimat jól bevilágítja ez + egy 8 wattos fénycső, esti holdfényes világításra a kék tökéletes... Ha érdekel, hogy honnan csak kérdezd.
Pont így képzeld el:
RGBreeloutdoor.jpg

Nagyon brutal a fénye;) én csak kiegészítő világításnak használom, de most is 2-3x olyan erősen be van világítva, mint csak a 8w...
 
Tarakos said:
SlyChocolate said:
Tarakos said:
Nekem van éjszakai világításom.

3db nagy fényerejű fehér flux led van meghajtva egy régi nokia töltőről.
Az akvárium egyik sarkába van téve.
Egy időzítővel működtetem a világítás lekapcsolásakor indul és kb éjfélkor kapcsol ki.
Derengő fehér fényt ad és nem túl tolakodó. (mintha a hold világítana)
Tetszik az ötlet!
Van itthon egy marék régi töltőm meg időkapcsolom!
Holnap össze is dobok egyet!


Valami ilyesmi a végeredmény.
Sajnos ez a gép sötétben csak ilyet csinál, de ennél egy fokkal nagyobb fényt ad. És jó néz ki amint a víz fodrozódása árnyékokat vet.

9434486301_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Szerinted az 50literre is kellene a három led?
Vagy ide elég lenne kevesebb is?
Apropó miért van négy lába ennek a fajta lednek?
 
Én azért használok 3-at, mert nincs ellenállás bekötve a rendszerbe. Így sorba kötve már elég feszültség esik ahhoz, hogy ne égjen ki a led. Oldalanként van két lába, de elég csak az egyiket használni. Van még 3 darabom. Ha gondolod, akkor oda is adom. (anno Szegedről rendeltem)
Ja és én egy darabka próba panelre rögzítettem.

Előtét ellenállással jó lehet a kettő is szerintem. DE legalább 1W-os legyen, mert különben nagyon melegedni fog.
 
Tarakos said:
Én azért használok 3-at, mert nincs ellenállás bekötve a rendszerbe. Így sorba kötve már elég feszültség esik ahhoz, hogy ne égjen ki a led. Oldalanként van két lába, de elég csak az egyiket használni. Van még 3 darabom. Ha gondolod, akkor oda is adom. (anno Szegedről rendeltem)
Ja és én egy darabka próba panelre rögzítettem.

Előtét ellenállással jó lehet a kettő is szerintem. DE legalább 1W-os legyen, mert különben nagyon melegedni fog.
Nagy ötlet jutott eszembe ha már led!
Volt itthon egy éjszakai irányfényem természetesen ledes!

Na mondom már csak egy hosszabbító kell mert időkapcsi is volt itthon!
Délelőtt a Mediában járva-kelve láttam meg ezt az ideillő madzagaot:

Kb 5perc alatt be is üzemeltem a lomot!
:D
Ez lett belőle remélem jól látszik :D :
 
SlyChocolate: én az akvárium közelében nem raknék 230V-os dugaljat, pláne ha még nem is IP44-es, vízcserekor okozhat meglepetéseket, csak 1 jó tanács volt. Inkább egy 12V-os adapterről 3-4 ledet kellene meghajtani, szerintem szebben is nézne ki és sokkal biztonságosabb is.
 
hectorvti said:
SlyChocolate: én az akvárium közelében nem raknék 230V-os dugaljat, pláne ha még nem is IP44-es, vízcserekor okozhat meglepetéseket, csak 1 jó tanács volt. Inkább egy 12V-os adapterről 3-4 ledet kellene meghajtani, szerintem szebben is nézne ki és sokkal biztonságosabb is.
Ezen gondolkodtam én is!
És igazad van!!!
De akkor armatúrát se rakjunk fölé!?
Nem nagyon van a piacon aki világítás ami nem rázna ha vízbe esne!?
Legalábbis a nagy fényerejű általános megvilágításra gondolok!
Még azt sem raknám bele amit erre találtak ki!
Az-az a vízbe meríthető lámpákra gondolok!
Pedig van ilyen is!
:D
Ez csak ideiglenes megoldás és kivi voltam, hogy is nézz ki ez a "holdfény" megvilágítás!
Eddig tettszik!....
Csiszolok még rajta...
;)
 
SlyChocolate said:
De akkor armatúrát se rakjunk fölé!?
Nem nagyon van a piacon aki világítás ami nem rázna ha vízbe esne!?
Azok jobbára rendelkeznek a megfelelő IP védettséggel és nem szokásuk vízbe potyogni sem :)
Én is szereltem az akvárium fölé házi kiegészítő világítást, de a 230V-os érintkezéseket alaposan leszigeteltem a víz elől. A dugalj messze volt. Te pedig közvetlenül oda dugtad bele. Ha nagyon meg akarod tartani, legalább szilóval nyomd körbe a réseket, de inkább én is lebeszélnélek róla.
Ilyen home made vízközeli használatra 12-24V és ne tovább :!:
 
Proci said:
SlyChocolate said:
De akkor armatúrát se rakjunk fölé!?
Nem nagyon van a piacon aki világítás ami nem rázna ha vízbe esne!?
Azok jobbára rendelkeznek a megfelelő IP védettséggel és nem szokásuk vízbe potyogni sem :)
Én is szereltem az akvárium fölé házi kiegészítő világítást, de a 230V-os érintkezéseket alaposan leszigeteltem a víz elől. A dugalj messze volt. Te pedig közvetlenül oda dugtad bele. Ha nagyon meg akarod tartani, legalább szilóval nyomd körbe a réseket, de inkább én is lebeszélnélek róla.
Ilyen home made vízközeli használatra 12-24V és ne tovább :!:
Tudom-Tudom!
De hát ismered a mondást:
"csipésznek cipője... villanyásznak villanya...
:D
Nálunk belefér egy kis "taknyolás"!
:D
És ahogy mondtam csak próbaképp csináltam!
MINDEKIT NYOAMTÉKOSAN LEBESZÉLEK RÓLA, HOGY ILYET CSINÁLJON!!!
A képeket töröltem!!!
OFF:
Jut eszembe a 230V a vízben témában tovább menve!
Amúgy ezek a belső szűrők/fűtők sem igazán életbiztosítások!
A régi sera fütőm 230V-as ML kábel köpenyszigetelése simán tört szét ahol a vízszint volt !
Többek közt ezért is váltottam le a belső szűrőmet külsőre!
Ott is ua. volt a helyzet!
Csodálom, hogy az unio ezt engedi!???
Hisz gyerekeknek is vesznek akikat!
Mi van akkor ha a szülő későn veszi észre a kábel töredezést a gyerek meg épp belenyúl a vízbe!?
Bele sem merek gondolni!
:(
 
SlyChocolate said:
Csodálom, hogy az unio ezt engedi!???
Hisz gyerekeknek is vesznek akikat!
Mi van akkor ha a szülő későn veszi észre a kábel töredezést a gyerek meg épp belenyúl a vízbe!?
Bele sem merek gondolni!
:((

Ezért szokás fi relét alkalmazni, sokan nem sajnálnak kiadni plusz 20k-t egy szűrőért csak azért mert más márka van ráírva, de egy 5k-s életvédelmi relé már sok nekik... Arról nem is beszélve hogy ilyet nem csak az akvarisztika miatt vesz az ember... Sajnos ez ilyen :(
 
Volt már arról szó, hogy valaki a kinti éjjeli napelemes led lámpát kibuherálta, és ez tette meg éjszakai világításnak.

Na ez elég veszélytelen... egy ilyen lámpa 400 Ft körül van.
 
Zbacsi said:
SlyChocolate said:
Csodálom, hogy az unio ezt engedi!???
Hisz gyerekeknek is vesznek akikat!
Mi van akkor ha a szülő későn veszi észre a kábel töredezést a gyerek meg épp belenyúl a vízbe!?
Bele sem merek gondolni!
:((

Ezért szokás fi relét alkalmazni, sokan nem sajnálnak kiadni plusz 20k-t egy szűrőért csak azért mert más márka van ráírva, de egy 5k-s életvédelmi relé már sok nekik... Arról nem is beszélve hogy ilyet nem csak az akvarisztika miatt vesz az ember... Sajnos ez ilyen :(

Fi relé szerintem is nagyon fontos, az akvárium körül lévő elektromos eszközök nagyon veszélyesek, nekem már többször mentette meg az életem, volt hogy csak megfogtam a hármaselosztót vizes kézzel, volt hogy belelocsoltam a vizet, szerintem ez többekkel előfordul és az ilyen bénaságokból származó baleset kivédhető egy egyszerű 5000 Forintos eszközzel, gyerek akinál pedig szerintem elengedhetetlen.
 
Abszolút egyetértek veletek!
Csak itt is mint más termékek vásárlása esetén is igaz, hogy az "Olcsó a drága a drága az olcsó" hosszútávon nézve!
Vagy ahogy Balázs szokta mondani: "minek begagyizni"
Ez különösen igaz ha ember életéről van szó!!!
Az az minőséget vegyen az ember!
Pl. Legrand, Möller, Schrack, stb...

Különösen kerülendő az: XBS, Tracon stb.. márkák!!!

Tapasztalatból írtam!
 
Én az alábbi ledsorral oldottam meg az éjszakai fényt anno.Az e-bayen vettem kemény 1dollár ötvenért.Nem átallották még el is postázni ennyiért. :cool:
12 voltos táppal megy,15 led,öntapis elég erősen.Teljesen vízhatlan,be is nyomtam a víz alá.Toldható.180 literre még sok is.Van minden színben.http://www.moszkvicsklub.hu/akvárium/led.jpg
 
zsotyi said:
Én az alábbi ledsorral oldottam meg az éjszakai fényt anno.Az e-bayen vettem kemény 1dollár ötvenért.Nem átallották még el is postázni ennyiért. :cool:
12 voltos táppal megy,15 led,öntapis elég erősen.Teljesen vízhatlan,be is nyomtam a víz alá.Toldható.180 literre még sok is.Van minden színben.http://www.moszkvicsklub.hu/akvárium/led.jpg
Tettszik!
Linket tudsz adni róla?
 
Back
Oldal tetejére